Skocz do zawartości
Vasyl93

Ursus 2812 układ kierowniczy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
Vasyl93    0

Witam mam problem z luzem na kolumnie kierowniczej, nie wiem co to może być i jak go zniwelować czy bd konieczna wymiana wałka układu kierowniczego.

akmaly    185

A kto ma wiedzieć gdzie masz luz i co trzeba wymienić? Co prawda na tym forum jest trochę wróżbitów ale czy z Twoim problemem dadzą radę to nie wiem.

Jak się nie znasz to zaprowadź do mechanika, a jak masz pojęcie to sprawdzaj gdzie ten luz powstał lub czy da się go jeszcze wyregulować.

Vasyl93    0

Chyba napisałem gdzie mam luz. Po co mam dawać do mechanika jak moge to sam zrobić z czyjąś podpowiedzią, nie wiem gdzie sie go reguluje bo ciagnik mam 2 tygodnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    185

Może powinienem inaczej napisać - nikt nie wie gdzie dokładnie lub pomiędzy którymi częściami masz luz. Regulację są dwie: łożyska przy kole kierowniczym i podkładki przy wałku kierowniczym. Temat rzeka opisany tu na forum w kilku miejscach ( szukaj kolumna kierownicza MF 255).

Jak przeczytasz te tematy to zobaczysz że nie można jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Może wyjęcie podkładki pomoże, a może wymiana całego środka co jest bardzo częstym przypadkiem, możliwe również że sam wałek z nakrętką.

tomek73    190

Ale poradził. Ściągnij kierownicę i popuść nakrętkę są tam dwie skąntrowane i spróbuj je dokręcić.

akmaly    185

Moja porada jest jak najbardziej trafna. Kręcić sobie może a problemów z tym układem jest z reguły więcej.

tomek73    190

Ale to tzra prosto pisać, bo ja sam nie rozumiem o co ci  chodzi

Cytuje "Regulację są dwie: łożyska przy kole kierowniczym i podkładki przy wałku kierowniczym. "

Wytłumacz  o jakie łożyska ci chodzi przy kole kierowniczym o te jedno na górze  pod kierownicą ,a  dokładnie te kulki wkładane. 

I gdzie sa te podkładki, bo mniemam że to sa podkładki regulacyjne, jest ich parę sztuk i mają różne grubości.

Tak  zrozumiałem że tak jest, bo tak napisałeś

akmaly    185

Znając życie to założy nowy temat w innym miejscu. Ciekawi mnie jedno - jak widzę że ktoś ma blade pojęcie w temacie i napiszę aby oddał to specjaliście to zaraz teksty typu: "Po co mam dawać do mechanika jak moge to sam zrobić z czyjąś podpowiedzią, nie wiem gdzie sie go reguluje bo ciagnik mam 2 tygodnie."

Widocznie masz powód aby go oddać do mechanika. 

No i podpowiedzi masz tu tyle że możesz specjalistą się stać - wystarczy użyć okienka "Szukaj"

Edytowano przez akmaly

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez emattti
      gdzie sie znajduje zbiornik plynu do wspomagania kierownicy w ursusie 5714?

• Przez knapers85
      Witam, kilka dni temu zauważyłem, że z pompy wspomagania 4512 delikatnie cieknie olej. Dokręciłem wszystkie śrubki(ponieważ pierwszą diagnozą jest sprawdzić połączenia śrubowe a część śrub - głównie w deklu górnym była nieco poluzowana)i jakby wycieka nieco mniej, ale problem nie ustąpił.

Mam więc kilka pytań:

1. Co może być przyczyną tego wycieku? Uszczelniacze?

2. Czy ktoś posiada zdjęcie pompy w częściach wraz z opisem części składowych i zechciałby podesłać screeny?

Dodam, że wspomaganie działa bez zarzutu, tylko ten wyciek okropnie przeszkadza.

• Przez rolpio18
      Witam mam problem ze wspomaganiem w 4512 wymieniłem orbitrol oraz siłownik i nadal kreci się ciężko co moze być tego przyczyną?
    • Przez damianxx54i
      Witam mam problem ze wspomaganiem w 3512 Agro wspomaganie fabryczne. Kierownicą można leciutko kręcić w prawo i lewo jednak koła stoją w miejscu. Co może być przyczyną? Dodam że założyłem już nowy orbitrol i pompe wspomagania i nic proszę o pomoc.
    • Przez ursuson
      Jaką wydajność powinien mieć orbitrol do tego ciągnika.Możecie podać modele odpowiednich orbitroli.