Skocz do zawartości
Marx25

Zakup Zetora Forterra 130

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marx25    0

Witam wszystkich użytkowników, zastanawiam się nad zakupem zetorka forterra 130 w następującej konfiguracji:

-kabina lux + amortyzacja

-fotel grammer pneumatyczny

-klimatyzacja

-obciążniki w koła tylne

-listwy wzmacniające

-przedni tuz zuidberg

-spawane felgi

-amortyzacja przedniego tuz

reszty danych nie opisuję ponieważ są ogólnie dostępne, moje pytania są następujące:

- awaryjność tego ciągnika (różne rzeczy się słyszy min o sprzęgle czy elektronice i naprawdę chciałbym od osób użytkujących ten ciągnik coś nt. usłyszeć)

-filtr dpf, jak to się ma w eksploatacji 

- koszty eksploatacji, serwisowanie, części etc.

-jak sprawują się 4 cylindry przy tych 127km

W opozycji do zetora mam jedynie belarusa 1221.5 (jakoś średnio mnie ta rosyjska myśl techniczna przekonuje), ewentualnie case maxxum 110, nie ukrywam iż zależy mi na stosunkowo niskich kosztach eksploatacji i oczywiście cenie, za zetorka dealer w podanej wersji wyliczył mi około 220 tys. brutto i muszę przyznać że to praktycznie max jaki mogę wydać.

Maszna ma pracować na około 30 hektarach na chwilę obecną

Pozdrawiam

z tego co się orientuję to case maximum w podstawowej wersji to koszt około 220 tys netto (mogę się mylić) chyba że chcesz kupić case używanego ale zadko idzie trafić na dobry model używany w mojej okolicy jeden znajomy ma zetora forterre 130 i bardzo sobie chwali ma 1,5 roku kupił go nowego i narazie chodzi bez żadnej awarii

Misza922    34

Do tej konfiguracji dorzuć jeszcze szersze kapcie 480 przod i 600 tyl. Ja posiadam 140 HSX od roku. Przepracowane ma okolo 250 mth i w tym czasie nie bylo zadnej awarii. Z DPFem nie mialem zadnych problemow, filtr wypala sie samoczynnie za kazdym razem po osiagnieciu odpowiedniej temperatury. Za pierwszy serwis zapłaciłem coś około 1700zł. U mnie pracuje z 4 skibowym obrotowym agromaszem na zabezpieczeniu hydraulicznym i agregatem talerzowym uprawowo siewnym. Minusem jest to, że ciągnik jest dość lekki i półbiegi mogłyby załączać sie z troche wiekszą ogładą.

Wiadomość z agroFakt.pl

damianus2222    98

forterra to juz znana i sprawdzona od wielu lat maszynka. Tani serwis i potem w uzytkowaniu tez raczej, oryginalne oleje mozna zastapic orlenowskimi i sporo tanszymi.Przemysl sprawe tuza, bo u polskich producentow np. metalplast oferuje tuz za 4,5tys. wiec sporo taniej, ile chca za obciazniki tylne? w necie jest pan ktory sprzedaje do kazdego zetora, i wychodzi 2x taniej niż u dealera u ktorego kupujesz... przemysl bo mozesz sporo zaoszczędzić.

Marx25    0

Obciazniki to koszt okolo tysiaca zlotych, co do tuza zuidberg ponoc najlepszy, dzis straszyl mnie jeden z dealerow skrzynia we frotce ktora jest ponoc mocno awaryjna, sam juz nie wiem co o tym myslec, case wychodzi 25tys netto drozej co jest dla mnie dosc duza zapora i chyba musze zaryzykowac z zetorem

kiler    10

Też zastanawialiśmy się co wziąć na 35h i w końcu padło na JD 6090RC. Jest z nami już od roku przepracowane około 500h i zero problemów. Wyszedł nas 200 netto(klima, skrzynia 16x16, gramer, TLS, opony 520 460, 3 wyjścia hydrauliczne, i pierdoły) + ładowacz czołowy którego nie doliczyłem . Spalanie w orce(pług 3 ibis) 14l/h. Nam taka moc w 100% wystarcza. Myśleliśmy też o zetorze ale po testach odepchnął nas strasznie. 

Marx25    0

Temat chyba do zamknięcia, ostatecznie wynegocjowałem Case Maxxum 110 z przednim tuz jedynie o 10 tys netto droższego od Zetora, mam nadzieję że będzie się dobrze spisywał, maszyna przyjedzie do mnie za 2 tyg, ponieważ jest jeszcze w fabryce :)

Dziękuję za odpowiedzi i porady. Pozdrawiam ! :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez damian513
      Witam parę miesięcy temu zakupiłem ciągnik zetor proxima power 95 z 2010 roku  i chciałbym zamontować do niego ładowacz czołowy ale jakiś z tańszej półki i dobrej jakości. W gospodarstwie pracuj do ciężkich prac ładowarka teleskopowa . Tur miał by służyć do ładowania bel na polu. Dalsze trasy po siano , ładowanie big bag z nawozem na polu czyli takie lekkie prace. Jaki ładowacz czołowy waszym zdaniem był by dobry ? A jak są te nowe tury po 10,000 tyś  to te konsole pasują do tura czy to dorabiają jak to jest dokładnie ? 
    • Przez krzysiekwm90
      opinie na temat ciągnika

piście

• Przez tomi382
      czy ma ktos nową proxime z adblue? Na ile wystarcza pełny zbiornik ad Blue? jak z awariami tego systemu?
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?