Skocz do zawartości
margerita26

Belarus 952.4-czy da radę

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

margerita26    12

Spoko. Ja ruskiego uczyłem się ponad 20 lat temu. Niewiele zostało a fajny, prosty język.

Kombinuj posadź go na czymkolwiek co opór daje a się nie wypali. U mnie nie było problemu może temu że te opaski są lepsze?

http://allegro.pl/agro-mar-opaska-tlumika-ts-80mm-mtz-belarus-pronar-i5820615884.html

To pewnie jesteśmy tak samo młodzi :D Mam taką samą opaskę,śruby dokrecone na maxa.. Ba! Komin ponacinany,żeby lepiej ścisnąc i doopa....Pozostaje wprowadzić Twoje pomysły z sylikonem w czyn :)

seweryn20    582

No kurcze to ciekawe. U mnie jak wspomniałem trzymało. Kombinować jedynie. Nie mam innego pomysły. 

To znaczy miałem i wprowadziłem go w życie. Wydech wywaliłem na słupek kabiny.

Wiadomość z agroFakt.pl

@margerita26 moje Reno ma 123 KM i 6 cylindrów ale masa mojego zestawu zasypanego do pełna to 2370kg także jest co dźwigać. Najgorsze w tym wszystkim jest to że siewnik jest daleko odsunięty od ciągnika a swoje niestety waży (1220kg).

margerita26    12

Odgrzeję temat,bo już wiem,że Belarusina nie da rady z tym zestawem......Mieliście rację,ciągnik robi na zakrętach,na co ma ochotę. Prosto jedzie całkiem dobrze,po polu jeszcze lepiej,ale zawracanie nawet z uniesionym nad agregat siewnikiem to już mission impossible....A próby były robione z  pustym siewnikiem ! Jutro przyjedzie facet zobaczyć i ocenić fachowym okiem,co się z tym fantem da zrobić (czyli jak dociążyć z przodu traktor) . Nie po to wykosztowywałam się na hydropak,żeby teraz ładnie pod szopą wyglądał.

margerita26    12

Ile masz na przodzie balastu?

Na przodzie ma 8 x 45 kg plus 2 x 40 kg czyli w sumie 440 kg. A dołożymy jeszcze przed obciążnikami takie koromysło o wadze 150 kg (jak będzie gotowe,wrzucę zdjęcia ). Jak to nie da rady,to chyba będę podczas siewu na tym siedzieć i dociążać.....Tylko czy wtedy się rusek nie rozkraczy...... :huh:

Tomasz78    321

Rusek to solidna maszyna ,na Twoim miejscu do bocznej ramy przymocowal bym lagi po obu stronach cięgnika i na nich powiesił balast max 200kg ale tak aby były przed oryginalnymi obciąznikami im dalej do przodu tym lepsza równowaga ,wejdz w moją galerię i tam masz mojego z pługiem do sniegu ,odwzoruj podobną ramke i na niej zawieś balast :)

seweryn20    582

Zobacz sobie do mojej galerii.

[galleryimg=629321]

Lagi, obciążniki, mocowanie ramion, same ramiona, siłownik i pług z przodu to ponad lekko. 700 kG.

Z tym co jest na podnośniku to wszystko fruwa w powietrzu. Ciągnikowi nic jakoś się nie dzieje. 

Ale zanim zaczniesz go tak bujać wymień śruby którymi jest przykręcona półrama do obudowy sprzęgła na twarde 12.9.

ja mam prócz tego zastrzały pod spodem. Tez na pewno pomaga.

AlaCapone    4040

Te 150 kg to minimum, radziłbym raczej coś o wadze 200-300 kg - to ustabilizowałoby pracę ciągnika. Jeśli masz na zbyciu trochę kasy warto pomyśleć o amortyzacji podnośnika. Na nierównościach, miedzach niezastąpiona sprawa - eliminuje wszelkie naprężenia i szarpnięcia chroniąc newralgiczne połączenia ciągnika.

damianraki3    6

Ważne jest przy dużych przeciążeniach żeby zastosować zastrzały pod spodem i śruby dokręcić a wytrzyma wiele.

margerita26    12

Rusek to solidna maszyna ,na Twoim miejscu do bocznej ramy przymocowal bym lagi po obu stronach cięgnika i na nich powiesił balast max 200kg ale tak aby były przed oryginalnymi obciąznikami im dalej do przodu tym lepsza równowaga ,wejdz w moją galerię i tam masz mojego z pługiem do sniegu ,odwzoruj podobną ramke i na niej zawieś balast :)

Będzie własnie coś w ten deseń - po bokach dwie lagi przykręcone na sześć śrub i z przodu przed fabrycznymi obciążnikami nastepne obciążniki,które łatwo można będzie zdemontować. To tak z grubsza , bo nie było mnie przy omawianiu szczegółów .w każdym razie mają być tak zamontowane,żeby przy bujnięciu nie spadły na ziemię. A Twój wynalazek jest bardzo sensowny i solidny,gratuluje pomysłu i wykonania :)

Zobacz sobie do mojej galerii.

[galleryimg=629321]

Lagi, obciążniki, mocowanie ramion, same ramiona, siłownik i pług z przodu to ponad lekko. 700 kG.

Z tym co jest na podnośniku to wszystko fruwa w powietrzu. Ciągnikowi nic jakoś się nie dzieje. 

Ale zanim zaczniesz go tak bujać wymień śruby którymi jest przykręcona półrama do obudowy sprzęgła na twarde 12.9.

ja mam prócz tego zastrzały pod spodem. Tez na pewno pomaga.

Szacun kolego , robi wrażenie.....

Ważne jest przy dużych przeciążeniach żeby zastosować zastrzały pod spodem i śruby dokręcić a wytrzyma wiele.

O tych zastrzałach powiem temu facetowi od konstrukcji dociążającej przód . Bo nawet nie wiem,czy o tym rozmawiali podczas projektowania :)

seweryn20    582

Ja zawsze zdejmowałem ramiona  i lagi na lato od pługa.  Mimo 6 obciążników z forszaja mtz ma i tak lekki przód. Planowałem robić ramkę zakładana na przód ciągnika a do niej wkładane jak książki czy walizki w pionie zwykle kostki chodnikowe 50x50cm. jedna waży jeśli się nie mule koło 30 kilogramów chyba. W każdym razie miała to zdjąć i założyć jedna osoba. ładne nie musiało być bo to tylko do pola. W końcu zostało na tym że nie zdejmuje przystawki od pługa a dołożyłem 4 sztuki obciążników. 

margerita26    12

Ja zawsze zdejmowałem ramiona  i lagi na lato od pługa.  Mimo 6 obciążników z forszaja mtz ma i tak lekki przód. Planowałem robić ramkę zakładana na przód ciągnika a do niej wkładane jak książki czy walizki w pionie zwykle kostki chodnikowe 50x50cm. jedna waży jeśli się nie mule koło 30 kilogramów chyba. W każdym razie miała to zdjąć i założyć jedna osoba. ładne nie musiało być bo to tylko do pola. W końcu zostało na tym że nie zdejmuje przystawki od pługa a dołożyłem 4 sztuki obciążników. 

Chciałam zdejmowane,żeby nie przeciążać ruska bez potrzeby przy innych pracach - z całą resztą sprzętu daje sobie radę. Pług mamy 4 x 40 i śmiga z nim jak zając w qqrydzy. Tylko ten zestaw do siewu taki długi,a przez to ciężki będzie.......

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam Panowie jestem nowy na AF , więc proszę o wyrozumiałość . Do rzeczy , macie jakiś sprawdzony sposób na owijającą się trawę / lucernę na wale napędowym przedniego napędu w pronarku 82 SA ? ,ponieważ podczas prasowania dosyć często przy większych pokosach owija się materiał na wale napędowym i w ubiegłym sezonie owinęło mi się tak na wale kardana że aż powykrzywiało te osłony oryginalne a mianowicie wg. katalogu przednią i pośrednią i teraz mam takie pytanie .Czy są jakieś osłony na cały wał ? bo te oryginalne osłaniały tylko łączenia (krzyżaki) szukałem sporo ale nigdzie nie mogę tego znaleźć . Czy może od czegoś innego można podpasować ?
    • Przez zbigniew1968
      Witam,
      mam taki problem. Na moim 952 miałem zamontowany podnośnik Stoll na joystiku podłączony bezpośrednio pod pompę hydrauliczną. obecnie zdemontowałem go. Problem polega na tym, że nie wiem co zrobić z otworami gdzie podłączony był podnośnik? Zaślepić czy powinno się coś tam podłączyć, połączyć itd... Nadmienię że dwa węże były podłączone do pompy a trzeci do zbiornika oleju.
      Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć coś w temacie, za co góry dziękuję.
    • Przez Delbeta
      Witam

Mam problem z ładowaniem prądu w belarus 820 2016 rok i okazało się po wyciągnięciu wsuwki od bezpiecznika świec żarowych że ładownaie wzrosło a wskazówka jest na zielonym polu (wcześniej na żółtym 12.5 max )  Mam pytanie gdzie kabel od świec jest przymocowany do stacyjki bo wychodzi na to że nawet na właczonym silniku świece grzeją co powoduje spadek napięcia i rozładowywanie akumulatorów .
    • Przez TomeG
      Witam! Panowie mam problem w moim Belarusie 820 obroty na biegu jałowym dochodzą do 1300. Jak je zmniejszyć i co jest przyczyną. Dodam że regulacja na cięgiełku do pompy się już skończyła . Czy ktoś miał już taki problem i jak go rozwiązał. 
    • Przez kuba__7
      Witam, jakie są róznice w silniku belarusa 920 wolnossącego a belarusa 952 turbodołowanego (w sensie czy wał, pierścienie, tłoki są takie same czy się czymś róznią),