margerita26

Belarus 952.4-czy da radę

Polecane posty

margerita26    13

Spoko. Ja ruskiego uczyłem się ponad 20 lat temu. Niewiele zostało a fajny, prosty język.

Kombinuj posadź go na czymkolwiek co opór daje a się nie wypali. U mnie nie było problemu może temu że te opaski są lepsze?

http://allegro.pl/agro-mar-opaska-tlumika-ts-80mm-mtz-belarus-pronar-i5820615884.html

 

To pewnie jesteśmy tak samo młodzi :D Mam taką samą opaskę,śruby dokrecone na maxa.. Ba! Komin ponacinany,żeby lepiej ścisnąc i doopa....Pozostaje wprowadzić Twoje pomysły z sylikonem w czyn :)

 


Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No kurcze to ciekawe. U mnie jak wspomniałem trzymało. Kombinować jedynie. Nie mam innego pomysły. 

To znaczy miałem i wprowadziłem go w życie. Wydech wywaliłem na słupek kabiny.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margerita26    13

A dokładnie taką. Prawdziwy mocarz wśród zacisków.

http://agromasklep.pl/sklep/product.php?id_product=2015

Ta faktycznie inna. Cena zadziwiająco komfortowa,zaryzykuję tą opskę razem z sylikonem. Tubka czerwonego powinna wystarczyć :)

 


Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Musisz patrzyć na średnicę. Ja ją miałem na turbinie. Tłumok ma grubszą rurę w tym miejscu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@margerita26 moje Reno ma 123 KM i 6 cylindrów ale masa mojego zestawu zasypanego do pełna to 2370kg także jest co dźwigać. Najgorsze w tym wszystkim jest to że siewnik jest daleko odsunięty od ciągnika a swoje niestety waży (1220kg).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margerita26    13

Odgrzeję temat,bo już wiem,że Belarusina nie da rady z tym zestawem......Mieliście rację,ciągnik robi na zakrętach,na co ma ochotę. Prosto jedzie całkiem dobrze,po polu jeszcze lepiej,ale zawracanie nawet z uniesionym nad agregat siewnikiem to już mission impossible....A próby były robione z  pustym siewnikiem ! Jutro przyjedzie facet zobaczyć i ocenić fachowym okiem,co się z tym fantem da zrobić (czyli jak dociążyć z przodu traktor) . Nie po to wykosztowywałam się na hydropak,żeby teraz ładnie pod szopą wyglądał.


Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margerita26    13

Ile masz na przodzie balastu?

 

Na przodzie ma 8 x 45 kg plus 2 x 40 kg czyli w sumie 440 kg. A dołożymy jeszcze przed obciążnikami takie koromysło o wadze 150 kg (jak będzie gotowe,wrzucę zdjęcia ). Jak to nie da rady,to chyba będę podczas siewu na tym siedzieć i dociążać.....Tylko czy wtedy się rusek nie rozkraczy...... :huh:


Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Rusek to solidna maszyna ,na Twoim miejscu do bocznej ramy przymocowal bym lagi po obu stronach cięgnika i na nich powiesił balast max 200kg ale tak aby były przed oryginalnymi obciąznikami im dalej do przodu tym lepsza równowaga ,wejdz w moją galerię i tam masz mojego z pługiem do sniegu ,odwzoruj podobną ramke i na niej zawieś balast :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zobacz sobie do mojej galerii.

[galleryimg=629321]

Lagi, obciążniki, mocowanie ramion, same ramiona, siłownik i pług z przodu to ponad lekko. 700 kG.

Z tym co jest na podnośniku to wszystko fruwa w powietrzu. Ciągnikowi nic jakoś się nie dzieje. 

Ale zanim zaczniesz go tak bujać wymień śruby którymi jest przykręcona półrama do obudowy sprzęgła na twarde 12.9.

ja mam prócz tego zastrzały pod spodem. Tez na pewno pomaga.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Te 150 kg to minimum, radziłbym raczej coś o wadze 200-300 kg - to ustabilizowałoby pracę ciągnika. Jeśli masz na zbyciu trochę kasy warto pomyśleć o amortyzacji podnośnika. Na nierównościach, miedzach niezastąpiona sprawa - eliminuje wszelkie naprężenia i szarpnięcia chroniąc newralgiczne połączenia ciągnika.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianraki3    12

Ważne jest przy dużych przeciążeniach żeby zastosować zastrzały pod spodem i śruby dokręcić a wytrzyma wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margerita26    13

Rusek to solidna maszyna ,na Twoim miejscu do bocznej ramy przymocowal bym lagi po obu stronach cięgnika i na nich powiesił balast max 200kg ale tak aby były przed oryginalnymi obciąznikami im dalej do przodu tym lepsza równowaga ,wejdz w moją galerię i tam masz mojego z pługiem do sniegu ,odwzoruj podobną ramke i na niej zawieś balast :)

 

Będzie własnie coś w ten deseń - po bokach dwie lagi przykręcone na sześć śrub i z przodu przed fabrycznymi obciążnikami nastepne obciążniki,które łatwo można będzie zdemontować. To tak z grubsza , bo nie było mnie przy omawianiu szczegółów .w każdym razie mają być tak zamontowane,żeby przy bujnięciu nie spadły na ziemię. A Twój wynalazek jest bardzo sensowny i solidny,gratuluje pomysłu i wykonania :)

Zobacz sobie do mojej galerii.

