Skocz do zawartości

Polecane posty

FINN    988

oleju silnikowego, oleju w skrzyni biegów????

Czy możecie precyzować swoje pytania???

Wiadomość z agroFakt.pl

robson79    1

Nie ma czujnika masz zegar ten po lewej a co chcesz kupić 1014 i sprawdzić ciśnienie?

nightmare    81

kupiłem dziś nowy zegar od ciśnienia oleju, po odpaleniu pozalal ciśnienie na 6, czyli tak samo co stary, chociaż stary ostatniego dnia pokazywal do 7 poczym padl. 37 zl nowy zegar,

nunu85    82

jak masz po odpaleniu 6, a po rozgrzaniu na wysokich obrotach minimum 3, to silnik zdrowy (przynajmniej wał i panewki, a to juz dużo znaczy)

Na niskich ma byc przynajmniej 1, ale jak na takich bardzo niskich (tak, ze ma sie wrazenie, iż silnik ledwo co i zgaśnie) bedzie 0, to też wielkiej tragedii nie ma.

ważne, zeby było to 1 na takich obrotach, na jakich pozwalasz traktorowi pracować a luzie, a nie tych zupełnie minimalnych, na których i tak traktora nie zostawiasz.

nightmare    81

mam ciągnik ok 2 tygodnie i nie wiem jeszcze jakie jest, ale na starym zegarze pokazywalo 6 na zimnym, jezdzilem max godzine ale bez zadnego obciążenia, schodzilo do poniżej 5, oststniego dnia na zimnym zegar pokazal prawie 7 po czym przestal dzialac, poprzedni wlasciciel mowil ze na rozgrzanym ma 4, a czy tak będzie to się okaze w ciężkiej robocie, wydaje mi się ze silnik wporzadku, nie zauwazylem na razie ubytkow oleju, nie kopci, czas pokaze jak jest.

nightmare    81

chyba minimalne cisnienie

Edytowano przez nightmare
  • Like 1

Tuning221    0

kupilem ursusa 1014 i czytalem gdzies ze jest jedna kontrolka od ladowania a druga od smarowania ale ta od smarowania nie swieci wcale i szukalem czujnika

locke    291

Tam nie ma kontrolki ciśnienia oleju silnika, tylko kontrolka ciśnienia w skrzyni.

norbitoja    4

Jakie powinno być prawidłowe ciśnienie oleju w silniku Ursusa 1224 Trubo

Zauważyłem ze w moim ursusie ciśnienie spada, po zapaleniu silnika jest 3,5 a po jakiś 2 godzinach pracy ciągnika spada 2,5-1.5 na dużych oborotach, natomiast na małych obrotach po 2 godzinach pracy nawet czasem do 0 spadnie albo 0.5. Czego to może być przyczyna? I jakie powinno być prawidłowe? Proszę o pomoc! 

norbitoja    4

Jaki masz filtr oleju?Bąk czy papierowe?

bąk, czyszczony był. A może być to wina oleju? Ponieważ tata mi mowił ze olej leżał w sklepie 3 lata na magazynie i nie zauważył i wlał ten olej czy to może byc jego wina? Olej nowy ale 3 letni.

Nikita_Bennet    100

jak duży przebieg to może bąk się zużył, czasem wystarczy dysze nowe wstawić. Gorzej jak ma już luz na osi.

Poza filtrem mogą robić problem takie rzeczy jak zawór przy pompie lub sama pompa.

Pytanie ile motogodzin temu był zrobiony remont, czy wymieniano olej na czas i czy nie był przegrzany.

locke    291

Jeżeli na wolnych obrotach nie ma ciśnienia a po dodaniu gazu jest znaczy że trzeba wymienić dysze w filtrze oleju tak jak pisze Nikita.

Jak olej jest zamknięty w bańce to nic mu się nie stanie przez te trzy lata.

boku27    222

Oprócz bąka może być już pompa zjechana . U znajomego tak było ciśnienie moment spadało po zmianie pompy 5 i spada do 4-4,5 atm. ;)

norbitoja    4

jak duży przebieg to może bąk się zużył, czasem wystarczy dysze nowe wstawić. Gorzej jak ma już luz na osi.

Poza filtrem mogą robić problem takie rzeczy jak zawór przy pompie lub sama pompa.

Pytanie ile motogodzin temu był zrobiony remont, czy wymieniano olej na czas i czy nie był przegrzany.

Remont silnika był jakieś 10 lat temu, to motogodzin przez ten czas gdzies z 5 tyś zrobił jak nie wiecej.

Nikita_Bennet    100

i pewnie 10 lat temu nikt do bąka nie zaglądał?

Zawór przy kapitalce wtedy przy remoncie wymienialiście?

Kiedy była pompa wymieniana i na jaką?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam mam zamiar wstawić turbo do ursusa 1224 i o to moje pytanie odnośnie smarowania turbiny gdzie je podłączyć ???

mateusz582    16

Witam.
Powód dla jakiego pisze ten temat jest taki
Pedzej gdy odpalałem na zimnym silniku ciscnienie oleju pokazywało na zegarze troche ponad 2
teraz gdy odpalam jest ponad 3 co moze byc tego przyczyną?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się