Spojler

Jak długo uczyliście się jeździć z turem?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
redbull    55

hehe przeczytajcie jeszcze sobie może instrukcje cepa, ja tam się nie uczyłem obsługiwać tura no bo czego tam się uczyć ruszać joystikiem w lewo czy prawo,trzeba było robić i się robiło i się doszło do takiej perfekcji, że ludzie mnie chwalą, raz miałem tylko problem jak w jeden dzień robiłem na dwóch turach w których wszystko się inaczej robi to troche nawet i dla mnie było trudne ale po 20 belach dochodziło się już do perfekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

Ja jak robiłem na sąsiada ciągniku (zetor prxima) gdy zachorował to bez problemu :) od razu "but" na pole. Nie ma sie czego uczyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Jeździć turem przy pracach typu ładowanie bel na przyczepę to raczej nie jest sztuka, wystarczy trochę rozsądku żeby nie położyć ciągnika.

Sztuką jest jazda z turem przy ładowaniu palet z nierównego terenu, operowanie w budynkach, czy choćby załadunek obornika z płyty wybetonowanej, nie niszcząc przy tym tura i betonu, bo rozpędzić się i zaryć turem w pryzmę i przypadkiem w ścianę to raczej nie jest "profesjonalne".

Ja turem narazie uczę się "jazdy" bo sterować to umiem ;P

Dodam że wózkiem widłowym umiałem jeździć od początku, ale dopiero po przepracowaniu 200h umiem nim sprawnie i szybko operować, a i czasem zdarzy się gdzieś o coś zawadzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Można powiedzieć że nie ma nic trudnego, na początku pusty potem po belki i samo wleci. Nie powiem teraz robię to dokładniej i szybciej, i drzewo na tartak się ładuje z dużą precyzją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek    0

zastanawiam się czego chcecie się uczyć, u mnie turem słomę układa 12letni kuzyn, moim zdaniem komuś sie pomylił problem, może nie umiesz jeździć traktorem? A tak poważnie wystarczy sobie pomarać przez chwile dżojstik na sucho i tyle a reszta to kwestia wprawy <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo694    39

ja się nie uczyłem ja musiałem się przyzwyczaić do jazdy z turem i od razu to opanowałem. Wiadomo u mnie ciężej się skręcało ale mówi się trudno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

U mnie na poczatku byl C330 z turem więc sie czegos czlowiek nauczyl a przy lambo to już samo tak szło jakoś:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tęż nie miałem problemu tylko jeden mankament Tur jet na C360 i z kiszonką jak jest szybko z pola zbierana ciężko się kręci bo nie ma wspomagania.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tura przy C-360 hydrauliczny 3-sekcyjny. Nauka poszła mi bardzo szybko.Jeden minus brak wspomagania jak ładuję baloty lub coś ciężkiego to po całym dniu nie mam sił w rękach. Ale myślę że założę wspomaganie bo dużo pracuje turem szybko się zwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

tura zrobiłem załozyłem i nie widze jakiegos problewmu w sterowaniu wsiaddam i jade dokladnie to sieo kaze w wtorek pierwsze baloty siana ale narazie jak po podwórku jak cos przewiez trza to nic trudnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody90    2

Kolega mnie straszył że ciężko jest operować turem, a tak naprawde jak dla mnie nie było żednego problemu po 30 min już śmigałem rozładowywując palety z paszą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameleont25    75

Ja też niemiałem problemu z opanowaniem tura. Nigdy niejeździłem ciągnikiem z turem i w dodatku ciągnikiem z przednim napędem a jak sąsiad dał mi ciągnik żeby rozładowywać belki na owijarke to przy pierwszej belce wszystko opanowane było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Czy to normalne że przy pracy z ładowaczem? Gdy ładowacz podnosi ciężar to kierownicą wtedy ciężko się skręca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Mam c330m i tur 1 od sześciu lat(zaczynałem jak miałem 10 lat) pracuje z nim i nie musiałem się nic uczyć. poprostu albo ma się ten dryg albo nie. Mój ojciec nie robi nic turem bo mu to nie wychodzi. Nie ma nic lepszego od jazdy c330 z turem. We wrześniu złamałem ciągnik do za dużo ziemi na łżce miałem i za szybko cofałem xD

ps. pozdro dla fanów c330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

Ja nie miałem czasu na uczenie się pracy z ładowaczem ponieważ przywieźli mi go w połowie maja i jak go zamontowałem to od razu była jakaś robota i uczyłem się na polach a szło mi bardzo dobrze manewry w stodole i na płycie gnojowej szły mi bardzo dobrze. Więc pierwszy sezon skończył się bez żadnych awarii i żadnej kolizji ze ścianą :D


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

ja pierdacze jaki za***isty temat a posty jeszcze lepsze tylko co niektórzy żeby się nie rozdęli z samochwały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OO jacy tu wszyscy zdolni...przypominam że "rutyna zabija" i jak to bywa nawet w dużych fabrykach co miesiąc pracownicy zmieniają stanowisko pracy by uniknąć rutynowych błędów. A że ktoś pisze że nauczył się pracy ładowaczem czołowym w 30 min. to żenada bo takim czasie to nawet możliwych oprzyrządowań się nie zastosuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

Z biegiem czasu każdy dojdzie do perfekcji , nie ma się czym chwalić, ktoś ma ładowacz od 20 lat czy od 1 roku z czasem zawsze będzie się umiało sprawnie poradzić z turem lub innymi maszynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razmus22    1

Czy to normalne że przy pracy z ładowaczem? Gdy ładowacz podnosi ciężar to kierownicą wtedy ciężko się skręca .

 

ja robilem juz na 8 traktorach z ladowaczami czolowymi i kazdy inaczej bedzie chodzil i ladowacz i traktror,sam mnialem uzywke na zetorze 8145 3 sek ale dziadostwo ,skret maly i wolno i traktor i tur chodzil a na case cx80 z meiluxem to plywalo a traktor czasami na jednym przednim kole stawal bo przeciw wagi nie przyoinalem ale jazda z adrenalina wyborowa i tez ciezko czasami sie skrecalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak pierwszy raz Ursusem 5314 z ładowaczem (pierwszy raz w życiu z ładowaczem) pracowałem, moim zdaniem szło mi dobrze. Kiedyś jak jeszcze ładowacza nie mieliśmy obornik tata cyklopem na rozrzutkę ładował to w ogóle na wajchy się nie patrzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ja od niedawna jestem posiadaczem ciągnika z ładowaczem Metal-Fach T-241 i jeśli chodzi o jazdę i manewrowanie to niema problemu gorzej jest z ustawieniem łyżki lub krokodyla względem podłoża bo z kabiny nie widać pod jakim kontem ją ustawić żeby za bardzo nie ryła w ziemię jak się tego nauczyć bo tak na wyczucie to różene wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ja jak pierwszy raz Ursusem 5314 z ładowaczem (pierwszy raz w życiu z ładowaczem) pracowałem, moim zdaniem szło mi dobrze. Kiedyś jak jeszcze ładowacza nie mieliśmy obornik tata cyklopem na rozrzutkę ładował to w ogóle na wajchy się nie patrzył.

Po dwudziestu rozrzutnikach 6t też byś się nie patrzył na wajchy, wiem po sobie, poźniej to już nawet 3 dźwigniami na raz się operuje. Rozrzutnik 6t ładuję w 15min ale jak zrobię przeróbkę w Cyklopie to zejdę jeszcze niżej.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

mój rekord w ładowaniu makaronu na tytana 10 z płyty gnojowej to blisko 9 min.. zdaje mi się że bardzo szybko to było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj