Zaloguj się, aby obserwować  
TumeK

Nawozy kupowane luzem

Polecane posty

TumeK    11

Wczoraj dzwoniem do kolegi <posiadacza Case z galeri> i mi pow ze oni kupuja nawozy luzem bo jest duzo taniej niz w big bagach a wiadomo cena nawozu teraz droga ... ja wiem ze nie wszystkie tak mozna ale ten ktore mozna... czy ktos tak robo na AF Kolega juz tak zakupil 9 tirow dzis przyjechaly kolejne 4

zakupil tak okolo 300 ton


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja tak przywiozlem ok 9 ton ale z przyczepy to szybrem troche licho lecialo no i trzeba bylo nagarniac mimo jest to wywrotka. Do tego byla by najlepsza przyczepa przeladowcza. Jest taniej napewno tak kupujac.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

a o ile taniej dokaldnie?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W stosunku do worków 50 kg to 30 zł taniej na tonie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

nie no mu beirzymy w big bagach to okolo tez 20 zeta ... w przeliczeniu na 300 ton ... jest jakas oszczednosc;p


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No ja tez kupilem tyle ze na jesieni juz 150 ton nawozu w big begach.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

no w sumie nawozu jest ponad 400 ale wszystkiego nie da sie kupic luzem ;p


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Trzeba miec dobry magazyn zeby nic nie zawilglo. Ja biore w big begach i jestem zadowolony.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

ale taki nawoz nie lezy dluzej niz 2 dni... bo odrazu sie laduje na 2 rozsiewacz 1500 kg i 4000


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No ja zakonczylem kupno nawozu jesienia wiec kupilem taniej i wszystko lezy sobie pod dachem.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak kiedyś kupiłem luzem i wysypał w garażu to po jakimś czasie siewnik zbożowy zaczął mi rdzewieć od pyłu.

Może i taniej ale trzeba mieć czym załadować w rozsiewacz ( nie wyobrażam sobie szuflować wszystkiego na rozsiewacz), i gdzie to składować więc wole rozwiązanie Big bag (za luksus trzeba płacić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Zgodze sie z kolega. Big Begi sa wedlug mnie najlepsze i dosyc wygodne. :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

no i mimo wszysto kupując przed sezonem w big bagach jest taniej niż w sezonie luzem wliczając zamrożoną złotówkę czy odsetki od kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

ee nie u nas jest tak ze przywoza pow dzis dwa tiry przyjechaly. rano to juz turen ladowali na duzy rozsiewacz a zmijka na maly i jazda na pole


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

etam 30zl na tonie to nie duzo a lepij kupic bib baga i jest zapakowane i wogule jest wygodniej a luzem trzeba miec czym zaladowac a nie lopat no chociaz do big baga tez trzeba miec czym zaladowac ale do tego wystarczy jakis kawal rurki na podnosnik pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
No ja tez kupilem tyle ze na jesieni juz 150 ton nawozu w big begach.

 

Pochwal się co uprawiasz w polu i jakie masz polony.

Bo gdzieś pisałeś że uprawiasz coś ok. 100 ha pola. To jak roślina wytrzymuje te 1,5 T :) nawozu na ha (tu napisałeś że kupiłeś 150 T na jesieni a w innym poście 140 T), czyli skromnie licząc 600 kg NPK na ha :) ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

no on ma plony 15 ton suchej pszenicy xD my bierewa 300 ton ale to nie tylko na nasze potrzeby bo jest ejszcze kochany wojek bronek xD


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Zeby nie bylo ok 145 ton kupilem juz na dluzszy czas i 1,5 tony czy tam 600 kg na hektar to raczej nikt nie sypie :) . Nawozy sa kupione na dluzszy czas. Udalo sie kupic taniej wiec jest wiecej. A uprawiem rzepak, pszenice i buraki. Rok wczesniej mialem jeszcze jeczmien ale zrezygnowalem. Bylo 103,5 ha a teraz do szlo 4,5 ha i jeszcze dojdzie od tego samego goscia 6,5 ha. Sprzedaje teraz kawalek i pozniej kawalek wiec bedzie 114,5 no a ze jego sasiad sprzedaje jeszcze 11 ha obok oczywiscie to bedzie 22 ha w jednym kawaleczku no i wielkosc gospodarstwa podskoczy do 125,5 ha. A te nawozy spokojnie sie wysieje. Nie ma obawy.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

ja dementuje roznica ceny miedzy loozem a big bagiem to 50 zl na tonie


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

To gratuluję :).

Przyjmuję za pewnik że nie ściemniasz.

Dobrzy jesteście że potraficie zamrozić peinądze na dwa sezony w przód.

My z Tatą kupujemy też zawsze przed sezonem, z lekką górką nawozy, no ale tak max. 20%, no ale na 200% górki to nas nie stać. Tyle kasy zamrozić. No ale kto tak zrobił po żniwach 2007 to dobrze zarobił. No ale na dwa lata to lepiej włożyć na jakis fundusz inwestycyjny, bo mimo wzrostu cen nawozów to i tak na funduszu wyszedłbyś lepiej.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja kupilem nawozy po zniwach i jestem z tego zadowolony. Kazdy kupuje kiedy chce.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja kupilem ok 8 ton luzem i tak zeby poeksperymetowac kupilem 2 tony w bigbagach i niepatrzylismy na cene tylko tak zeby zobaczyc jak bedzie wygodniej

narazie jeszcze nie wysiewalismy big bagow ale raczej dalej bedziemy kupywac w wrokach


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebciu    3

witam!! kupujecie nawozy w tych poltonowych workach??? jak mozecier to podajcie mi jaki numer do tych sprzedawcow bo tez chce kupic a u mnie nigdzie nie ma:( pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Miałes na mysli big bagi mozna je kupic u kazdego przedstawiciela tak samo jak w workach 50kg bynajmniej w mojej okolicy.

Cena nie zawsze jest nizsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebciu    3

podaj mi numer jak mozesz to sobie przedzwonie ok? dzieki nr przeslij mi na gg 8285464

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj