Piters182

Protest o chlewnie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
FINN    1478

podobnie było u mnie... o biogazownę... o wiatraki... o żwirownię....o swedwood,  nie ma żwirowni , nie ma wiatraków, nie ma biogazowni, nie ma zakładu obrubki drzewa, nie ma pracy... ALE za to najwięcej mieli do powiedzenia emeryci, renciści i nieroby na bezrobociu w obawie, że ich wtedy do roboty zaciągną...  najlepiej aby nie było niczego i skanseny robić, jak się słucha tych "ekooszołomów" to aż się nóż otwiera w kieszeni...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr14226    4

jestem za kolegą :) bo ludzie zamiast się cieszyć że będą miejsca pracy chociaż kilka ale a nie odrazu 120 :) ale ludziom się nie dogodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszPrzyby    21

Kuzyn ma niecałe 100 m od siebie kurnik z indykami i nie ma problemu ze smrodem bo gostek na wentylacji pomontowal filtry węglowe. Inna sytuacja jak mieszkańcy byłych PGR-ów nasyłaja kontrole i co ino na farmera jak tylko zacznie obornik sprzątać. Jak cała wieś pracowała w PGR to nikomu smród nie przeszkadzał a teraz to każdy ma królewskie powonienie. A co do wypowiedzi kolegi FINN co komu przeszkadza swedwood albo żwirownia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

za żwirownie to tylko pozabijac, jak ktoś zamierza sie cieszyc 3 miejscami pracy i pustynia koło domu to powodzenia, żyje w krainie tego syfu to nie wiecie co mówicie..........


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Zbudować chlewnię można, ale nie można ludziom na złość robić. Jak ktoś chce postawić obiekt na kilka tyś sztuk, to niech tego nie robi w bezpośrednim sąsiedztwie domów mieszkalnych. Niech to będzie chociaż 500 m od najbliższego domu. Oczywiście należy wziąć pod uwagę wiatr. Bo 1 km nie wystarczy gdy chlewnia będzie stać na zawietrznej stronie wsi, do tego z brakiem jakichkolwiek przeszkód dla wiatru. Mniejsze obiekty na kilkaset sztuk można odpowiednio bliżej postawić.

Inną sprawą jest jeszcze jedno. Jeśli rolnik chce postawić chlewnię, to niech postawi to najbliżej własnego domu, a nie na drugim krańcu wsi lub nawet w innej. Oczywiście to zależy od wielu czynników, ale niektórzy inwestorzy (często nie są to rolnicy) są po prostu chamscy.

Żwirownie najczęściej przyczyniają się do niszczenia dróg, a i ciągły transport nie jest przyjemny dla mieszkańców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ja zyje w parku  

ale jechalizmy na wystawe do Kielc a tu nagle smród za kawałek drogi   widac dwie cysterny jak rozlewaja gnojowice takie po 25 tys litrów  

masakr nastepne 15 km z opuszczonymi szubami   i tak  nie mielismy pewnosci ze ten odur nam nie pozostał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Czemu niech buduje !!!!!, u mnie żwirownie mimo moich protestów i tak pootwierali koło moich pół robią sobie co chcą, przekopują mi pole nikt nie wie jak ma sie tym zając, anie wydzial górniczy ani ochrona środowiska ani geolog o drogach nie wspomne, dojazd na pole to postój w korku w patelniami


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

Moim zdaniem większość tych protestów bierze się z zazdrości, bo nie mogą przeżyć że ktoś się rozwija . Mam w okolicy i wielkie chlewnie i żwirownie i ja nie widzę żadnych nieudogodnień. najgorzej jest w przypadku chlewni jeśli ktoś ma kiepską wentylacje lub wrzuca padlinę do gnojowicy lub do pryzmy z obornikiem (a zmam takich ludzi którzy jak rozmawiam i mówię że do mnie po padlinę przyjeżdża firma to się śmieją i mówią że wrzucają w gnój  i po dwóch tygodniach nic nie mam , tylko smród na cała okolice jak ruszą ta pryzmę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Akurat w tych w filmach to najwięcej gadają mieszczuchy mieszający na wsi. Najlepszy tekst to że się wytrują rybki w rzece będącej 2 km od chlewni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj