Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ssman860    2

A ja mam taką dla Was niespodzianke, że po założeniu filtrów pp po zmianie z bąka ciśnienie miałem ponad 5 atmosfer na zimnym silniku, po rozgrzaniu było lekko ponad 3 przy 1500rpm

A po 3 dniach spadło mi do 4 atm na zimnym a na gorącym do 2. Szlag mnie trafia jak pomyśle że wywaliłem ponad 300 zł na to cacko i właściwie zero efektu. Pytanie jeszcze dlaczego przy mojej nowej podstawie był zaślepiony kanał bocznikowy?? Czy Wy podczas montażu tego sprzętu zwróciliście na to uwagę???????

tomek73    186

Ja zakładałem perę lat temu filtry i nie mam problemu z nimi do tej pory.To że spadło ciśnienie to będzie inna przyczyna.Teściowi wywaliło uszczelki na zaworze bezpieczeństwa przy pompie.Mi kiedyś pękła stopa na wale.Pamiętam że jak zakładałem filtry to miałem pozaślepiane jakieś otwory.

ssman860    2

Ja jak kupiłem tą przystawke to w niej był zaślepiony otwór bocznikowy. Tam była tak jakby cieniusieńka blaszka lub jakby nie dowiercone, więc wziąłem cienkiego gwoździka i bez żadnego oporu usunąłem tą przeszkodę. Teraz tak sobie myśle że mogłem tego nie ruszać, bo może to było przydławienie bocznika dla większego ciśnienia

Wiadomość z agroFakt.pl

ssman860    2

Poświęciłem wczoraj te dwie godzinki roboty i odkręciłem przystawkę z filtrami i zaślepiłem kanał bocznikowy wkładając do niego ciasno zawleczke. Zawleczke oczywiście rozgiąłem w kanale wylotu wysokiego ciśnienia, bo inaczej się nie dało.

Ciśnienie mam teraz na zimnym:

przy ok 800 rpm = 4,2 atm

przy 1500 rpm = 5,5 (dobija do 6 ale widocznie zawór jest ustawiony na 5,5, bo dobije i od razy na 5,5 wraca)

Ciekaw jestem jak będzie po rozgrzaniu.

Arek    113

A jakie ciśnienie było przed zaślepieniem? I może pamiętasz jakie było na bąku?

wojtas4    0

Parę wyjaśnień co do filtra typu odśrodkowego (bąk)!!!,dlatego je dawniej stosowano nie dlatego ze brakowało wiedzy technologi czy z powodu oszczędności!!! .Tylko ze jego zdolności do filtrowania oleju wtedy stosowanego były nie do pokonania przez (puszki) ,teraz by nadal spełniał swe zadanie należy silnik zalewać NAJTAŃSZYM i najgorszym np.superolem ,oleje lepszej klasy całkowicie się nie nadają do współpracy z filtrem odśrodkowym (wo gule nic nie filtruje)

witam chciał bym zamontować licznik ciśnienia w 1634 obok liczników org...mam już licznik z ursusa 1224 rórka tez by sie znalazła...tylko gdzie ja mam to zamontować tą rurke? pewnie jest gdzieś zaślepka lecz nie wiem gdzie potrzebuje pomocy;) dzięki z góry! przed chwilą przypadkiem znalazłem to: http://moto.allegro.pl/wskaznik-cisnienia-oleju-czujnik-przewod-i1242893429.html

zenas    6
:) no masz tam opisane wkręcasz nowy czujnik wraz z trójnikiem w miejsce starego i po kłopocie :lol:

aha a czy wiecie może czy w grene czy w rolniczych są takie trójniki? i wężyk? może kupował ktoś już? ten trójnik najbardziej potrzebóje:/

asharot    175

Ten gościu co podałeś link może ci sprzedać wszystko oddzielnie.

Z tego co pamiętam chciał za trójnik 20 albo 30zł.

zakrzewiak    6

Możesz kupić oczko z gwintem, śrubę przelotową M10 (coś takiego jak przy wtryskach) i przewód, co prawda będzie bez kontrolki ale jak masz zegar to po co kontrolka. Przewód powinni mieć w agromie 80 i 100 cm. ale nie wiem czy nie będzie zakródki, tak ze 120 cm powinien być dobry. Ja mam założony z lewej strony i tak coś 130-140 cm wyszło.

za trójnik i przewód chce 59zł...wiec pomyśle ale jeszcze zajade do grene może mają taki rarytas akurat;)

aha jeszcze jest problem z kontrolką ponieważ cały czas świeci nie gaśnie a silnik jak nowy! dlatego chcę dla pewności mieć obok zegar tak jak mam w 1014 i jest fajnie bo mam kontrolke i zegar ale nie wiem jak tam jest to zrobione czy tam jest taki trójnik?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam moze trochę nie na temat ale tak, mam c-385 i moje pytanie przy jakim ciśnieniu wał korbowy kwalfikujesię do szlifu u mnie na zimnym wolnych obrotach pokazuje 4,5atm a po rozgrzaniu do 80-90 stopni 0,5 a na wysokich niecałe 3 atm dodam ze mam filtry PP bo na bąku po rozgrzaniu na wolnych obrotach było 0 atm

ssman860    2

dopuszczalne najniższe ciśnienie w silnikach ursusa od c-385 do... to 0,8 atm, więc 0,5 atm jest już słabizna. Należy dobrze obejrzeć czopy bo byćmoże wystarczą same panewki. Gdy czopy są jak lustro i brak owalizacji to szkoda wału na kolejny szlif. Znam przypadek , że po szlifie wał pękł w orce, ale to było przy ursusie c-360

a to odnośnie ciśnień oleju:

na bąku było tak:

- zimny silnik na wolnych 4, na wysokich 4,5

- silnik rozgrzany na wolnych 0,8 do 1, na wysokich 2,5

na filtrach puszkaowych przed zaślepieniem bocznika:

-zimny na wolnych 4, naa wysokich 5

-po rozgrzaniu wolne 1,5 wysokie obr 2,7

na filtrach puszkowych po zaślepieniu bocznika:

-zimny na wolnych 4,5 na szybkich 5,5 - 6 atm

- rozgrzany na maxa wolne 2,2, na szybkich nigdy nie spada niżej 3,2.

Takie są moje spostrzeżenia. Na bąku miusiałem po godzinie orki dawać odpocząć silnikowi, bo robił się mułowaty, teraz na wyższym ciśnieniu w upał przy orce nie robie przerwy nawet przez 6 godzin ostrej jazdy. Silnik jest teraz żwawszy i po rozgrzaniu pracuje ładnie :D

mmm27    0

witam chciałbym ustawić rozrząd w 1222 ale nie moge zdjąc koła pasowego z wału próbowałem już różnymi ściągaczami i nic wiec co może byc pomóżcie

tomek73    186

Musisz mieć ściągacz flanszowy.Przykręcić go dwoma śrubami 12mm o twardości 8,8 lub 10,9 do koła pasowego,dokręcić i walnąć młotkiem w śrubę.Dopiero wtedy puści.

mmm27    0

Dzięki za radę pomogło jak bym mógł w czymś pomóc to napisz to moje GG 4062515

Mateusz2    9

Ale ciśnienie spadło tak nagle czy stopniowo coraz mniejsze było? kopci przez tą rurke z lewej strony bloku? może tylko zegar od ciśnienia padł? (były takie przypadki) i kiedy miał ostatnio robiony remont i ile mógł zrobić od wtedy mtg?

Edytowano przez Mateusz2

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli nagle spadło to albo zegar nawalił lub mógł się zawór na pompie olejowej zaciąć.I jak spadło na wysokich obrotach cos jest?

yahooo777    698

U nas w zetorze smok od oleju sie odkręcił kiedyś, ziemie wywoziłem wtedy, jak ciągnik stał prosto ciśnienie było, jak na bok przychyliło go to kontrolka sie zapalała. Tu może być podobnie, albo pompa olejowa nawaliła

gucik131    7

jak na raz zanikło ciśnienie to najpierw sprawdź ciśnienie na innym zegarze najprościej przemień na ten od sprężarki a jak nadal nie będzie to coś z pompą albo zawór albo pompa. pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się