Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

rolnik23    2

Ja wymieniam olej co 200 mtg, gdyż w tych silnikach z turbiną jest to wymagane. Nie wlewajcie olei nowego typu do nich bo te silniki nie są przystosowane i wtedy szybciej się zużywają.

nunu85    82

Sprecyzuję kolegę powyżej, bo mówi tylko częściową prawdę.

Nie wszystkie oleje nowego typu są złe do starych silników. Ba, znakomita większość jest lepsza niż wiekowe superole.

Jedyne, czego trzeba unikać, to oleje lekkiego biegu, o niskiej lepkości czyli hths poniżej 3,5. (o oznaczeniu ACEA A1/B1, A5/B5, C1, C2)

Wszystkie oleje nowoczesne, które spełniają jakąkolwiek normę E nadają sie do starych silników.

maniek183    8

Nie będę zakładał nowego tematu mam problem z ciśnieniem dziś w czasie orki zaczęło spadać z początkowych 3 do 1-1,5 bar rozgrzany 1900obr/min jest to 6 po remoncie 80Mth obstawiam pompę oleju ewentualnie zawór czy to może być to? przy 400obr mam prawie 1bar wygląda tak jakby brakowało wydajności smarowania czy miał ktoś podobny przypadek ? Podkusiło przy remoncie wymienić na nową mimo iż stara dawała niezły ciśnienie i chyba te nowe to szajs. Olej jest świeży 4Mth od wymiany 15w50

Wiadomość z agroFakt.pl

nunu85    82

te półtora bara przy wysokich obrotach, toby było przyzwoicie na traktor wymęczony po >6000mtg od remontu, a nie świeżo poskładaną nówkę.

Przynajmniej te 2,5-3 wypadałoby, żeby było w takim wypadku.

Pierwsza rzecz do sprawdzenia to pompa (podmiana na starą, skoro była ok)

od razu przy okazji posprawdzać, czy smok dobrze przykręcony i ta druga rurka ktora pompuje olej

Edit

TAk sobie czytam tego Twojego posta jeszcze raz i mam wrażenie, że się pomyliłeś pisząc 1900, a miałes zamiar napisać 900.

Jeśłi tak by było, to wszystko masz w najlepszym posządku.

Edytowano przez nunu85

maniek183    8

Po odpaleniu zimny silnik 2,5bar po 20min 3bar potem w czasie pracy na samym końcu ok 1,3 jak dla mnie to za mało tym bardziej że nie ciągam nim bron a pług obrotowy 4x45 + wał campbell+ croskil ziemia 2-3 klasa wykorzystuje 100% mocy już sam nie wiem co o tym myśleć jest trochę roboty zwalić miskę ale boje się żebym silnika nie zajeździł :unsure:

maniek183    8

Nie widzę opcji edytuj więc następny post kolego nie pomyliłem się chodziło o 1900

Zwaliłem miskę a raczej wannę olejową zawór ok pompa dziwnie chodzi przeskakuje zamiast płynnie iść porównane z nową tej samej firmy (Tuchola) niby coś pompuje (sprawdzone ręcznie) ale jakoś nie wierze jej. Jeszcze na gwarancji 2 tygodnie założyłem starą jutro odpalam zobaczymy co będzie. Przytarłem panewki ;[ tyle co nic ale jednak po sezonie rozbiórka silnika <_<

Stefano1    39

Podłóż jakby nie pomogła podmiana pompy, to dołóż podkładkę pod zawór.

Jeśli pompa jest sprawna, to można "zrobić" tym sposobem ciśnienie na poziomie 3-4atm, nawet w mega wyłachanym silniku (np: wał korbowy ma z 0,5mm luzu promieniowego na głównych, a na korbach podobnie). Na zimnym taka padlina będzie miała 8atm na wolnych, ale po rozgrzaniu oleju, ciśnienie spadnie do normalnych wartości.

maniek183    8

Zimą wyciągnę wał i dam nowe panewki. Co do ciśnienia odpaliłem go rano po całej nocy stania i dał ledwo 1,1 bar 1200/obr silnik jest nowy właściwie a co do "przecieków" po zgaszeniu z tego ciśnienia do 0 schodził ok 3sek jutro napisze czy podmiana pompy coś dała

maniek183    8

Bąk wymieniony juz 4 lata temu prawda że podnosi ciśnienie. Wymiana pompy dała ciśnienie 3 bar przy 800 i prawie 6 przy 2000/obr na zimnym silniku po rozgrzaniu jest to 3,5 przy 2000 jak dobrze że to tylko to :D

Co do patentów na podniesienie ciśnienia znam gościa który w 360 podkładał paski z puszki po piwie pod panewki by ciśnienie wzrosło :blink:

pawlus224    1475

Głupie pytanie : czy jak spuszczę olej po pracy np. wieczorem i pozostawię tak ciągnik do rana i wtedy zaleję go świeżym olejem to pompa nie będzie miała problemu z zassaniem go ? (wiem ,że w takim przypadku np. w silnikach perkinsa są problemy z zassaniem oleju przez pompę) .

Ostatnio mój c-385 chodził na superolu CF (zamiennik Falco) ,( na sezon pracy silnik weźmie około 2 litrów oleju) jaki teraz olej wlać teraz ?

bobytempelton    158

Nic się nie stanie, zassie bez problemów, jak bierze olej możesz spróbować np. lotos lub orlen platinum ultor 20W50, na pewno nie zaszkodzi, wytłumi i uszczelni trochę klekota.

• Like 1

mathewc385    8

Witam panowie jak tak troche z innej beczki otoz od pewnego czasu moj c 385 dziwnie drzy . Drzenie zaczyna sie od 1700 obr i trwa do 2000obr. Drzenie jest tak silne ze klucze w skrzynce brzecza. Wiecie moze jaka jest tego przyczyna??. Dodam ze jest tam silnik starego typu w ktorym (chyba)nie bylo mechanizmu wyrownowazajacego.

Edytowano przez mathewc385

ppoki    0

u mnie na zimnym silniku na wolnych jest jakieś 5 atm, po lekkim dodaniu gazu 6 i tak do wysokich obrotów sie utrzymuje, a na ciepłym to ma ze 3 atm na wolnych i z 5 na wysokich. To chyba w miare te ciśnienie mam :D

dzarjan8111    5

U mnie też jakiś czas temu pojawiły sie silne wibracje, odkręciłem miske sprawdziłem czy na korbowodach wszystko ok i nadal to samo było. Naszczęśćie same ustały po paru godzinach i znikneły bezpowrotnie. U kumpla na kabine silne drgania przenosiła kierownica bo zatarła sie w miejscu gdzie jest teleskopowy drążek (pod pulpitem), czytałem tez ze moga przenosic drgania ze skrzyni, pionowe wodziki od wom, zajaca albo gazu jesli sie zatra w kolumnie. Zeby wrócic do tematu, w moim 8111 turbo na gorącym na wolnych 2 a po dodaniu gazu 4.

XaWi    0

Witam w moim ursusie na zimny cisnienie na wolnych obrotach jest okolo 3 na wysokich 5 lecz gdy sie rozgrzeje cisnienie na wysokich obrotach spada do 3 i mniej nieraz na tłokach nie ma luzu czy to zawór jakis czy pompa olejowa puszcza

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na jakich tłokach nie ma luzu, co mają tłoki do tego? Jakie masz ciśnienie na obrotach jałowych, Możliwe ze jest już wał do remontu, lub masz fatalny olej.

nunu85    82

Przy w pełni rozgrzanym silniku ciśnienie 3 bary na wysokich obrotach jest bardzo przyzwoite. (a jeśłi jeżdzisz na jakimś badziewym superolu sae 30, to wręcz bardzo dobre)

Jeśłi na jałowych nie spada do zera, tylko trzyma przynajmniej z pół bara (a najlepiej koło 1), to wsio masz ok.

Luzy na tłokach (jakkolwiek byś to rozumiał) nie mają żadnego wpływu na ciśnienie oleju.

Tu liczy sie wał, panewki i pompa. Nic wiecej.

DJhaku    0

a takie pytanie o pompę podnośnika.

Podnosi bardzo dobrze, ale opuszcza strasznie wolno, czy to może być wina oleju?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To jeszcze może być śmiało

a takie pytanie o pompę podnośnika.

Podnosi bardzo dobrze, ale opuszcza strasznie wolno, czy to może być wina oleju?

Może być zawór pod siedzeniem zbyt słabo odkręcony, o ile jest tam takowy.

DJhaku    0

jest ale było już wszystko z tym zaworem kombinowane i dalej nic

więc sam już nie wiem co to może być

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Leo
      Na gwarancji moja 80ka zaczęła brać olej.Okazało sie że pękł pierścionek. Po naprawie bierze ok 2l na jedną zmianę oleju.Rozmawiałem z jednym właścicielem agroplusa 80 i jemu też ciągnik bierze olej(ok1.5l). Czy ten typ tak ma??
      Poza silnikiem nic mu nie zarzucę.Super ciągnik. Nie zamieniłbym go na żaden inny (chyba ,że na JD 5620 Prenium)

• Przez samson
      Witam, jaki trzeba wlać olej do hydrauliki do DX 85 ???? Kupiliśmy pług i jest chyba mało oleju bo nie może siłownika do końca wypchnąć.
    • Przez Ferdek07
      czy w zbiorniczku wyrównawczym ma się zbierać ciśnienie? troche to dla mnie dziwne żeby zbiorniczek zbierał ciśnienie aż się rozdymał, że po odkręceniu korka psyknoł i zmniejszał objętość lekko objętość, na przeglądzie serwisant poprawił (przetknoł) trochę odpowietrzenie korka i troche lepiej było ale dalej duże ciśnienie sie zbierało no i w końcu proprawiłem sam że nie ma ciśnienia ale korek sie poci, i tak źle i tak niedobrze, więc czy w ciągniku ma sięzbierać ciśnienie, bo w samochodach jakoś tego nie zauważyłem najwyżej minimalnie więc czy muj korek był felerny, czy może ten typ tak ma?
    • Przez pawel03
      witam.
      mam problem z moim lamborghini z 93 roku. posiadam go od niedawna i nie moge znalezc zadnego korka do wlewu oleju hydraulicznego i tak samo do spuszczenia azeby go wymienic. nie trzyma mi cisnienia. kiedy jest zimny mam 4 bary (co i tak wedlug mnie jest malo bo powinno byc 6) a jak sie rozgrzeje do spada nawet do 2 i trzeba go trzymac na obrotach zeby dalo sie normalnie skrecac i obracac plug czy podnosic... mam pewne przypuszczenie ze ten korek znajduje sie nad walkiem. jest tam jakis korek ale nie mam pojęcia czy to jest to. z gory dziekuje za podpowiedzi.
    • Przez pawel807
      Hej.

Mam do was pytanie. Będę olej wymieniał w silniku i chciał bym parę rzeczy w nim wymyć wyczyścić.
      Wpierw chciał bym smoka pompy wymyć, bo nie był myty parę lat, ale nie wiem jak go wyjąć i w czym go wymyć.
      On znajduje się na samym dole miski olejowej i jest przykręcony na bodajże 2 śrubki tak ? Wyciąga się go normalnie ?
      Druga sprawa filtr oleju(wirówka) jak to wymyć ? Mógł by ktoś mi to wytłumaczyć ? Bo chciał bym to zrobić, ale niczego nie uszkodzić. :rolleyes: