margerita26

Belarus 952.4-czy da radę

Polecane posty

margerita26    13

Witam :) Mam pytanie do forumowiczów odnośnie tego,czy  95-cio konny Belarus 952.4 podoła na polu z agregatem talerzowym zagregowanemu z siewnikiem.

Agregat z Tolmetu,waga ok.1300 kg (2,5 m szerokości) + siewnik w wadze 420 kg na pusto (z ziarem dodatkowe ok.300 kg). Udżwig na końcówkach cięgieł wg.poducenta to 4300 kg. Teoretycznie wg. mnie powinien dać radę,bo ciagnik długi,na ramie i ciężki (4400 kg). Ziemie szału ni ma,V i VI kl. Ale czy nie bedzie go wietrzyć? Talerze jednak stawiają spory opór...

Za wszelkie odpowiedzi z góry serdeczne dzięki :) Pozdrawiam.


Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Na takich ziemiach, jakie masz bez problemu da radę. Dla większej stabilności zestawu można dołożyć balast na przód ciągnika ok. 300-400kg.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margerita26    13

Belarus ma z przodu komplet  obciążników,były przy zakupie. Sugerujesz,że można by go jeszcze dociążyć?


Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

To wszystko zależy jak długi jest zestaw po rozlozeniu ,ale przy tej szerokości ,i wadze raczej dodatkowe obciążenie będzie zbędne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margerita26    13

Dziękuję za podpowiedzi. Trzeba będzie pomyśleć nad dociążeniem...Wtedy będę miała pewność,że spokojnie zasieje,a nie bedzie stawał dęba jak koń :)


To wszystko zależy jak długi jest zestaw po rozlozeniu ,ale przy tej szerokości ,i wadze raczej dodatkowe obciążenie będzie zbędne

 

Poostaram się po południu zmierzyć agregat i siewnik,bo nie sa razem zagregowane. :)


Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Tu nie chodzi o to abyś go mierzyła ,tylko zwracam uwage ,na fakt że siewnik +zasyp sa na końcu i im dalej oddalone od ciągnika tym gorzej ,mój zestaw waży 1000kg + zasyp i rusek radzi sobie swietnie ,(zobacz w mojej galeii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Mam pronara 82 TSA też 95 koni czyli w zasadzie prawie to samo co Twój 952.4. Pracuję nim od kilku lat z Agregatem uprawowo-siewnym 3m z Agromaszu i siewnikiem amazone D8 i powiem Ci tak. Mój agregat ma normalne proste łapy, nie talerze więc teoretycznie ma ciężej jak agregat talerzowy. Jeśli chodzi o uciąg to poradzi sobie na pewno. Natomiast co do podnośnika to nie licz na cuda. Co prawda nie wiem na jakich podzespołach robiona jest hydraulika w 952.4 ale sądząc po deklarowanym udźwigu to te same co u mnie czyli białoruś/ukraina. podzespoły niestety podłej jakości, podobnie jak cała hydraulika w tych ciągnikach. Chyba że masz nowsze wersje z elementami boscha czy innymi to nie będę się wyypowiadał. W każdym razie w moim pronarze dopóki podnosiłem pług zagonowy, talerzówkę czy inne drobne rzeczy z hydrauliką nie było żadnego problemu. Ale odkąd pojawił się pług obrotowy 4 skibowy, agregat uprawowo- siewny czy maszt od widlaka na którym przewożę np pojemnik z RSM ważący 1400 kg wszystko zaczęło się sypać. Na początku powoli coraz słabiej podnosił później były wieczne problemy z przegrzewaniem się oleju. wymieniłem ze 4 pompy, założyłem dodatkową chłodnicę oleju, wymieniłem rozdzielacze i regulator siłowy, siłownik główny, wszytstko pomagało na chwilę albo wcale. Po tylu latach "walki" wiem już na pewno, że głównym winowajcą jest słaba pompa i za mały i źle zaprojektowany siłownik (u mnie C110). Dopiero w tym roku uporałem się z tym wiecznym problemem dokładając do układu dwa siłowniki pomocnicze i wreszcie wszystko działa bez zarzutów. 

Dla porównania szacuję że mój agregat waży max. 400-500 kg plus siewnik i zboże w nom do 400 kg, razem góra 1300 kg. U Ciebie sam agregat tyle waży.

Te 4500kg udźwigu co podają dotyczy przyłożenia ciężaru na końcu cięgieł a nikt nie bierze pod uwagę, że maszyny wystają dużo do tyłu a udźwig maleje w kwadracie odległości.

Resumując wydaje mi się że podnośnik niemal na pewno nie wytrzyma takiego zestawy dłuższy czas. Ale mogę się mylić. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

kolego siłownik C-110 jest dobrym rozwiązaniem w mtz tylko samo-regulator to porażka .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Ja mam U1014  komplet obciążników i dołożyłem mu na przód jeszcze 200kg. Masa całokowita 5300kg, większa jak MTZ i z zestawem agregat 1 tona+siewniik 450 kg nic nie zbywa.

Nie składam go na uwrociach ale to jest na granicy stabilności. Każde 50kg więcej w siewniku traktor czuje jakby to było z 500.

Z uciągiem nie będziesz miał problemu,ale na przód sobie dorób z 400kg dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Z uciagiem nie będzie problemu. Mój 952.1 ciaga Unię Ares plus siewnik Uni famarol razem coś ponad 1100kg .Na uwrociach przodek nie podnosi się wysoko Ale dość żeby przednia oś straciła trakcje. Wg mnie lepiej jak trochę się uniesie przód niż na chama zawalic mu przód i wtedy wszytko na sztywno .Jak nie uniesie się przód to co innego musi się poddać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Jeśli pusty zestaw waży 1700 kg to bez dociążenia przodu na twardym będzie niestabilny, a gdzie mowa o poruszaniu się na zaoranej ziemi.

A tak w ogóle to moim zdaniem za duży ciężar  dla 100 konnej "czwórki. Sąsiad ciąga taki zestaw MF 6 garowym i 500 kilo z przodu.

Edytowano przez jarecki82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Taki ciąga proxima 90 power. Ziemia jak twoja. Pociągnąć na pewno pociągnie a cz podniesie jak kupisz to się dowiesz. Ja na podnoszenie się nie nastawiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matibamber    0

Mam takiego samego Belarusa jak twój i jeżdżę nim z agregatem Unia Famarol Plus S 400 ,który warzy na pusto 1400 kg i nie ma problemu z podnoszeniem się przodu ,także z twoim agregatem też sobie poradzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Spokojnie możesz podczepiać, u mnie taki belarus ciąga agregat wirowy carraro 3m+siewnik d8 na hydropaku, i podnosi na pełno nawet bez użycia hydropaku, więc z broną talerzową i siewnikiem nie będzie miał żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

U mnie 1224 dostaje po tyłku z agromasz at30 (1200kg) i amazonka D7(około 600kg +350 zasypu) ciągnik waży blisko 7T ma ladowacz a przód i tak nie kontaktuje za mocno a podnośnik na rozłożony m siewniku i zasypanym do pełna już nie da rady podnieść do końca Ps skladam zawsze bo Ursus nisko podnosi ma lżej i łatwiej zawrócić.
przy Nh T6 165 to juz inna robota ciagnik robi agregatem a nie na odwrót ;d
Tak więc jak dla mnie albo sobie daruj i kup 2.5m albo zakładaj tura lub tuza i konkret obciążenie a i tak będzie to meczarnia i przy robocie będziesz tylko myślał co następnie pier...

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margerita26    13

Mam pronara 82 TSA też 95 koni czyli w zasadzie prawie to samo co Twój 952.4. Pracuję nim od kilku lat z Agregatem uprawowo-siewnym 3m z Agromaszu i siewnikiem amazone D8 i powiem Ci tak. Mój agregat ma normalne proste łapy, nie talerze więc teoretycznie ma ciężej jak agregat talerzowy. Jeśli chodzi o uciąg to poradzi sobie na pewno. Natomiast co do podnośnika to nie licz na cuda. Co prawda nie wiem na jakich podzespołach robiona jest hydraulika w 952.4 ale sądząc po deklarowanym udźwigu to te same co u mnie czyli białoruś/ukraina. podzespoły niestety podłej jakości, podobnie jak cała hydraulika w tych ciągnikach. Chyba że masz nowsze wersje z elementami boscha czy innymi to nie będę się wyypowiadał. W każdym razie w moim pronarze dopóki podnosiłem pług zagonowy, talerzówkę czy inne drobne rzeczy z hydrauliką nie było żadnego problemu. Ale odkąd pojawił się pług obrotowy 4 skibowy, agregat uprawowo- siewny czy maszt od widlaka na którym przewożę np pojemnik z RSM ważący 1400 kg wszystko zaczęło się sypać. Na początku powoli coraz słabiej podnosił później były wieczne problemy z przegrzewaniem się oleju. wymieniłem ze 4 pompy, założyłem dodatkową chłodnicę oleju, wymieniłem rozdzielacze i regulator siłowy, siłownik główny, wszytstko pomagało na chwilę albo wcale. Po tylu latach "walki" wiem już na pewno, że głównym winowajcą jest słaba pompa i za mały i źle zaprojektowany siłownik (u mnie C110). Dopiero w tym roku uporałem się z tym wiecznym problemem dokładając do układu dwa siłowniki pomocnicze i wreszcie wszystko działa bez zarzutów. 

Dla porównania szacuję że mój agregat waży max. 400-500 kg plus siewnik i zboże w nom do 400 kg, razem góra 1300 kg. U Ciebie sam agregat tyle waży.

Te 4500kg udźwigu co podają dotyczy przyłożenia ciężaru na końcu cięgieł a nikt nie bierze pod uwagę, że maszyny wystają dużo do tyłu a udźwig maleje w kwadracie odległości.

Resumując wydaje mi się że podnośnik niemal na pewno nie wytrzyma takiego zestawy dłuższy czas. Ale mogę się mylić. 

 

Mam cichą nadzieję,że się mylisz. Mój "rusek" ma z tyłu dwa siłowniki C90,a co do pompy to nie bardzo wiem,co zamontowali,bo w tych modelach powinna być lewa NSZ 10 lub 14,ale w moim jest pompa od modelu nastepnego,czyli 952.5. Znam tylko z książki jej przepustowość : 45 l/min.,co pewnie nijak nie mówi o tym,czy da radę. TUR-a z przodu nie bedzie,bo od podnoszenia mam ładowarke teleskopową,więc ta biedna zapewne ruska pompa bedzie się męczyć tylko przy podnoszeniu ustrojstwa z tyłu...

 

Taki ciąga proxima 90 power. Ziemia jak twoja. Pociągnąć na pewno pociągnie a cz podniesie jak kupisz to się dowiesz. Ja na podnoszenie się nie nastawiałem.

 

Na tym filmie widzę agregat półzawieszany na wale oponowym,gdzie nie ma problemu z podnoszenie,bo on zawsze jeździ. Napaliłam się na coś takiego z Rolmako swego czasu,ale cholera wi,jak to się zachowuje na uwrociach,gdzie cały agregat z siewnikiem podniosę i sieję raz przy razie. A półzawieszany? Po prostu nie wiem. Na filmach zazwyczaj jadą prosto..

Mam takiego samego Belarusa jak twój i jeżdżę nim z agregatem Unia Famarol Plus S 400 ,który warzy na pusto 1400 kg i nie ma problemu z podnoszeniem się przodu ,także z twoim agregatem też sobie poradzi .

 

Wyjdz

A słuchaj Matibamber,spytam z innej beczki. Czy masz problem w tym ciągniku z tłumikiem złażącym z kolektora wydechowego? U nas się tłumik cały czas obraca i haczy o maskę....Ruskie jak już coś wymyslą to i straszno i śmieszno...

U mnie 1224 dostaje po tyłku z agromasz at30 (1200kg) i amazonka D7(około 600kg +350 zasypu) ciągnik waży blisko 7T ma ladowacz a przód i tak nie kontaktuje za mocno a podnośnik na rozłożony m siewniku i zasypanym do pełna już nie da rady podnieść do końca Ps skladam zawsze bo Ursus nisko podnosi ma lżej i łatwiej zawrócić.

przy Nh T6 165 to juz inna robota ciagnik robi agregatem a nie na odwrót ;d

Tak więc jak dla mnie albo sobie daruj i kup 2.5m albo zakładaj tura lub tuza i konkret obciążenie a i tak będzie to meczarnia i przy robocie będziesz tylko myślał co następnie pier...

 

Ten agregat ma właśnie 2,5 m szerokości...Tura do "ruska " nie ma i nie będzie,więc takie dociążenie przodu odpada. Postaram się dołożyć mu jeszcze obciążniki na przód  wyjdzie w praniu ,czy w ogóle z podwórka ruszy.

Edytowano przez margerita26

Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja żona jak zobaczyła jak wygląda podnoszenie całego zestawu do siewu i co się dzieje z tylnymi oponami w Reni to zaczęła kręcić głową a w końcu powiedziała do mnie tylko 2 słowa " nie jedź".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pompa nsz 10 i nsz 14 to do wspomagania. Hydraulikę zasila nsz 32 płaska lub okrągła. Okrągła jest zdecydowanie lepsza.

Tłumik posadź na kleju do wydechów czy choć by silikonie. Już stawia jakiś opór. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Jak masz nie szerokie długie pola tzn 60-rządkowe to ganiasz dookoła jest szybko, sprawnie wydajnie nawet ścieżki technologiczne wychodzą nieźle. Jak pola szerokie noto albo dzielimy na 2 i ganiamy w koło albo raz koło razu i zawracamy jak z przyczepka. Mi to nie przeszkadza.

Zalety leki w transporcie mogę jeździć pełną prędkością bez obaw że coś urwę. Talerzowy system uprawy i siewu daje to co na filmie prawie nie możliwe aby zapchać zestaw. Można siać poplony prosto w ściernisko. Mała masa do transportu ale to zrozumiałe.

Wady problem z obracaniem na polu jednak to tylko kwestia wprawy. Sypie wał na złożeniach co jest trochę nie fajne ale tak to z talerzówką jest.

Czy bym kupił ponownie --tak-- Jednak nie namawiam zawieszany na pewno lepiej obsługiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margerita26    13

Pompa nsz 10 i nsz 14 to do wspomagania. Hydraulikę zasila nsz 32 płaska lub okrągła. Okrągła jest zdecydowanie lepsza.

Tłumik posadź na kleju do wydechów czy choć by silikonie. Już stawia jakiś opór. 

 

Tak,masz rację,mój błąd. Dawno temu w szkole rosyjski miałam...Co do tłumika to na pewno tak zrobimy. Dziękuję za pomoc :)

 

Jak masz nie szerokie długie pola tzn 60-rządkowe to ganiasz dookoła jest szybko, sprawnie wydajnie nawet ścieżki technologiczne wychodzą nieźle. Jak pola szerokie noto albo dzielimy na 2 i ganiamy w koło albo raz koło razu i zawracamy jak z przyczepka. Mi to nie przeszkadza.

Zalety leki w transporcie mogę jeździć pełną prędkością bez obaw że coś urwę. Talerzowy system uprawy i siewu daje to co na filmie prawie nie możliwe aby zapchać zestaw. Można siać poplony prosto w ściernisko. Mała masa do transportu ale to zrozumiałe.

Wady problem z obracaniem na polu jednak to tylko kwestia wprawy. Sypie wał na złożeniach co jest trochę nie fajne ale tak to z talerzówką jest.

Czy bym kupił ponownie --tak-- Jednak nie namawiam zawieszany na pewno lepiej obsługiwać.

 

Pola u mnie w kształtach urozmaicone-część długich i wąskich,reszta małe kwadraty i kliny. Większośc z nich graniczy z rowami,więc manewrowanie takim agregatem było by raczej utrudnione. Ale ciągnik ma lżej i go nie wietrzy. Bardzo zgrabny ten twój agregat,nie powiem :)

 


Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Spoko. Ja ruskiego uczyłem się ponad 20 lat temu. Niewiele zostało a fajny, prosty język.

Kombinuj posadź go na czymkolwiek co opór daje a się nie wypali. U mnie nie było problemu może temu że te opaski są lepsze?

http://allegro.pl/agro-mar-opaska-tlumika-ts-80mm-mtz-belarus-pronar-i5820615884.html


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margerita26    13

Moja żona jak zobaczyła jak wygląda podnoszenie całego zestawu do siewu i co się dzieje z tylnymi oponami w Reni to zaczęła kręcić głową a w końcu powiedziała do mnie tylko 2 słowa " nie jedź".

 

Ile koni mechanicznych napedzą Twoją Renię ?

 


Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez the1mati1
      Witam. Otóż mam problem z rozrusznikiem przy Belarusie 820, rocznik 2011, rozrusznik jakiś szmelc białoruski siedzi tu od nowości. Otóż już drugi raz mi zblokowało bendiks. Ciągnik normalnie odpalany i gaszony, aż za którymś razem próbuję przekręcić kluczyk a tu słychać że tylko cewka wysunęła bendiks i żądnej reakcji. Wyciągnąłem rozrusznik a tu zblokowany bendiks, wysunięty i nie wrócił na swoje miejsce i nie da się go przekrecić. Z drugiej strony tam gdzie szczotkotrzymacz, rozsadziło całą obydowę i delikatnie przesuneło wirnik do tyłu. Jakieś dwa tygodnie temu podobna sytuacja, ale wymieniłem bendiks ( bo były delikatnie scięte frezy) , poskladałem to jakoś, też wysunłeo bendiks i go nie cofnęło i rozsadziło delikatnie obudowe, ale udało sie złożyć. W czym może być przyczyna że tak sie dzieję? Z cewką powinno byc raczej wszystko w porządku bo wymnieniana wiosną. GDzie szukać przyczyny?
    • Przez Llukas123
      Witam wszystkich
      Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu w Belerus-ie 920... Dokladnie rzecz biorac jakims cudem olej z układu hydrualicznego przedostaje sie do skrzyni biegow... Czy ktos z forum mial styczność z taka awaria ?? Bylem u paru znajomych rolnikow, ale kazdy mowil co innego...jeden z nich  stwierdzil ze to wina pompy hydraulicznej 
      Jak myslicie .. Pozdrawiam 
    • Przez toobek
      Witam szanownych kolegów. Mamy taki problem z kuzynem. Posiada on BELARUSA 952 i gdy naciśnie przycisk do grzania świecy płomieniowej to załącza się również rozrusznik. Nie zawsze się tak dzieje, powiedzmy raz na 5 naciśnięć. Rozebraliśmy deskę rozdzielczą, wszystkie wiązki. Przekaźnik od świecy działa prawidłowo świeca grzeje, ale czasami również odpala. Może ktoś się orientuje gdzie szukać przyczyny, albo miał ktoś taki problem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam !!
    • Przez grodzioman
      Panowie ratujcie. Potrzebuję opis bądź zdjęcie jak podłączyć przewody do stacyjki do Belarusa 920 2007r. Wypadła mi stacyjka podczas wymiany i rozłączyły się przewody.  Stacyjka nowego typu, nie moge się połapać który był gdzie. Sprawa dość pilna bo zostałem bez tura przy bydle. 😒
    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj