lukasZ2008

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę

Polecane posty

Cena 250 zł za 1m kw.
Cena 275 zł za 1m kw malowany minią
Cena 350 zł za 1m kw w ocynku

żeliwne używane 100cm na 30cm   60 zł sztuka

masz duży wybór tylko jest jeszcze jedno pytanie czy możesz gdzieś zrobić zbiornik na gnojowicę bo wanny pod rusztami jak zrobisz małe będą się szybko zapełniać :D  , chyba że możesz zrobić duże :D  i będzie ci potrzebna beczka do wywożenia najlepiej z pompą na wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio096    1

Kolego A widziałeś teraz co się dzieje w Polsce z produkcją mleka. Czy ci opłaca sie w to wchodzić ???? Nw czy te 15 tys starczy. Jak trzeba kupic  hłodziarke i dojarke itp. Wiadomo ze mozna kupic uzywane ale tez to tanio nie kosztuje. Przemysl to jeszcze raz dobrze ?

 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Kolego wstrzymaj się na razie. Trzeba poczekać co będzie po zniesieniu kwot mlecznych... Bo jeżeli za litr mleka nie bedzie min. 1.30zł a nie jak teraz 98gr to nie ma sensu nic robić. Sam chce przerobić garaż. Obliczyłem że po najtańszej linii oporu zmieszczę się w kwocie 30 tys zł (z samą przebudową bo dojarka i schładzalnik jest). Ale czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za porady, postanowiłem także sie wsztrzymac do maja. Kto wie jak się będzie sprawa miała po zniesieniu kwot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Wszystko  będzię  zależało  od popytu   na mleko  a te 15 tyś  to na sam remont  bo na  krowy  to  musisz  więcej grosza wyłożyć  a nie myślałeś  o  opasach i  odpad  z  warzyw  spasać bydłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

15 szt? W Niemczech i Anglii przy większości obór po 200-250 szt. stoją kolejne (na razie puste) na dwa razy taką ilość. Czekają na zniesienie kwot. Jak chcesz z nimi konkurować, to na początek powinieneś wstawić 200 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio096    1

Co ty kolego porównujesz nas do  tych gospodarzy z Niemiec i Anglii. Popatrz w Polsce ile jest gospodarstw takich co maja po 200 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja nie porównuję, chodzi mi tylko o to, że jak nie będzie kwot, to stado 20-30 szt nie będzie miało prawa bytu, bo na litrze będzie kilka groszy zysku (jeśli w ogóle będzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak nie możesz zamontować wyciągu to może pomyśl nad kratami i zbiornikiem na gnojowic :D

a czy bezpieczne będzie robienie zbiornika na gnojowicę w starym budynku (tzn czy wykonalne pod wględem technicznym, przy zachowaniu BHP?:))

chodzi mi o to, że w trakcie wykonywania zbiornika w budynku będzie wykopana  "dziura" w ziemi- czy fundamenty się nie obsuną? chyba że zbiornik będzie wykonany na środku-a od ścian, fundamentów zostanie ziemia na ok 1 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Chcę przerobić obore ale nie wiem czy warto wymiary itd podam później i zdj chodzi mi o przerobienie na kojce z przejazdem wszerz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Macin96    1

Dołączam się do tematu ponieważ, chciałbym przerobić, stare pomieszczenia gospodarcze na oborę dla około 3 mamek mięsnych wraz z ich cielakami.. A więc do dyspozycji 6m długości i 4,5m szerokości, obora będzie robiona od podstaw od zbiornika gnojowicy pod sam dach.. W kształcie prostokąta, mógłby mi ktoś doradzić jak zaplanować rozmieszczenie w środku ??? Jakiego materiału użyć itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan_1987    0

kolego  nie widzę większego sensu wchodzenia w chów krów mlecznych. Po pierwsze z 15 krów to ciężko będzie się utrzymać. Po drugie żeby oddawać mleko musisz wpłacić udziały do spółdzielni. Po trzecie przy krowach jesteś uwiązany. Po 4 nie wiadomo jak będzie z ceną mleka po uwolnieniu kwot. Wybór należy do ciebie ale teraz nie pchałbym się w to.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Szczególnie z pomocą małoletniego znawcy od malowania krat minią

Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam obore połączono ze stodoło. Zamierzam podzielić ją na 2 części, na jednej zrobić stół paazowy a na drugiej kojec dla krów (50). Czy to dobry pomysł i jaką dojarke oprócz hali udojowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stodoła ma 30 na 9,5 a obora 24 na 10,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jak miałeś obecnie? Stanowiska i bydło na uwięzi? Jak chcesz to na wolnostanowiskową przerobić to w zasadzie tylko hale udojową i pozostaje kwestia jaką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja teraz pomyślałem żeby zrobić 4 kojce po 10 krów i taką małą dobudówkę i tam zrobić zwykłe stanowiska z dojarką przewodową i tam wganiać krowy z jednego kojca. Czy to dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj