deymonnn

problem z reklamacją - sklep perkoz-parts

Polecane posty

deymonnn    2

witam kolegów

W listopadzie ubiegłego roku temu kupiłem część do ciągnika (wysprzęglik). Niestety po niecałym roku wysprzęglik zaczął przeciekać. Odesłałem towar do sklepu w którym go kupiłem niestety moja reklamacja została rozpatrzona negatywnie (odesłałem towar kilka dni przed upływem roku od daty zakupu). Stanowisko sklepu jest mniej więcej takie " prowadzę gospodarstwo rolne czyli działalność gospodarczą a co za tym idzie zgodnie z regulaminem sklepu nie obowiązują mnie prawa rękojmi" na pytanie jakie prawa mi przysługują dostałem odpowiedź w stylu " przedsiębiorcy nie muszą się wzajemnie informować jakie mają prawa". Część była kupiona do ciągnika ojca (ja ją kupiłem i zapłaciłem) ja nie jestem właścicielem gospodarstwa, nie prowadzę gospodarstwa (pracuję w innej firmie niezwiązanej z branżą rolniczą). Chciałem wrzucić skany pism do galerii ale podobno są niezgodne z regulaminem forum. Czy ktoś miał już taki problem z reklamacją i udało mu się go rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

nie ma czegoś takiego że  regulamin sklepu znosi ustawowe prawo do rękojmi czy gwarancji 

lecę w kulki , zgłoś sprawę do rzecznika praw  konsumenta - on pokieruje co dalej

 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

ja kupilem od nich kiedys siatkie do balotow ( ok 800 zl) i nie przyslali mi na to faktory. miesiac dzwonilem i nic. dopierio gdy napisalem in negatywa na alegro to sami sie odezwali. przyslali fakture i pismo z przeprosinami oraz prezenty o wartosci 500zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

Jak będę potrafił to ci pomogę. Pracuję przy reklamacjach co dzień. Kupiłeś tą część na fav na gospodarstwo ojca. Wiec w owym czasie obowiązywała roczna rękojmia. Tak, to prawda, że nieznajomość prawa nie usprawiedliwia i edukować cię w tym kierunku sprzedawca nie musi. Napisz czy zakup był na firmę czy osobę prywatną to dalej coś się ustali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deymonnn    2

U mnie rzecznik powiatowy co tydzień bierze tydzień urlopu (próbowałem go złapać 3 razy)
część jest kupiona na mnie (faktura imienna nie na gospodarstwo czy coś takiego, kilkukrotnie kupowałem u nich różne rzeczy zaznaczałem zawsze że wystarczy mi paragon ale zawsze była faktura)
towar zdążyłem odesłać przed upływem jednego roku i też myślałem że na zasadzie rękojmi temat będzie załatwiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

W momencie kiedy to kupiłeś obowiązywała ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży. Po pierwsze rękojmia ze strony sprzedawcy to 2 lata! Więc spokojnie możesz reklamować. Jeśli nie to napisz pisemne oświadczenie, że oczekujesz wymiany ewentualnie naprawy wadliwego elementu. Oczywiście argumentując to odpowiednimi fragmentami z ww ustawy. Zupełnie inaczej sprawa wygląda jeśli na fakturze poza imieniem i nazwiskiem jest nazwa przedsiębiorstwa-gosp. rolne... oraz NIP. Więc zastanów się czy faktura nie jest na firmę? To ze ty albo sąsiad kupił znaczenia nie ma. Ważne co na fakturze jest zapisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deymonnn    2

sprzedawca nie uchyla się od prawa rękojmii problem jest tego typu że sprzedawca uparł się żeby zrobić ze mnie przedsiębiorcę którego te prawa nie obowiązują a w myśl regulaminu sklepu chyba nie obowiązują żadne prawa - temat krąży wokół sprawy że tłumaczę że nie prowadzę działalności a oni twierdzą że prowadzę bo gdzieś mailowo oświadczyłem że prowadzę (pisząc że ciągnik pracował " u mnie na gospodarstwie"). kolego romano82 gdybyś miał czas zerknąć w pisma i podałbyś mi maila przesłałbym ci skany korespondencji między mną i sklepem.

Co do faktury jest tylko imię nazwisko i adres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

Jesli fav nie jest wystawiona na firmę tylko na osobę fizyczną... Napisz pisemne odwołanie od reklamacji. Jeśli towar nie jest wykorzystywany do prowadzenia działalności gospodarczej to obowiązuje ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Prześlij skan pisma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest dokładnie tak jak kolega wyżej pisze. Jeżeli Ty nie masz gospodarstwa i masz fakturę imienną z NIP to musisz być traktowany jako osoba fizyczna i masz wtedy dwa lata na reklamację towaru. Jeżeli jednak pod tym samym NIP widnieje gospodarstwo, to nic nie zrobisz. Będzie to traktowane jako zakup przez przedsiębiorcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deymonnn    2

przed świętami wysłałem pismo z oświadczeniem że nie prowadzę działalności rolniczej i w ogóle żadnej działalności i informację że na podstawie przysługujących mi praw związanych z rękojmią rozwiązuję umowę i oczekuję zwrotu pieniędzy. Czekam na odpowiedź czy mimo wszystko dla sklepu jestem przedsiębiorcą, jeżeli postawa sklepu się nie zmieni zostaje droga sądowa bo wg mnie 2 miesiące wymiany pism wystarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Od razu nie możesz oczekiwać zwrotu pieniędzy. Najpierw przysługuje naprawa, później wymiana, a na końcu zwrot pieniędzy. Powinieneś też wyraźnie zaznaczyć, że na załatwienie reklamacji mają 14 dni kalendarzowych. Jeżeli nie odpowiedzą w tym terminie to reklamację uznaje się za załatwioną. Okres świąteczny działa na Twoją korzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deymonnn    2

temat zakończony. Po dwóch miesiącach przepychanek na pisma dostałem odpowiedź, że firma nadal uważa moją reklamację za bezpodstawna ale w imię dalszej dobrej współpracy oddają mi pieniądze (pieniądze są już na koncie), obyło się bez sądu dobrze że procedura reklamacji obejmowała okres bez wzmożonych prac polowych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj