Skocz do zawartości
lukasZ2008

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

No że wpuszczasz sobie 6 takich byczków w załuszmy stjnie 9x9m zamykasz, robisz jak najdłuższy tok,bariere i tak aby balota morzna było wrzucić i sobie rosną540x405_byczki-byczek-byki-byk-jalowki-c1668679863_big.jpg

W planach na wiosnę mam przebudowę stodoły na coś takiego jak na pierwszym zdjęciu ale chcę uniknąć zalewania stropu bo za te pieniądze postawiłbym wiatę na słomę. Jakie najlepsze rozwiązanie proponujecie? Myślałem na całości położyć deski 25mm a od spodu zalać to pianką. Wypali takie coś?

Edytowano przez robert123farmer

Wiadomość z agroFakt.pl

Chciałbym zabezpieczyć dach bo ma podbitkę deskową , na tym papę i dopiero eternit. Miałem tam świnie 5 lat temu to po 2 latach użytkowania deski z tej podbitki zaczęły odpadać. Dlatego chciałbym jakoś go zabezpieczyć.

konopek    18

zamontuj kominy wentylacyjne, a dach od spodu kilka listew drewnianych w poprzek krokwi i do nich folia ;P taka jest propozycja ode mnie

Karol323    68

Ja też mam zamiar przerabiać stodole na wolnostanowiskowa i bedzie ok 25x16m. Nie wiem z czego też by tu zrobić podbitke na dach bo krokwie i laty blacha wszystko a dobrym stanie... Folie tylko zarzucić? ;) A możecie powiedzieć jaki wymiar pomieszczenia potrzebny na hale rybia ość 2x5? :)

romualdR    6

Chcę przerobić oborę na głęboką ściółkę. Na tej części bydło stoi uwiązane do ściany. Wymiar 25x4,5 m. Plan jest taki, żeby zrobić tam 2 boksy, o długości 10 i 15 m. W mniejszym sztuki od 12 do 18 miesięcy, w większym od 18 do końca.

I teraz główny problem - nie wiem jaką zrobić różnicę poziomów między posadzką a stołem paszowym. 60 cm będzie ok?

Druga sprawa to jaki materiał zastosować? Myślałem o rurach o średnicy zewnętrznej 60 mm i ściance 3,2 mm zarówno na słupki jak i poziome belki.

Pionowe rurki co 4,5 m, bo mniej więcej tak mam słupy podpierające strop. W poziomie pierwsza na wysokości 70 cm nad murkiem druga 140 cm. Końcówki wycinane lub spłaszczane do spawania.

Druga możliwość prostsza do wykonania ale droższa to profile zamknięte 100x50x4 w takim samym układzie.

Interesuje mnie też jak długo będzie mogło stać 10-15 sztuk bez wywożenia obornika w każdym z takich boksów. I jeszcze jedno: planuję wyganiać je na korytarz paszowy do na czas wywożenia obornika. Czy nie będą przy tym za bardzo szalały? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Seba092000
      Witam wszystkich! Mam pewien pomysł w sprawie starego budynku. Chciałbym go zagospodarować, przeznaczyć na oborę na opasy Tylko nie wiem, nie mam pomysłu jak ten budynek "umeblować" aby było wygodnie obsługiwać zwierzęta Wymiary są niezbyt dobre.... Może  ktoś podsunie mi jakiś pomysł Dziękuje z góry za odpowiedzi!
      2,15m - drzwi (usytuowane są na środku ściany)

• Przez Balzak
      mam zamiar kupić dojarkę przewodowo używaną tylko nie wiem na którą sie zdecydować, pomóżcie. czekam na wasze sugestie i opinie.
    • Przez wielkopolska02
      Hej chciałbym hodować krowy rasy SM, LS. Będą one cały rok na pastwisku. Ale nie wiem ile moge mieć ich na 1 hektarze? Będą one dokarmiane całorocznie (paszą,sianem,kiszonką).
    • Przez Taurus83
      Witam. W związku z codziennym zamarzaniem poideł, nosze się z zamiarem kupna poideł w których woda nie zamarza. z tego co się zorientowałem to są dwa typy: IZOLOWANE i PODGRZEWANE?

Chciałbym się dowiedzieć jakiego typu macie poidła, jakiej firmy i do jakiej temperatury nie zamarzają no i czy jesteście z nich zadowoleni

Ja potrzebuje na ok 20-30 sztuk. w "oborze" jest do -15
    • Przez grzen
      na wiosnę jest zaplanowana budowa nowej obory uwięziowej na około 37szt w dwóch rzędach i zastanawiam się czy zamontować wyciąg hydrauliczny.W starej mam linowe i nie jest tak żle ,tylko zimą troche sprawia problemów jak ząb od szufli wbije się w zamarznęty obornik, ale hydrauliczny podobno też sprawia problemy jak zamarznie ,no i awarie jakieś się zdarzają. jak możecie to napiszcie co otym sądzicie