[galleryimg=629321]

Lagi, obciążniki, mocowanie ramion, same ramiona, siłownik i pług z przodu to ponad lekko. 700 kG.

Z tym co jest na podnośniku to wszystko fruwa w powietrzu. Ciągnikowi nic jakoś się nie dzieje. 

Ale zanim zaczniesz go tak bujać wymień śruby którymi jest przykręcona półrama do obudowy sprzęgła na twarde 12.9.

ja mam prócz tego zastrzały pod spodem. Tez na pewno pomaga.

 

Szacun kolego , robi wrażenie.....

Ważne jest przy dużych przeciążeniach żeby zastosować zastrzały pod spodem i śruby dokręcić a wytrzyma wiele.

 

O tych zastrzałach powiem temu facetowi od konstrukcji dociążającej przód . Bo nawet nie wiem,czy o tym rozmawiali podczas projektowania :)


Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ja zawsze zdejmowałem ramiona  i lagi na lato od pługa.  Mimo 6 obciążników z forszaja mtz ma i tak lekki przód. Planowałem robić ramkę zakładana na przód ciągnika a do niej wkładane jak książki czy walizki w pionie zwykle kostki chodnikowe 50x50cm. jedna waży jeśli się nie mule koło 30 kilogramów chyba. W każdym razie miała to zdjąć i założyć jedna osoba. ładne nie musiało być bo to tylko do pola. W końcu zostało na tym że nie zdejmuje przystawki od pługa a dołożyłem 4 sztuki obciążników. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margerita26    13

Ja zawsze zdejmowałem ramiona  i lagi na lato od pługa.  Mimo 6 obciążników z forszaja mtz ma i tak lekki przód. Planowałem robić ramkę zakładana na przód ciągnika a do niej wkładane jak książki czy walizki w pionie zwykle kostki chodnikowe 50x50cm. jedna waży jeśli się nie mule koło 30 kilogramów chyba. W każdym razie miała to zdjąć i założyć jedna osoba. ładne nie musiało być bo to tylko do pola. W końcu zostało na tym że nie zdejmuje przystawki od pługa a dołożyłem 4 sztuki obciążników. 

 

Chciałam zdejmowane,żeby nie przeciążać ruska bez potrzeby przy innych pracach - z całą resztą sprzętu daje sobie radę. Pług mamy 4 x 40 i śmiga z nim jak zając w qqrydzy. Tylko ten zestaw do siewu taki długi,a przez to ciężki będzie.......


Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez the1mati1
      Witam. Otóż mam problem z rozrusznikiem przy Belarusie 820, rocznik 2011, rozrusznik jakiś szmelc białoruski siedzi tu od nowości. Otóż już drugi raz mi zblokowało bendiks. Ciągnik normalnie odpalany i gaszony, aż za którymś razem próbuję przekręcić kluczyk a tu słychać że tylko cewka wysunęła bendiks i żądnej reakcji. Wyciągnąłem rozrusznik a tu zblokowany bendiks, wysunięty i nie wrócił na swoje miejsce i nie da się go przekrecić. Z drugiej strony tam gdzie szczotkotrzymacz, rozsadziło całą obydowę i delikatnie przesuneło wirnik do tyłu. Jakieś dwa tygodnie temu podobna sytuacja, ale wymieniłem bendiks ( bo były delikatnie scięte frezy) , poskladałem to jakoś, też wysunłeo bendiks i go nie cofnęło i rozsadziło delikatnie obudowe, ale udało sie złożyć. W czym może być przyczyna że tak sie dzieję? Z cewką powinno byc raczej wszystko w porządku bo wymnieniana wiosną. GDzie szukać przyczyny?
    • Przez Llukas123
      Witam wszystkich
      Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu w Belerus-ie 920... Dokladnie rzecz biorac jakims cudem olej z układu hydrualicznego przedostaje sie do skrzyni biegow... Czy ktos z forum mial styczność z taka awaria ?? Bylem u paru znajomych rolnikow, ale kazdy mowil co innego...jeden z nich  stwierdzil ze to wina pompy hydraulicznej 
      Jak myslicie .. Pozdrawiam 
    • Przez toobek
      Witam szanownych kolegów. Mamy taki problem z kuzynem. Posiada on BELARUSA 952 i gdy naciśnie przycisk do grzania świecy płomieniowej to załącza się również rozrusznik. Nie zawsze się tak dzieje, powiedzmy raz na 5 naciśnięć. Rozebraliśmy deskę rozdzielczą, wszystkie wiązki. Przekaźnik od świecy działa prawidłowo świeca grzeje, ale czasami również odpala. Może ktoś się orientuje gdzie szukać przyczyny, albo miał ktoś taki problem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam !!
    • Przez grodzioman
      Panowie ratujcie. Potrzebuję opis bądź zdjęcie jak podłączyć przewody do stacyjki do Belarusa 920 2007r. Wypadła mi stacyjka podczas wymiany i rozłączyły się przewody.  Stacyjka nowego typu, nie moge się połapać który był gdzie. Sprawa dość pilna bo zostałem bez tura przy bydle. 😒
    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj