9mmbandit

Opłata za wycięcie drzewa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
9mmbandit    0

Witam

 

Chciałbym się dowiedzieć jak wyglądają u Was opłaty w gminie za wycinkę drzew. Mam działkę rolną, na której rosną samosieje drzew. Wg. urzędników w mojej gminie za wycięcie jednej sosny o obwodzie pnia ok. 50cm opłata wynosi ok. 4000zł za jedno drzewo. Im grubszy pień tym większa opłata. Ponoś niedawno się przepisy zmieniły. Czy u Was też pobierają takie opłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Może pomylili zgodę na wycięcie z karą za wycięcie bez pozwolenia. Najlepiej żądaj tego na piśmie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Nie wiem jak jest teraz ale 3 lata temu scinalismy topole na mojej dzialce w pasie drzew przy szosie .Trzeba bylo tylko sprawdzic czy drzewo jest moje czy ,drogowcow,(maja takie mapy ze wszyst.drzewa sa naniesione i widac do kogo nalezy )Potem z zaswiadczeniem do gminy (napisalem ze utrudnia mi wjazd maszynami na pole-rosla blisko wjazdu ) Topola w obwodzie ponad 250 cm pol dnia na dwie pily meczylismy zanim upadla -nic nie placilem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ustawowo są dopuszczone opłaty za zgodę na wycięcie, za wycięcie bez zezwolenia opłata jest x3. Jest z niej dużo zwolnień w zależności od rodzaju działki, działalności, odpowiedniej argumentacji itd.

U nas w gminie z opłatami za wycinkę się nie spotkałem.

http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-osobiste/podatki-i-oplaty-lokalne/709039,Wyciecie-drzew-i-krzewow-oplaty-i-kary-w-2015-roku.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

a jest możliwość sciecia drzewa które należy do drogowcow? na drzewie mi nie zalezy tylko na lepszym wyjeździe na szose . jak to załatwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Akurat ten temat przerabiam z  drogówką.

Drogówka wystempuję do UG o zgodę na wycięcie, po otrzymaniu zgody ja  lub drogówka wycina.

Z 10 lat temu za wyciecie topoli płaciłem 80 zł  za pozwolenie, miała 3,2 metra obwodu.

W tym roku za wycięcie 26 sosen  pod domem, od 15 do 25 grubości nic nie płaciłem ale  po wycięciu mam z powrotem nasadzić jakieś 26 drzewek w to miejsce,  w ciągu roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

28 sierpnia weszły nowe przepisy odnośnie Wycinki. Przy przywracaniu gruntów onych do użytku jest opłata warto się zapoznać dz.u. 2015 poz 1045 jak dobrze pamiętam
opłaty dotyczą głównie wycinki dziewczyny na gruntach ornych. Sąsiad za wycinke 100 brzóz i 200 sosen musiałby zapłacić 1100000 zł tak milion sto tysięcy złotych. Ja u siebie najprawdopodobniej będę miał kwotę rzędu 3 milionów bo mam więcej sosen 60-80 cm obwodu.
dokładniej to chodzi o artykuł 29.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ale zapomniałeś chyba dopisać podstawowej informacji ZA WYCINKĘ BEZ POZWOLENI, czyli za kradzież, bo jak masz pozwolenie  to nic nie musisz płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9mmbandit    0

No właśnie. Powyżej 50cm obwodu wg. nowych przepisów niby wymagana jest opłata. Niestety moja sytuacja jest taka, że nie podlegam pod żadne zwolnienie, bo działalność rolnicza wg. gminy podlega pod prowadzenie działalności gosp. a od tego wymagana jest opłata. Tak jak @romek6340 pisze kara za wycienkę bez pozwolenia to 3-krotność normalnej opłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Wiecie na czym można zrobić niezły biznes? Wytresować bobra najlepiej od małego i puszczać go na usługi wycinki drzew One mogą wycinać bez zezwoleń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a ja chcialem wyciac kilka drzew bo przeszkadzaja na polu bylem w gminie i mowi ze nie mozna wyciac jedynie mozna wycinac jak np drzewo uscyha czy jakeis chore jest czemu tak jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Taką masz gminę Temu tak jest Możesz w takim razie zadbać o to by drzewo zachorowało (roundup) skoro tak ci zależy na wycince z tym że nie możesz zostawić śladów bo to też podlega karze Ewentualnie poczekaj na jakąś wichurę i nadłam je jakoś ciągnikiem Albo pisz pisma że ponosisz straty bo drzewa utrudniają ci prace na polu i że możesz odsadzić je przy miedzy czy tam gdzie nie będą przeszkadzać

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to od gminy zalezy bo ta dzialka w drugiej gminie jest a tym roundupem jak zeby sladow nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Nie wiem bo nigdy tego nie robiłem - akurat u mnie nie ma problemu z wycinką bo mi usługę wykonuje bóbr a ja tylko idę po asygnatę aby wywieźć to co mi naciął Czytaj inne fora może znajdziesz jakieś środki aby to załatwić i się nie narazić na kary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Z tym kasowaniem za wycinkę drzew to tak samo jak z ustawianiem fotoradarów przez straż gminną/miejską, byle by gmina uszczupliła sobie debet na koncie bo popada w długach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ale to chore jest ze nie mozna wyciac drzewa na swojej posesji moze pis zmieni te przepisy bo to nienormalne jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

pewnie nie wiesz ale ustawę tą podpisał obecny prezydent bez żadnych wątpliwości ;)  http://dziennikustaw.gov.pl/du/2015/1434

prawda jet taka że teraz to taniej kupić gotowe drewno niż wycinać własne

na szczęście ustawa ta nie obowiązuje na działkach leśnych 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

acha to to nowa ustawa zabrania wycinki drzew bo w zeszlym roku mielismy swierka przed domem i przeszkadzal przy domu i pod linia byl to bez problemu dostalismy pozwolenie tylko ze w swojej gminie a teraz mam dzialke w gminie sasiedzkiej to nie chca dac pozwolenia na kilka olszakow co rosnie na srodku pola i do teg opod linia to nic ine da sie z tym zrobic zeby dostac legalne pozwolenie ? bo ten urzednik powiedzial ze jedynie za oplata 10 tys hyba za drzewo mozna wyciac to chore . w tamtym roku w naszej gminie dali pozwolenie spokojnie tylko trzeba bylo zasadzic drugie drzewko a tam nie ma takiej mozliwosci co zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Panowie trzeba pisać do posłów PIS z waszej okolicy i najlepiej żeby byli w komisji ochrony środowiska. Może  da sie to zmienić jeśli będzie dużo takich zgłoszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

w tym roku bedę wycinał lipe i brzoze przy stodole i dali zezwolenie bez najmniejszego problemu i nic nie musiałem płacić bo we wniosku wpisałem że zagraża budowli i w zamian nie bede musiał sadzić 4 następnych drzew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj