Skocz do zawartości
bibi

Hodowania bydła - działalność nadzorowana przez PIW?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bibi    2

Mam pytanie - jeżeli ktoś trzyma 7 sztuk bydła (z cielakami) i te cielaki po odchowaniu sprzedaje, to czy trzeba się zgłaszać do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii jako działalność nadzorowana? 

Czy ktoś wie, czy za późne zgłoszenie faktu (po roki) grozi jakaś kara? 

gofiaczek    74

Każdą ilość utrzymywanego bydła (i innych zwierząt) musisz zgłosić do PIW, również jeśli chodzi o produkcję i przechowywanie pasz u siebie w gospodarstwie.
Wydadzą Ci oświadczenie. Powiatowy Lekarz musi Ci wystawić zaświadczenie, że stado jest wolne od chorób (bruceloza, białaczka, gruźlica) -
to jest chyba najświętszy papier ich zdaniem, na każdej kontroli pod każdym katem to sprawdzają. Szczególnie, że sprzedajesz cielęta. Badania na te choroby
będa przeprowadzać co 5 lat. Myślę, żę jak przyjada na kontrolę to będą wymygać wszystkich tych rzeczy w gospo, które sa zapisane w rozporządzeniach.
Zgłasza się to zanim zaczynasz prowadzić gospodarstwo (chyba na miesiąc przed), a w przypadku opóźnienia nie mam pojęcia czy są jakieś kary.

bibi    2

Finalnie zgłosiłam i żadnych problemów nie było.

Wiadomość z agroFakt.pl

arto121    5

O co chodzi z tym zgłoszeniem zwierząt do PIW ? Pół roku temu ruszyłem z hodowlą bydła i nikt mnie nie poinformował że takie coś sie zgłasza..

Edytowano przez arto121

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się