kubakuba678

Hamulce pneumatyczne a hydrauliczne

Polecane posty

kubakuba678    0

Witam mam pytanie czy przy ciągniku posiadającym instalację hamulcy hydraulicznych do przyczepy jest możliwość założenie instalacji pneumatycznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

No można tyle że musisz troche w ciągniku poprzerabiać i miejsce na kompresor :)

Na AF jest temat o tym poszukaj ;)

 

Edytowano przez oaxis3333

Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master21    11

Jest taka możliwość trzeba dołożyć do ciagnika sprężarke zbiornik powietrza z zaworem utrzymującym właściwe ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Możliwość jest tylko po co się w to bawić jak hydrauliczne sprawdzają się super, sam mam takie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubakuba678    0

@pawlo36 bo chodzi mi oto ,że chcąc kupić ciągnik chcę wiedzieć przeglądam coś zachodniego i to właśnie spotykam a wolę na pneumatykę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

pneumatyczne mają szybszy czas reakcji od hydraulicznych bo przy hydraulicznych jest zle zwłaszcza z ciężarem pierw hamuje ciągnik potem przyczepa .....


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Nie powiedzialbym żeby reakcja hamulcy hydraulicznych była wolniejsza, u mnie przy szybkim wduszeniu pedału kola momentalnie blokują, do tego jest lepsze wyczucie hamowania czego nie można powiedziec o pneumatyce. Ja osoboscie bym nie wrócił juz do pneumatyki

Edytowano przez pawlo36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Na farmie gdzie pracuje w tym roku przyszly pierwszy raz przyczepy z pneumatyka (da sie je takze podpiac pod hydrauliczne gniazdo-sa te i te ).Zawsze byly hydrauliczne jednak zmienilo sie prawo to raz a dwa to ciagniki coraz szybsze .Pneumatyczne dwuobwodowe w nowej przyczepie Bailey bardziej czule jak hydrauliczne po zmianie przewodow .W hydraulicznych czesto lubi peknac przewod przy silowniku i nie raz sie zdazylo ze nie widzialem tego przez 100 km i zgubilem kupe oleju .W anglii przechodza na pneumatyczne  poniewaz maja byc bezpieczniejsze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

pneumatyczne mają szybszy czas reakcji od hydraulicznych bo przy hydraulicznych jest zle zwłaszcza z ciężarem pierw hamuje ciągnik potem przyczepa .....

Chyba nie wiesz kolego o czy mówisz. Dobre wyregulowanie hamulców i siłowników w przyczepie to podstawa przy hamulcach hydraulicznych. 

Przerabiałem temat hamulców hydraulicznych na własnej skórze i wiem że jak się dobrze wyreguluje to pierwsze łapie przyczepa. Można też robić w taki sposób że lekko przyciśniesz pedał hamulca w ciągniku olej zostanie podany do siłownika w przyczepie i wtedy też masz tak że przyczepa złapie pierwsza ale to trzeba zawsze o tym pamiętać żeby pierwsze delikatnie przycisnąć, a później mocniej a jak wyregulujesz odpowiednio nie ma prawa tak być że ciągnik złapie pierwszy od przyczepy. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

123460247_1_644x461_silownik-hamulcowy-hwiem o czym mówie bo załozyłem takie i mają opuzniony zapłon .... jak jewyregulowac?


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominikus    0

Hej.a jakie siłowniki hydrauliczne stosować do przyczepy?dwa takie same na każdej osi?czy na przód mocniejszy na tył słabszy?bo rożnie mówią,a y co mówicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Jak już to 2 takie same, musi być ten sam skok tłoka. Inaczej będzie Ci pierwsze łapał albo tył albo przód.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

oba takie same, hydraulika powinna sama regulować siłę hamowania, przy powietrzu jest inaczej, więc przód musi być większy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominikus    0

Od kopie trochę temat hamulca hydraulicznego w przyczepie.

Świetna sprawa zamontowałem w przyczepie HL siłowniki hydrauliczne hamulca

Koszt siłowników około 500zł(dwa takie same na każdej osi)plus koszt węza i złączek czyli w tysiaku się mieścimy.

Siłowniki kupiłem pneumatyczno-hydrauliczne

Pnematyke tez podłączyłem ze do pojazdu ze sprężarka działają zrobiłem dwuobwodowy układ.

Hydrauliczne lepiej płynniej i szybciej działają od pneumatyki i o wiele łatwiejszy montaż hydraulicznych i mniej kłopotliwe od pneumatyki.

Przyczepa jeździ z ciągnikiem Renault Ares 620.

Końcowe zdanie 3x TAK hamulce Hydrauliczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

oba takie same, hydraulika powinna sama regulować siłę hamowania, przy powietrzu jest inaczej, więc przód musi być większy

 

W samochodach też jest hydraulika i nic samo się nei reguluje, zawsze przód jest dużo wydajniejszy niż tył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik82    0

Witam kolegow.Posiadam przyczepe d47 i chce zalozyc hamulce hydrauliczne.Widzialem ze jeden kolega ma.Moglbys poslac wiecej zdjec calej instalacji w przyczepie i jak dobrac silowniki.  sowa.dominik@.wp.pl

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj