Polecane posty

locke    293

Słuchaj.Nie wiadomo co tam jest dokładnie bo może być łożysko czy ten cały wzmacniacz.Na odległość nic nikt nie zdziała.Ty musisz to zrobić.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

w poniedziałek mechanik rzuci okiem na to, wzrokowo i odsłucha, na pewno cos stwierdzi, i jak będzie trzeba to się zrobi. wg mnie to cos ok 10-20 cm za sprzeglem, jakby tam jakiś luz na walku był i drganie powodowalo kołatanie, im nizsze obroty tym lepiej slychac, zalozmy ze to rozd*pczony wzmaczniacz halasuje, to co proponujecie z tym zrobić? naprawiac te zwierzaki czy usunąć to? w sumie mi ten wzmaczniacz nie potrzebny, bo ciągnik raczej będzie spradycznie używany do pracy w turze przy oborniki , gniecieniu pryzm, i w przyczepie zbierającej krone, około 50 mtg rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

na 50mth rocznie to ja bym niczego nie ruszał (tym bardziej, jeśli sprzęgło się nie ślizga)

 

ja z takim terkotaniem na wolnych jeżdże już od kilku tysięcy godzin i jakos nic sie nie chce rozpieprzyc bardziej (i oby jak najdłuzej)

 

a jak już chcesz to koniecznie robic, to wywal wszystkie bebechy od wzmacniacza, wstaw wałek pośredni i będzie ciszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

mam trochę gotówki w rezerwie na podszykowanie tego ciągnika, a na razie nic innego nie znalazłem po kupnie, może po prostu terkocze bo jest zalaczony przedni naped, może to mieć cos wspólnego? odkad kupilm jezdze z napedem, ale caly czas po siegu lub białej sliskiej drodze. teraz musze go odlaczyc bo sieg gine,

 

sprzeglo wpozadku, naped tez dobrze ciagnie , sprawdzałem zapierając się turem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kosz wzmacniacza na wałku sprzęgłowym, taki siwy, może był krzywo pospawany i go wyrobiło.ten typ tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
Napisano (edytowany)

napęd na postoju nic nie hałasuje bo i nie ma jak.

także w jeździe na niskich biegach go nie słychać. Dopiero na 3 lekko wyje, a na 4 to już dość mocno.

 

tomek potwierdził. hałas jest od bebechów ze wzmacniacza.

Jak potrafisz sie do niego przyzwyczaic to olej i tak jeździj, natomiast jeśli jesteś perfkcjonistą, to wyrzuć wszystkie flaki, wstaw wałek pośredni i będzie względny spokój.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

jak ciągnik ma większe obroty to go nie slychac, na niskich trochę slychac ze pod podloga cos galasuje, na minimalnych jest dobrze slychac, ale to jest taki znośny hałas, jeśli to nie zagraza jakiejś poważniejszej awarii to nie będę tego ruszal przynajmniej na razie, a z czasem się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ciśnienia czego?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

oleju silnikowego, oleju w skrzyni biegów????

Czy możecie precyzować swoje pytania???


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Nie ma czujnika masz zegar ten po lewej a co chcesz kupić 1014 i sprawdzić ciśnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

kupiłem dziś nowy zegar od ciśnienia oleju, po odpaleniu pozalal ciśnienie na 6, czyli tak samo co stary, chociaż stary ostatniego dnia pokazywal do 7 poczym padl. 37 zl nowy zegar,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

jak masz po odpaleniu 6, a po rozgrzaniu na wysokich obrotach minimum 3, to silnik zdrowy (przynajmniej wał i panewki, a to juz dużo znaczy)

Na niskich ma byc przynajmniej 1, ale jak na takich bardzo niskich (tak, ze ma sie wrazenie, iż silnik ledwo co i zgaśnie) bedzie 0, to też wielkiej tragedii nie ma.

ważne, zeby było to 1 na takich obrotach, na jakich pozwalasz traktorowi pracować a luzie, a nie tych zupełnie minimalnych, na których i tak traktora nie zostawiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

mam ciągnik ok 2 tygodnie i nie wiem jeszcze jakie jest, ale na starym zegarze pokazywalo 6 na zimnym, jezdzilem max godzine ale bez zadnego obciążenia, schodzilo do poniżej 5, oststniego dnia na zimnym zegar pokazal prawie 7 po czym przestal dzialac, poprzedni wlasciciel mowil ze na rozgrzanym ma 4, a czy tak będzie to się okaze w ciężkiej robocie, wydaje mi się ze silnik wporzadku, nie zauwazylem na razie ubytkow oleju, nie kopci, czas pokaze jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

NA zimnym 0.9 jest to prawidłowe ciśnienie.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

chyba minimalne cisnienie

Edytowano przez nightmare
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuning221    0

kupilem ursusa 1014 i czytalem gdzies ze jest jedna kontrolka od ladowania a druga od smarowania ale ta od smarowania nie swieci wcale i szukalem czujnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Tam nie ma kontrolki ciśnienia oleju silnika, tylko kontrolka ciśnienia w skrzyni.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbitoja    4

Jakie powinno być prawidłowe ciśnienie oleju w silniku Ursusa 1224 Trubo

Zauważyłem ze w moim ursusie ciśnienie spada, po zapaleniu silnika jest 3,5 a po jakiś 2 godzinach pracy ciągnika spada 2,5-1.5 na dużych oborotach, natomiast na małych obrotach po 2 godzinach pracy nawet czasem do 0 spadnie albo 0.5. Czego to może być przyczyna? I jakie powinno być prawidłowe? Proszę o pomoc! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Jaki masz filtr oleju?Bąk czy papierowe?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbitoja    4

Jaki masz filtr oleju?Bąk czy papierowe?

bąk, czyszczony był. A może być to wina oleju? Ponieważ tata mi mowił ze olej leżał w sklepie 3 lata na magazynie i nie zauważył i wlał ten olej czy to może byc jego wina? Olej nowy ale 3 letni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

jak duży przebieg to może bąk się zużył, czasem wystarczy dysze nowe wstawić. Gorzej jak ma już luz na osi.

Poza filtrem mogą robić problem takie rzeczy jak zawór przy pompie lub sama pompa.

 

Pytanie ile motogodzin temu był zrobiony remont, czy wymieniano olej na czas i czy nie był przegrzany.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Jeżeli na wolnych obrotach nie ma ciśnienia a po dodaniu gazu jest znaczy że trzeba wymienić dysze w filtrze oleju tak jak pisze Nikita.

Jak olej jest zamknięty w bańce to nic mu się nie stanie przez te trzy lata.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, wczoraj zauważyłem że miska olejowa pod bagnetem jest cała uchlapana olejem. Gdy wyciągnę bagnet strasznie chlapie olejem. Tak samo gdy odkrece wlew oleju mocno z niego dmucha. Z odmy olej nawet nie kapnie lekko sobie dmucha. Gdy silnik jest zimny to nie wyrzuca dopiero gdy się rozgrzeje olej. Możliwe że się coś zatkało? Mocy nie ubyło a na jesieni sprawdzana kompresja po 30-31 barów pacjent same explorer ii 90
    • Przez kwiat82cch
      Witam. Mam pytanie. Otóż tak, posiadam problem przy moim fohn deere 3140, wyciek jest pod tylnym mostem, olej kąpię z rurki na zdjęciu i pytanie brzmi, jak uszczelnic ta rurkę, co trzeba wykręcić... 


    • Przez Luki1988
      Witam, czy jest jakiś olej hydrauliczny do skrzyni power quad na dolewkę? Nie wiem jaki jest zalany. Kupiłem jd 6300, na bagnecie olej jest czysciutki ale stan na minimum.Chciałem chociaż trochę jeszcze na nim przepracowac.
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj