Spojler

Jak długo uczyliście się jeździć z turem?

Polecane posty

Kamyk514    2

Pierwsze moje kroki z turem zaczeły się jakieś 5 lat temu Ursusem c360 wąsie podwórko tur i jeszcze c360 i oczywiście nie obyło się bez zachaczenia turem o drzwi garażowe ale potem już się przyzwyczaiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

U mnie początki z turem były dobre. Pół godzinki i szło mi dobrze...Teraz to idzie mi błyskawicznie.... Tylko mi brakuje wspomagania.... Chodzi tu oczywiście o 30-tke z turem.... A co do cyklopa to początki były ciężkie a teraz to idzie szybko, sprawnie i prawie bezawaryjnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiiill    0

w 360-3p 3 mimuty i już ładowałem bele

a w belarusie nic tylko siadłem i odrazu jechałem bez problemu

(ma się talent jak nie którzy)

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Nie iwem czemu, ale zawsze w Trollu zapominam która wajcha jest od czego <_< i żwawo mi to nie idzie ;P Może dlatego że nie mieszkam na wsi i często nie ładuje ;/

 

A turem nigdy nie pracowałem tylko jeździłem z turem ale nic nim nie robiłem. Może w tym roku pośmigam troche z turem, ale Fotonem zobaczmy co będzie <_<


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

ja jakieś pół godzinki się uczyłem operować turem na jd a pierwszą prace jaką nim wykonywałem to było rozsuwanie kamienia na podwórku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było to takie proste, ale po miesiącu praktyk juz normalnie pracowalem ciagnikiem z turem


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
@jaro a masz gdzieś w nich dźwignie krzyżowe?? :D

Przyznam sie że krzyżowe słabo ogarniam (mam w UNHZ), ale to pewnie dlatego że może raz na rok nimi pracuje. Za to mój Padre do perfekcji opanował ten ładowacz, przy załadunku maszyna tylko podskakuje :) a chwytak majta sie 10cm od kabiny ciągnika :P

 

Tur jednosekcyjny to banał, trzysekcyjny (bez joysticka) to chwila przyzwyczajenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5314    0

Ja turem nauczyłem sie kilka godzin operować a nuczyłem sie tak jak czekalem na zboże i przy 330 załozyli mi tura to sobie łuszką dziury zaczołem kopac i zasypywać a jak miałem widły to na sąsiednim polu u sąsiada (jak go niebyło) to bele sobie troche przewoziłem :P


..::-U-R-S-U-S-::..
moc , potega , siła , niezawodnosc , klasa , wytrzymalość , to tylko kilka zalet tej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

zaczynałem od normalnych robót w podwórku. raz trafiło mi ładowanie obornika w kurniku. załamka ale po8 godzinach uważania żeby niestrącić jakiś poideł i karmików doszłem do niezłej wprawy. kurników niepolecam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zvrek    1

niecałą godzinkę sie uczyłem;] pierwsza praca to było ładowanie obornika;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

u nas c 360+ tur to swięty sprzęt. jak się coś przy nim stanie to konic świata jak by jednej ręki nie było i szybko trzeba naprawiać. a co do nauki to długo nie trwało 2 sekcje (rodzi sie trzecia) to nie trwało to długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

Co prawda n turze nie pracowałem mam nadzieję że po nowym roku będę śmigał traktorkiem z turem ale na trolu 350 to już dochodzę do perfekcji

i załadunek idzie żwawo nie ma mowy o tym aby patrzeć się na drążki bo wtedy się myli

 

przynajmniej ja tak mam że idzie mi świetnie i czasami jak spojrzę na gałki to pomylę kierunki

a nauka nie trwała długo bo od małego szkraba siedziałem na błotniku i patrzałem jak brat nakłada i nauczyłem się od niego kilka trików

 

jestem tego zdania co JARO że trzeba mieć jakiś taleńcik do tego

bo jak mój drugi brat wsiadł na trolika to było tak że udało mu się nabrać spora garść podniósł do góry i wypuścił spowrotem


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

No to się pochwale po raz kolejny :o U znajomego ostatnio śmigałem Zetorem 6641 z Turem, nauka zajęła dosłownie 5 minut, czyli opanowanie skrzynki biegów i rewersu :o


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

W zasadzie to troche zle sformułowałem temat. Chodziło mi raczej o to po jakim czasie doszliście do, jako takiej, perfekcji :o Od czasu napisania pierwszego posta minelo wiele czasu, i teraz jestem juz bardzo wprawnym operatorem...Nikt nie umie podjechac pod palete z pustakami...oprócz mnie, rzecz jasna :o


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasyl75    2
Mi nauka, na operatora tura w C-330 + Tur 1 przerobiony na na 3 sekcyjny zajęła cale 35 minut :o :o

a może mi ktoś powiedzieć co to sa te sekfencje w turze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

Nie wiem nic o sekfencjach ani sekwencjach. Co najwyżej sekcje. Sekcja to w najwiekszym uprzoszczeniu ilosć funkcji ładowacza czolowego w róznych płaszczyznach. Jesli ladowacz ma mozliwośc tylko podnoszenia calej ramy (nie mozemy dodatkowo wychylac np łyzki) mówimy o ładowaczy jednosekcyjnym, bo mamy tyko jedna sekcje. jeśli w nazwie widnieje zwrot trzysekcyjny, wtedy mamy do czynienia z funkcjami takim jak: opuszczanie-podnoszenie, wysypywanie-zadzeranie (podnoszenie lyzki do gory) oraz zamykanie-otwieranie (chwytak, krokodyl)

 

jasne?


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

Witam ja uczyłem się jeźdźić z turem około 10 min. a tak do perfekcji to około 50 załadowanych belek. Mam pytanko ile udźwigu max. ma ładowacz jd 633 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

mam pytanie dokładnie jakw temacie jak długo uczyliście sie jeździc a nie pracować z turem, dosłownie jeździć, bo widze jak koleś z sąsiedniej wsi śmiga agrofarmem 85 z turem 6 z chwytakiem do bel, no to tragedia, ja dużo szybciej jade r3 po tych samych drogach a koleś 1nką bez gazu a chwytak do bel kałacze sie we wszystkie strony, dlatego mam takie pytanko czy w normalnym transporcie po polnych drogach czu po nierównych asfaltach da sie szybciej pocinać ciągnikiem z turem ( bo dociąza ciągnik) czy w prost przeciwnie z turem jeszcze bardziej ciągnik skacze?

 

ps. mi najlepiej się jeździ jak mam obciążniki 100kg z przodu jak było 200kg skakał tak samo jak bez obciążników :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Moim zdaniem TUR 6 na Agrofarmie to już poroniony pomysł :o Abstrahując od tego, z turem nie powinno sie jeździć szybko po nierównych drogach, po równych zresztą też lepiej nie - chyba każdy widział zdjęcie pewnego MF w wersji "transformers" :D Jeździć nauczysz sie jak zaliczysz większość typowych dołków na drodze i będziesz potrafił określić czy dany dołek to lekkie bujnięcie czy zrzuca z fotela :o Ot cała filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matias89    2

Jeśli chodzi o nauke panowania nad ładowaczem to niecały dzień. Natomiast jeśli chodzi o jazde to widziałem wiele zdjęc ciągników które zostały zmasakrowane przez tury i jeśli chodzi o jazde z turem to wole jechac powoli a bezpiecznie i oczywiścei tur jest opuszczony gdyż w podniesionym wiemy co sie dzieje :o


Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak jak pisałem wczesniej nauka zajeła jakieś pół godzinki. Ale nieobyło się bez pierwczego zawadzenia o drzewo. jak tylko założyliśmy tura wydawał sie taki długi. A teraz ciągnik bez tura jakiś taki krótki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marex    0

moje początki jazdy z turem miały miejsce z 10 lat temu śmigałem C-355 z jedną sekcją 2 lata temu przerzuciłem sie na zetora 7045 z turem 3 sekcyjnym. Czasem tak szybko wpadałem w zakręty, że ojczulek łapał sie za głowe bo myślał, że sie nie wyrobie i o coś zaczepie :). Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem herkulesa T229/1 na nh td70t i trzeba sie przerzucić z rozdzielacza na jojstik, a zetor jest podany do ogłoszenia.

Wrzuciłbym kilka fotek, ale aparat mi padł, a telefonem to nie chcem robić zdjeć wiadomo jakość nie ta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Ja operować turem nauczyłem się w ciągu 10 min :),najgorsze było pierwsze wywalanie gnoju z boksu ( 1,4m sciana gnoju, tur 2 sekcyjny na zetorze 7211, błoto na pół metra i oryginalne widły czeskie :) 1m szerokości, 0,5m długości i całe zabudowane blachą ) koszmar. Tak na prawdę taką płynna prace nabyłem w żniwa jak przyszło zwieść 600 bali do domu z pola. Dziś nie wyobrażam sobie życia bez TURa. To snopek wrzucić do boksu, to gnój powalić na płycie, porównać błoto za stodoła, odśnieżyć podwórko, przywieść wywieść pozamiatać itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj