lukasfarm

Jaki Kombajn wybrać na zarobek

Polecane posty

lukasfarm    0

Witam Serdecznie,

 

Nie dawno wróciłem z pracy z Australi, pracowałem tam na farmie przez piersze miesące pracowałem jako pomocnik później zostałem kombajnistą.

 

Teraz planuje zakup kombajnu na zarobek mam parę maszyn na oku ale nie wiem która się przyda.

Mam możliwość podpisania kontraktu  na 2 tyś hekatrów na żniwa 2016.

 

Oczywiscie maszyny które chciałbym zakupić maja być nowe, maszyny które mnie interesują to:

 

-Claas Lexion 770 2015

-Claas Lexion 650 2015

-New Holland CX8000

 

Która maszynny według was bardziej się nada ?

 

 

 

 

post-168454-0-26974100-1450032415_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

nie brales pod uwage case axial flow? oczywiście zależy od wyposazenia ale kupe tanszy od claasa a wykonanie i praca super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Za krutki sezon zeby liczyc na zarobek

 pomysl lepiej o innym sprzecie  ( koparka    odsniezanie)

moze myjnia

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Skoro byłeś w Australii i pracowałeś, jako kombajnista to masz pojęcie o kombajnach. :D

NH seria 8000 różni się między sobą bodajże silnikiem. NH to marka, którą brałbym poważnie pod uwagę ze względu na tradycję jaką posiada.

CLAAS natomiast seria 740-780 a 620-670 to całkiem inne maszyny i całkiem inna filozofia.

Jednakże, gdybym miał wybierać między nimi biorąc pod uwagę wyposażenie i komfort to byłby to CLAAS seria 700.

Tylko pozostaje pytanie, kiedy maszyna zwróci się i czy jest zakup byłby opłacalny?!?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasfarm    0

Własnie ja mam szanse na podpisanie kontraktu na 4 lata na 2 tys heatrów co sezon.

Dobrze napisałeś kolega w Australi pracowałem na Case IH 7230 i powiem nie były bez awaryjne miałem przyjemność pracować na maszynie z roku 2014 i w sezonie była 3 razy w serwisie..

 

Jak zwalniałem się z roboty to zamówili 4 Claasy Lexion 780, ale niestety ja już ich nie przestestowałem

 

Myślę że zakup będzie opłacalny z tym ze claas ma własny tzn bank i własne warunki udzielania pożyczek.Zaproponowali mi wpłąte 10 % wartosci kombajnu netto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Witam Serdecznie,

 

Nie dawno wróciłem z pracy z Australi, pracowałem tam na farmie przez piersze miesące pracowałem jako pomocnik później zostałem kombajnistą.

 

Teraz planuje zakup kombajnu na zarobek mam parę maszyn na oku ale nie wiem która się przyda.

Mam możliwość podpisania kontraktu  na 2 tyś hekatrów na żniwa 2016.

 

Oczywiscie maszyny które chciałbym zakupić maja być nowe, maszyny które mnie interesują to:

 

-Claas Lexion 770 2015

-Claas Lexion 650 2015

-New Holland CX8000

 

Która maszynny według was bardziej się nada ?

2 tys ha  zboża? jednym  kombajnem? Poważnie  pytasz?  ile  ty masz  lat?

 ty  kiedykolwiek  chociaż  siedziałes  na  kombajnie? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasfarm    0

2 tys ha  zboża? jednym  kombajnem? Poważnie  pytasz?  ile  ty masz  lat?

 ty  kiedykolwiek  chociaż  siedziałes  na  kombajnie? 

 

Tak kolego poważnie pytam.W Australli z hederem 12 metrów byłem w stanie wymucić w ciągu 19 dni 1700 hektarów przenicy.

 

Wiem w Polsce jest to mało możliwe ze względu na małe połacie pul.Nie będzie kosił jeden kombajn jeśli chcesz wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

W auetrali sa inne kombajny    a dokładnie inny system  zbioru   

 

Co za bzdury. Tak, pewnie sierpami koszą.

Wiele kombajnów to właśnie CLAAS i to właśnie serii 700.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tak kolego poważnie pytam.W Australli z hederem 12 metrów byłem w stanie wymucić w ciągu 19 dni 1700 hektarów przenicy.

 

Wiem w Polsce jest to mało możliwe ze względu na małe połacie pul.Nie będzie kosił jeden kombajn jeśli chcesz wiedzieć.

Jasne  a kangury  to  co  wymłuciłeś zawijały   w pazłotko  :P  :D

Na  początek  to  ty  se  słownik  kup  i skończ  szkołę :P

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasfarm    0

Jasne  a kangury  zawijały to  co  wymłuciłeś zawijały   w pazłotko  :P  :D

Na  początek  to  ty  se  słownik  kup  i skończ  szkołę :P

 

Dokładnie, skąd wiesz ? ,

 

Życie zagranicą oducza pisowni :)  wiec sorry za błędy.

przy polskim plonie czy australijs

 

 

 

Przy Polskim plonie myślę ze w ciągu 8 godzin max 70 hektarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Na jednego Lexa 770 2000ha to zbyt wiele .W Australii może tak przy plonach 2-3t pszenicy z ha Ale nie w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

nie no bez jaj. mój znajomy ma lexiona 780 to przy pszenicy sypiącej 10 ton kosi max 35 hektarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasfarm    0

Własnie 10 ton z pszenicy w australli to nie możliwe..

 

35 hekatrów w jakim czasie robił i z jakim hederem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Hahahahaha.... coraz lepsze te tematy zakładają można się uśmiać lepiej niż przy nie jednym kawale " 70 hektarów w 8 godzin" kolego czy ty wiesz co piszesz??
Takie osiągi to na pewno nie w Polsce i na pewno nie tym kombajnem!!! No chyba że pole jest w jednym kawałku a wydajność pszenicy osiąga 2 tony z hektara to dasz radę!!!


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasfarm    0

Nie rozumiem nie których nie napisałem że to będzie kosił jeden kombajn.Mam spółke z kolegą który ma lexion 480 i 570.

Tak może przesadzam ale z Polskim żniwami mam bardzo mało wspólnego i temu też nie wiem.Jeśli nie możliwe to tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

lepiej bylo zostac i zarabiac kapustę tam. Tu w Polsce to, tylko jeden myśli jak drugiego "wyciac" na kase i nie tylko. A Państwo kładzie kłody pod nogi... powiem Ci tyle inwestuj w cos co ma przyszłość i jest potrzebne u Ciebie w rejonie. Np. podam Ci przyklad u mnie: kuzyn moj od x lat siedzi w anglii, zobaczylem kiedyś w wiekszym miescie myjnie bezdotyk. Mowie mu(rok 2008), masz kase stawiaj u nas taka na 2/3stanowiska bo tego ni3 ma a mycie jest tanie, i miasteczko lezy na dobrej trasie, on mi odp. sam inwestuj jak masz kase.. Ja bylem w liceum akurat. Rok 2014 powstaje dopiero u mnie taka myjnia 1 sztuka. 2 stanowiska i jest szał. Wiec podałem Ci przykład... jak masz kase to przemysl dobrze jakie jest zapotrzebowanie teraz. Bo wtopic łatwo i stracic.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Warunkipogodowe  w obu krajach bardzo sie ruznia dlatego nie mozna tak porównywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasfarm    0

lepiej bylo zostac i zarabiac kapustę tam. Tu w Polsce to, tylko jeden myśli jak drugiego "wyciac" na kase i nie tylko. A Państwo kładzie kłody pod nogi... powiem Ci tyle inwestuj w cos co ma przyszłość i jest potrzebne u Ciebie w rejonie. Np. podam Ci przyklad u mnie: kuzyn moj od x lat siedzi w anglii, zobaczylem kiedyś w wiekszym miescie myjnie bezdotyk. Mowie mu(rok 2008), masz kase stawiaj u nas taka na 2/3stanowiska bo tego ni3 ma a mycie jest tanie, i miasteczko lezy na dobrej trasie, on mi odp. sam inwestuj jak masz kase.. Ja bylem w liceum akurat. Rok 2014 powstaje dopiero u mnie taka myjnia 1 sztuka. 2 stanowiska i jest szał. Wiec podałem Ci przykład... jak masz kase to przemysl dobrze jakie jest zapotrzebowanie teraz. Bo wtopic łatwo i stracic.

 

Dzięki za radę ale przemyślałem już sprawę i myślę ze to jest dobry krok.Mam też już własną firmę w Polsce jest to firma transportowa dobrze działa i chciałbym teraz spróbować z czymś nowym.Byłem tam 7 lat i miałem już dośc i wróciłem do Polsk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Własnie 10 ton z pszenicy w australli to nie możliwe..

 

35 hekatrów w jakim czasie robił i z jakim hederem ?

 

 

8 metrów. nie wiem w ile godzin. zależy kiedy rosa zejdzie i wejdzie. nieraz się kosi do 2 w nocy a nieraz do zachodu słońca. w tamtym roku jak były mokre żniwa to już pózniej nie patrzyli tylko kosili jak się dało się wjechać. 

 

ile sypie pszenica w austarlii i inne zboża? 

Edytowano przez filantrop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Tylko jest jedno ale przy awarii poważnej lub mokrych żniwach z kary umownej  się nie wykręcisz w naszych stronach na takim areale pracują lexiony 7xx ale w ilości 4 sztuk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasfarm    0

8 metrów. nie wiem w ile godzin. zależy kiedy rosa zejdzie i wejdzie. nieraz się kosi do 2 w nocy a nieraz do zachodu słońca. w tamtym roku jak były mokre żniwa to już pózniej nie patrzyli tylko kosili jak się dało się wjechać. 

 

ile sypie pszenica w austarlii i inne zboża? 

 

No właśnie, w Australli rosa rzadko  była, kosiliśmy całymi nocami.

Pszenica około 4 ton z h

Jęczmień 6.9 ton z h

 

Ja głownie kosiłem pszenice.

Gospodarstwo w który pracowałem miało 300tys hektarów.

Tylko jest jedno ale przy awarii poważnej lub mokrych żniwach z kary umownej  się nie wykręcisz w naszych stronach na takim areale pracują lexiony 7xx ale w ilości 4 sztuk. 

 

Tu masz rację ale z 3 Clasami myślę że spokojnie damy radę.I ze nowy Claas nie nawali za szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez koomar
      Witam. jak w temacie mój arion gubi płyn chłodniczy który pokazuje się w kabinie przy pedale gazu dwukrotnie przewod pod kabina pękł. ktoś ma jakieś pomysły od czego to może być? nie kopci na biało olej też nie wskazuje na obecność płynu chlodniczego
    • Przez Dawid1156
      Witam, zamierzam zakupić kombajn claas lexion 540 z 2005 roku, potrzebuje informacji na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie takiego kombajnu. Ogólny stan to wiadomo ale czy są jakieś szczególne rzeczy którym trzeba się przyjrzeć. Chętnie usłyszę też ogólne opinie na temat tego kombajnu, docelowo ma pracować na 150 ha plus małe usługi. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj