Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaka rysa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na czym rysy bo nie rozumiem? Nie wydaje silnik żadnych niemiarowych stuków? Wał kręci się lekko?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio2a    0

A kiedy patrzyłeś na panewki? Teraz jak zaczęło spadać ciśnienie czy wcześniej?

tak jak zaczęło bo misa było odkręcona ponieważ szukaliśmy pęknięcia na przewodach od pompy

 

A kiedy patrzyłeś na panewki? Teraz jak zaczęło spadać ciśnienie czy wcześniej?

tak jak zaczęło bo misa było odkręcona ponieważ szukaliśmy pęknięcia na przewodach od pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576
Napisano (edytowany)

A sprawdzałeś uszczelki na rurkach do pompy i z pompy, chociaż przy wymianie zaworu musiałeś.Może na smoku. U teścia jedną wywaliło.

Czyli sprawdzałeś.Po regulacji zaworu jest dobrze.Co podłożyłeś pod zawór?Czy założyłeś nowy.Bo według mnie to jest wina zaworu, coś pod niego podeszło i się przyciął i dlatego ciśnienie uciekało.Ja kiedyś podkładałem z podkładki z 3 mm to ciśnienie podskoczyło o nie cały 1 bar. z 4 na niecałe , przy zimnym silniku.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

witam nie wymienienie pompy olejowej przy głownym remacie jest bledem! filtr mozesz zmienic z baka na ten normalny bo mechanik mi mowił ze nawet 1 bar. moze na nim tracic... ja swoja c-355 ponad rok jezdziłem a katrolka od smarowania przy 1200 obr/min gasła :blink: jak sie dobrze zagrzał..... i jakos przechodził do rematu nie stanoł B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

Ja kiedyś taki numer z podnośnikiem odwaliłem. Nie dokręciłem rurki przy rozdzielaczu. Na początku szło ale zaczęła się wykręcać i przestał gadać.

 

Na pewno zaoszczędzisz ciśnienie bo nie zużywasz części oleju do napędu filtra. Tyle że jemu ciśnienie spadło w krótkim czasie i to raczej nie będzie to. W mtz-cie dla przykładu jest tak zrobiony bąk że sto procent oleju idzie w układ smarowania. Nie ma dysz do wprawiania go w obruót

 

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio2a    0

rysa na bloku (małego pęknięcia )

 

uszczelki idealnie się dociskaja do rurek i bloku czyli tam nie powinno być nieuszczelnienia

 

witam nie wymienienie pompy olejowej przy głownym remacie jest bledem! filtr mozesz zmienic z baka na ten normalny bo mechanik mi mowił ze nawet 1 bar. moze na nim tracic... ja swoja c-355 ponad rok jezdziłem a katrolka od smarowania przy 1200 obr/min gasła :blink: jak sie dobrze zagrzał..... i jakos przechodził do rematu nie stanoł B)

Właśnie pompa olejowa była wymieniona pisałem o tym wcześniej.

A jeśli chodzi o filtr to właśnie sie zastanawiam i chcę żebyście mi poradzili czy zmieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Być może na wałku coś z knocili, nie mówione że na wale. A to jest stary typ silnika?

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

No jeden post wcześniej ci odpowiedziałem. Zaoszczędzisz oleju i podniesiesz ciśnienie.

 

Jeśli wałek napawali to jest do wyrzucenia.

 

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio2a    0

Pomóżcie mi bo trawa jest skoszona zaraz trzeba zbierać a ja się boje ciągnikiem jeździć żeby go nie zatrzeć!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Według mnie to wina zaworu. Edytowałem swój post wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio2a    0

jeśli chodzi o bąk to on zaczął się kręcić dopiero po tej wymianie panewek.

jeden mechanik mówił żeby jedna dyszę zaślepić to się ciśnienie zwiekszy

 

dla sprostowania chodzi o ten zawór na pompie olejowej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

Puki silnik w ogóle ma jakieś ciśnienie to nie powinno się nic stać. Ważne żeby nie robić na wolnych obrotach. Ale jeśli zacznie się pogarszać to lipa... będziesz musiał stanąć. Dokładnie. A smoka też sprawdziłeś? Nie zaciąga powietrza?

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

rysa na bloku (małego pęknięcia )

 

uszczelki idealnie się dociskaja do rurek i bloku czyli tam nie powinno być nieuszczelnienia

 

 

Właśnie pompa olejowa była wymieniona pisałem o tym wcześniej.

A jeśli chodzi o filtr to właśnie sie zastanawiam i chcę żebyście mi poradzili czy zmieniać

Spróbować można trochę podniesie na pewno.Jak zaczął się kręcić po wymianie panewek, bo nie rozumiem?

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio2a    0
Napisano (edytowany)

to ta najmocniej się zatarła. szkoda że nie zrobiłem zdjęcia jak były na wale zaślepki rozwiercone

jak robiliśmy remont generalny to wał do szlifu poszedł nominalny.

Dla pewności brak uszczelki pod pompa paliwową niema nic do ciśnienia bo tam troszkę oleju jest

Edytowano przez kamcio2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To Ty przed zatarciem miałeś zaślepioną dyszę w bąku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Coś ten twój warsztat nawalił. Nie zdziwił bym się gdyby to nie była jedyna fuszerka. Obejrzyj ten silnik dokładnie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio2a    0

dysze nie były zaślepione tylko bak na tej ośce nie chodził ale teraz sie kreci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Chodzi o ten zawór przy pompie. Na pewno się lekko otworzył i dlatego ciśnienie spadło.Jak podłożyłeś podkładki to się ułożył i podniosło się ciśnienie o 1 bar.Podejrzewam że jak byś zmienił bąka na filtr to ciśnienie podskoczyło by na 8 bar albo i większe.Już to przerabiałem. Według mnie pracuj nim ale patrz na ciśnienie.Nic nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Bąk żeby dobrze filtrował to właśnie musi mieć obroty bodajże 5000 obr a jak się nie kręcił to pewnie się zatarł bo nie filtrował oleju, a teraz też może mieć za małe obr. i też już mogły dostać panewki, zaraz trzeba było go wywalić to jest najważniejsza rzecz w trwałości silnika.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio2a    0

tam dołożyłem jedną miedziana podkładkę i weszło na 5.

na 8 to stanowczo za dużo panewki mi przekręci. słyszałem o 80-siatce że dwa lata chodzi na takim samym cisnieniu

 

Bąk żeby dobrze filtrował to właśnie musi mieć obroty bodajże 5000 obr a jak miał jedną dyszę zamkniętą to pewnie się zatarł bo nie filtrował oleju.

To znaczy miał pokręcony ten filtr w środku a po zgaszeniu nie bzykał tak jak teraz a dysze miał drożne tyle że się nie obracał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Bo oleju nie dostawał i temu nie kręcił. poza tym mogło go coś złapać na ośce. Po remoncie się kręci czuli wszystko jest ok. Ciśnienie było ale spadło. Coś się dzieje i tyle.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio2a    0

Mój wujek też ma 80-siatke i u niego ten filtr nie wiruje tak jak w innych ciągnikach tego typu w mojej wiosce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, wczoraj zauważyłem że miska olejowa pod bagnetem jest cała uchlapana olejem. Gdy wyciągnę bagnet strasznie chlapie olejem. Tak samo gdy odkrece wlew oleju mocno z niego dmucha. Z odmy olej nawet nie kapnie lekko sobie dmucha. Gdy silnik jest zimny to nie wyrzuca dopiero gdy się rozgrzeje olej. Możliwe że się coś zatkało? Mocy nie ubyło a na jesieni sprawdzana kompresja po 30-31 barów pacjent same explorer ii 90
    • Przez kwiat82cch
      Witam. Mam pytanie. Otóż tak, posiadam problem przy moim fohn deere 3140, wyciek jest pod tylnym mostem, olej kąpię z rurki na zdjęciu i pytanie brzmi, jak uszczelnic ta rurkę, co trzeba wykręcić... 


    • Przez Luki1988
      Witam, czy jest jakiś olej hydrauliczny do skrzyni power quad na dolewkę? Nie wiem jaki jest zalany. Kupiłem jd 6300, na bagnecie olej jest czysciutki ale stan na minimum.Chciałem chociaż trochę jeszcze na nim przepracowac.
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj