ukaszSotta

Jaki pług obrotowy do C 330 ???

Polecane posty

ukaszSotta    0

Witam! Tak jak w temacie... Mam dość pługa grudziąckiego który idzie ciężej niż zachodni i gorzej przewraca skibę... Chcę kupić pług tylko nie wiem jaki? Kolega ma Rabewerka obrót mechaniczny 2 x 30 cm waga 400kg i 30-stka lata bez problemu na ziemi 4,5,6 a jakość orki przy dobrze ustawionym pługu zasługuje na pochwałę :) Ostatnio znalazłem pług marki landsberg 2 x 35 cm ale to może być już za dużo na ten ciągnik i nie wiem jaka jakość orki-mało jest tych pługów i opinii o pracy jaką wykonują... Najlepiej jakby miał przedpłużki, koło podporowe i obrót hydrauliczny... Są też pługi lemkena i innych firmy-proszę o pomoc... Z góry dzięki za wszelkie doradztwo :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

D 330 max co możesz zaczepić to 2x30cm. Obrotowy mechaniczny to lekka konstrukcja.

Trochę dziwi mnie Twoje myślenie ponieważ co jak co ale 2 UG wcale tak źle nie orze. Z tą lekkością orki pługów zagranicznych to trochę wyolbrzymiona historia. Pozostaje Ci dużo resztek to po co obrotowy? Szukaj z większa odkładnią zagonowy tylko ciężko będzie o 12" pług zachodni o( 30cm)

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

a mnie myślenie autora tematu w ogóle nie dziwi.

Pytanie było co wybrać a nie czy taka zmiana ma sens czy nie - praca Rabewerka już pokazała mu różnicę

 

bywają na olx/allegro lekkie obrotowe pługi z mechanicznym obrotem - taki do 330 byłby jak znalazł.

jak masz zdrowe opony i lekką ziemię to 2x35 cm powinno dać radę ale ja bym szukał 2x30

tak jak pisał @akmaly im dłuższa odkładnia tym lepszy efekt obrócenia

zanim kupisz popatrz w necie czy są dostepne części zamienne. lepiej wybierać pługi znanych/istniejących marek - zawsze to trochę łatwiej o części w ostateczności

 

dwa zdjęcia które pokazują różnicę między rodziną UG (3 skibowy zagonowy 105 cm) a zachodem (2 skibowy obracany ok 80 cm)

pola przez miedzę, takie same ciągniki, drugi operator orze tyle lat ile ja żyje więc jak już to "skilla" mi brakuje

post-43799-0-62105100-1449858043_thumb.jpg

post-43799-0-92969300-1449858112_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

to po tej UNI nawet wyglada.... znajomy niby orke zrobił UG2 a jakby się tak przyjrzeć to ślady po kultywatorze :P Za to mój ojciec to UG założył jakieś duże odkładnie... całkiem inaczej robota wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

żeby było jasne - UG jest na zdjęciu po prawej.

tak według ciebie powinna wyglądać orka na zimę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jeśli o mnie chodzi to.... mój lemken potrafi tylko stół zrobić bez grama zielonego na wierzchu... wysztorcowana skiba to nie jest. Zresztą jakie to ma znaczenie jak i tak zimy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

czy będzie stół czy nie to bardziej od ziemi zależy (może trochę też od prędkości). 

zdjęcia wrzuciłem nie żeby się chwalić (bo nie ma czym) ale żeby pokazać różnicę miedzy "radłem" a pługiem;)

 

dodam jeszcze że miałem nowy polski pług (3 skibowy WIRAX) i orałem nim tylko dwa sezony - potem trafił mi się obrotek za pół darmo i od tego czasu WIRAX stoi w krzakach 

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Panowie  to  bardziej  zależy  od  operatora  niż  od pługa ,  orać trza umić - jak  to mów ł mój  sąsiad... 

Jak  w  poście  powyżej - można  zmienić odkładnie  w  normalnym  ug i nie  szukać  w d*pie miodu  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Niech założy takie odkładnice i będzie zadowolony. 

[galleryimg=616835]

No właśnie z czego to będzie odkładnica? bo ojcu to ktoś z PGR przyniósł 20 lat temu albo i więcej a działa elegancko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

HAHAHA temat bomba :D Lemkena polecam bardzo lekka konstrukcja  myślę że nawet z 3 skibowym sobie poradzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Trzy skibowy waży ponad 600kg, więc 330 na pewno sobie z nim nie poradzi. A już na pewno nie będzie mógł orać głębiej niż 20cm i to tylko na 5-6 klasie ziemi. Poza tym lemken jest przereklamowany. Ceny używanych są kosmiczne, bo każdy to chce kupić, a wcale taki rewelacyjny nie jest. Są dużo tańsze pługi mniej znanych marek, które są tak samo dobre, a w niektórych przypadkach lepsze od lemkena.
 
 

No właśnie z czego to będzie odkładnica? bo ojcu to ktoś z PGR przyniósł 20 lat temu albo i więcej a działa elegancko


Nie wiem do jakiego konkretnie pługa została wyprodukowana, ale kosztuje około 250zł i pasuje do pługa 2 lub 3 bez żadnych przeróbek. A jakość orki nieporównywalnie lepsza. Wcześniej nie wiedziałem o tych odkładnicach, bo gdybym wiedział to prawdopodobnie kupiłbym je do mojego pługa, a tak to kupiłem obrotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Znajomy ma fabrycznego kobuza 3 skiby z początku lat 90-tych na takich odkładniach, ja założyłem takie do zwykłej czwórki i pasowały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Witam! Tak jak w temacie... Mam dość pługa grudziąckiego który idzie ciężej niż zachodni i gorzej przewraca skibę... Chcę kupić pług tylko nie wiem jaki? Kolega ma Rabewerka obrót mechaniczny 2 x 30 cm waga 400kg i 30-stka lata bez problemu na ziemi 4,5,6 a jakość orki przy dobrze ustawionym pługu zasługuje na pochwałę :) Ostatnio znalazłem pług marki landsberg 2 x 35 cm ale to może być już za dużo na ten ciągnik i nie wiem jaka jakość orki-mało jest tych pługów i opinii o pracy jaką wykonują... Najlepiej jakby miał przedpłużki, koło podporowe i obrót hydrauliczny... Są też pługi lemkena i innych firmy-proszę o pomoc... Z góry dzięki za wszelkie doradztwo :)

Patrzyłem na ogłoszenia z pługami dwu skibowymi obracalnymi i widzę że są np. lansberg hydraulicznie obracany i wcale nie wygląda na ciężki (olx).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj