Polecane posty

dzarjan8111    271

U mnie też jakiś czas temu pojawiły sie silne wibracje, odkręciłem miske sprawdziłem czy na korbowodach wszystko ok i nadal to samo było. Naszczęśćie same ustały po paru godzinach i znikneły bezpowrotnie. U kumpla na kabine silne drgania przenosiła kierownica bo zatarła sie w miejscu gdzie jest teleskopowy drążek (pod pulpitem), czytałem tez ze moga przenosic drgania ze skrzyni, pionowe wodziki od wom, zajaca albo gazu jesli sie zatra w kolumnie. Zeby wrócic do tematu, w moim 8111 turbo na gorącym na wolnych 2 a po dodaniu gazu 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XaWi    1

Witam w moim ursusie na zimny cisnienie na wolnych obrotach jest okolo 3 na wysokich 5 lecz gdy sie rozgrzeje cisnienie na wysokich obrotach spada do 3 i mniej nieraz na tłokach nie ma luzu czy to zawór jakis czy pompa olejowa puszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na jakich tłokach nie ma luzu, co mają tłoki do tego? Jakie masz ciśnienie na obrotach jałowych, Możliwe ze jest już wał do remontu, lub masz fatalny olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

ile masz ciśnienia na wolnych po rozgrzaniu?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Przy w pełni rozgrzanym silniku ciśnienie 3 bary na wysokich obrotach jest bardzo przyzwoite. (a jeśłi jeżdzisz na jakimś badziewym superolu sae 30, to wręcz bardzo dobre)

 

Jeśłi na jałowych nie spada do zera, tylko trzyma przynajmniej z pół bara (a najlepiej koło 1), to wsio masz ok.

 

Luzy na tłokach (jakkolwiek byś to rozumiał) nie mają żadnego wpływu na ciśnienie oleju.

Tu liczy sie wał, panewki i pompa. Nic wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJhaku    0

a takie pytanie o pompę podnośnika.

Podnosi bardzo dobrze, ale opuszcza strasznie wolno, czy to może być wina oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To jeszcze może być śmiało

 

a takie pytanie o pompę podnośnika.

Podnosi bardzo dobrze, ale opuszcza strasznie wolno, czy to może być wina oleju?

Może być zawór pod siedzeniem zbyt słabo odkręcony, o ile jest tam takowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJhaku    0

jest ale było już wszystko z tym zaworem kombinowane i dalej nic

więc sam już nie wiem co to może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Albo coś jednak w tej kostce od tego zaworu, albo coś w rozdzielaczu, innej opcji nie ma, gdzieś tłumi spływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam tak jak w temacie. Co to może być za przyczyna uszczelka pod głowicą została wymieniona i dalej idą bąbelki do chłodnicy <_< podczas cięższych prac woda w chłodnicy wylatuje tak jak by sie gotowała.

Co to za przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosolinnio    38

Pęknięta tuleja w silniku, głowica może być tego przyczyna.

Edytowano przez rosolinnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Pęknięta głowica :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

A masz założony termostat.Jak nie masz to ostatni gar od kabiny się gotuję i też będzie wywalać wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

to zależy czy na zimnym też idą czy nie. bo termostat na zimnym jest raczej zamknięty i on nie może być powodem niedomagania. chyba że jest uszkodzony i jest zamkięty obieg, bądź przepuszcza tylko trochę. U mnie w 1014 wysiadł termostat i po tależowaniu ok 2,5 ha cały płyn się zagotował i wygoniło nadmiarem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak jest termostat i po odpaleniu zaraz wywala płyn czy wodę to walnięta głowica ale jak nie ma termostatu to po odpaleniu woda nie pracuję miedzy blokiem a pompą tylko miedzy chłodnicą a pompą co powoduję też wywalanie wody z chłodnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

no zgadza sie, to pytanie do autora tematu czy ma termostat, ja tego nie wiem :D

i drugie pytanie z ką te bąbelki? może uszczelka pod głowicą albo głowica cała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak termostatu nie ma. Głowica raczej cała jest, Juz nie wiem co to może być za przyczyna. Gdy założyłem termostat problem ustał ale znowu zaślepek na głowicy wylatuje woda <_<

 

Pęknięta tuleja w silniku, głowica może być tego przyczyna.

Co tuleja ma z tym wspólnego? Kompresja szła by wtedy w olej <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosolinnio    38
@adrianJD8330 A tuleja w tym oto ciągniku nie ma kontaktu z cieczą chłodnicza?? Chyba że coś pokręciłem i się myle. Edytowano przez rosolinnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

No to ciekawostka :blink: :D, też zawsze myślałem, że tuleje w tym silniku są "mokre", tj otoczone płaszczem wodnym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpsowa692    1

Trza było głowicę oddać do sprawdzenia szczelności.

Adrian tu masz tuleje mokre tzn. przerdzewieje wysoko to wali komprecha do chłodnicy a jak nisko albo oring pusci to woda kapie do oleju , a jak chłodniczka oleju peknie to olej zapierdziela do wody i mamy gejzer z chłodnicy itd.

Jak rozbierasz to nie wyścigi nie F1 popatrz gdzie ciapało itd itd kiedyś tez w 12-stce naprzykrzało mi się już sciągać głowicę okazało się że rant tulei był jakby wgnieciony w jednym miejscu i ciapało no i co tulej wymieniona koniec problemu .

Ten motor niby prosty ale ma swoje knyfy , jak pisze balcerek szóstka się zawsze przegrzeje zawsze tam ropa czy olej z wydechu siąpi czy to wina termostatu piorun wie , każdy zawsze zakłada uszczelkę pod głowicę ze wszystkimi dziurami bo lepsze chlodzenie no w sumie nie wiem .

Rozbierał ktoś leylanda?

Tam wielkość kanałów wodnych jest zróżnicowana na początku bliżej pompy sa małe by na końcu motora mieć największa przepustowość po co tak by cały motor był równo rozgrzany a tu w martinie każdy zakłada ze wszystkimi dziurami i silnik blisko pompy jest chłodny a na 6 garnku się przegrzewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u góry raczej sie rzadko przegnije tulej wiec u mnie raczej z tuleją nie ma nic wspólnego bo były wymieniane niedawno w czymś innym tkwi problem.

wpsowa692 -

 

chyba bedzie trzeba tak zrobic jak mówisz dać głowice do sprawdzenia

 

dać nobla za nowe odkrycie w mechanice :)

 

Dać w morde za głupie komentarze nie masz nic ciekawego do powiedzenia nie spamuj mi tematu kretynie i idz popatrz jak sąsiedzi rolnicy mają maszyny a ty dalej udawaj rolnika haha żal mi takich ludzi co nie mają własnego kawałka ziemi a się fascynują że jacy to z nich rolnicy. <_<

Trochę szacunku dla innych ja chcę sie czegoś tu dowiedziec a ten konus mi z noblem wyjedza. sobie tego nobla wsadz wiesz gdzie w du*pe :lol:

 

@adrianJD8330 A tuleja w tym oto ciągniku nie ma kontaktu z cieczą chłodnicza?? Chyba że coś pokręciłem i się myle.

Nie no ma zgadza sie. Ja nic nie pisałem że nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

zawieź głowice do sprawdzenia do specjalistyczneg zakłądu.

JA też co roku zmieniałem uszczelki pod głowicą, a i tak już po paru godzinach zaczynało dmuchac do wody.

Okazało sie, ze jest jakieś mikropęknięcie wewnątrz głowicy i po rozgrzaniu zaczyna puszczać ciśnienie do wody.

 

Koszty: nowa ponad 4 tysie, regenerowana koło 2.

 

ps pęknięta tuleja też być może.

NAleży cały cylinder dokładnie oczyścić szmatką (oraz u góry sadzę nożem i papierem sciernym) i opukiwac z góry młoteczkiem raz przy raz. Jeśłi jest pęknięcie, to uwidoczni sie czarna ryska. Zacznij od tego.

Jeśłi okaze sie ok, to nie zostaje nic innego niż głowica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, wczoraj zauważyłem że miska olejowa pod bagnetem jest cała uchlapana olejem. Gdy wyciągnę bagnet strasznie chlapie olejem. Tak samo gdy odkrece wlew oleju mocno z niego dmucha. Z odmy olej nawet nie kapnie lekko sobie dmucha. Gdy silnik jest zimny to nie wyrzuca dopiero gdy się rozgrzeje olej. Możliwe że się coś zatkało? Mocy nie ubyło a na jesieni sprawdzana kompresja po 30-31 barów pacjent same explorer ii 90
    • Przez kwiat82cch
      Witam. Mam pytanie. Otóż tak, posiadam problem przy moim fohn deere 3140, wyciek jest pod tylnym mostem, olej kąpię z rurki na zdjęciu i pytanie brzmi, jak uszczelnic ta rurkę, co trzeba wykręcić... 


    • Przez Luki1988
      Witam, czy jest jakiś olej hydrauliczny do skrzyni power quad na dolewkę? Nie wiem jaki jest zalany. Kupiłem jd 6300, na bagnecie olej jest czysciutki ale stan na minimum.Chciałem chociaż trochę jeszcze na nim przepracowac.
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj