Vasyl93

Ursus 2812 układ kierowniczy

Polecane posty

Vasyl93    0

Witam mam problem z luzem na kolumnie kierowniczej, nie wiem co to może być i jak go zniwelować czy bd konieczna wymiana wałka układu kierowniczego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

A kto ma wiedzieć gdzie masz luz i co trzeba wymienić? Co prawda na tym forum jest trochę wróżbitów ale czy z Twoim problemem dadzą radę to nie wiem.

Jak się nie znasz to zaprowadź do mechanika, a jak masz pojęcie to sprawdzaj gdzie ten luz powstał lub czy da się go jeszcze wyregulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vasyl93    0

Chyba napisałem gdzie mam luz. Po co mam dawać do mechanika jak moge to sam zrobić z czyjąś podpowiedzią, nie wiem gdzie sie go reguluje bo ciagnik mam 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Może powinienem inaczej napisać - nikt nie wie gdzie dokładnie lub pomiędzy którymi częściami masz luz. Regulację są dwie: łożyska przy kole kierowniczym i podkładki przy wałku kierowniczym. Temat rzeka opisany tu na forum w kilku miejscach ( szukaj kolumna kierownicza MF 255).

Jak przeczytasz te tematy to zobaczysz że nie można jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Może wyjęcie podkładki pomoże, a może wymiana całego środka co jest bardzo częstym przypadkiem, możliwe również że sam wałek z nakrętką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ale poradził. Ściągnij kierownicę i popuść nakrętkę są tam dwie skąntrowane i spróbuj je dokręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Moja porada jest jak najbardziej trafna. Kręcić sobie może a problemów z tym układem jest z reguły więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ale to tzra prosto pisać, bo ja sam nie rozumiem o co ci  chodzi

Cytuje "Regulację są dwie: łożyska przy kole kierowniczym i podkładki przy wałku kierowniczym. "

 

Wytłumacz  o jakie łożyska ci chodzi przy kole kierowniczym o te jedno na górze  pod kierownicą ,a  dokładnie te kulki wkładane. 

I gdzie sa te podkładki, bo mniemam że to sa podkładki regulacyjne, jest ich parę sztuk i mają różne grubości.

Tak  zrozumiałem że tak jest, bo tak napisałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Ciekawe czy mu się zechce przeczytać to co ma położone na talerzu  ;)


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Znając życie to założy nowy temat w innym miejscu. Ciekawi mnie jedno - jak widzę że ktoś ma blade pojęcie w temacie i napiszę aby oddał to specjaliście to zaraz teksty typu: "Po co mam dawać do mechanika jak moge to sam zrobić z czyjąś podpowiedzią, nie wiem gdzie sie go reguluje bo ciagnik mam 2 tygodnie."

Widocznie masz powód aby go oddać do mechanika. 

No i podpowiedzi masz tu tyle że możesz specjalistą się stać - wystarczy użyć okienka "Szukaj"

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzys111
      Chciałem ustawić zbieżność w swoim ursusie 4514, odkręciłem kontry i nie mogę obrócić drążkiem bo jest wygięty w kształcie litery C i na dole zapiera się o wał napędowy i na górze też się zapiera. Czy jest oryginalny czy poprzedni wlasciciel coś przerobił.


    • Przez krzys111
      Witam. Mam pytanie, czy wymieniał ktoś uszczelnienia w siłowniki wspomagania w 4514? Wymieniałem już uszczelnienia ale słyszałem od jednego fachowca że w tym siłowniku jest jedno uszczelnienie które w „ domowych warunkach” ciężko wymienić. 
      Musze coś zrobić, bo aby jechać prosto muszę ciągle kierownicą kręcić. Dzięki
    • Przez krzys111
      Witam wszystkich. W moim ursusie 4514 często odkręca mi się nakrętka wałka przedniego napędu. Mam pytanie czy przed tą nakrętką jest jakaś podkładka u mnie od początku podkładki nie było, jest tylko sama nakrętka.
    • Przez thesykacz
      Witam zrobił się duży luz w układzie kierowniczym. Zanim dojdzie reakcja do drążków kierowniczych jest spory luz koła kidrownicy. Jak skasować taki luz? 
    • Przez krzys111
      W moim 4514 aby jechać prosto muszę ciągle wykonywać małe ruchy kierownicą, płyn w orbitrolu jest, nigdzie nie ma luzów co może być przyczyną? . Dodam jeszcze że przy jeździe kilka kilometrów ciągle, położenie kierownicy zmieni się o ok. pół obrotu i przy ostrym skręcaniu z małą prędkością słychać syczenie. Proszę o pomoc o co chodzi czy to tak ma być? To mój pierwszy traktor z orbitrolem. Dzięki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj