lukasZ2008

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę

Polecane posty

robertrolnik27    225

Witam,

Zastanawiam się nad rozbudową mojej obory i chciałem Wam zadac kilka pytań które mogą mi się przydac.

Zacznę może od przedstawienia małego planu mojej obory. Wyglada ona teraz tak: http://imageshack.com/a/img843/9255/oxw3.jpg

Mam małą wizję jakby mogła ona wygladac po przebudowie: http://imageshack.com/a/img513/3562/xqi6.jpg

 

Co o tym sądzicie? Jakich materiałów, technologi mógłbym użyc?

 

Czekam na Wasze zdanie i sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miszka123    6

hej witaj twoja wizja jest bardzo dobra masz dobre warunki na takie coś zrobienie więc tak jedna strona jest dobra więc drugą stronę ja bym radził ją oczyścić i od podstaw zrobić w tym rzecz żeby stanowiska były , te kwaterki zlikwidować i stanowiska zrobić kawałek stodoły jak by dało rade to trochę ściany wybić żeby też dobrze było dla wyciągu jak byś zrobił lub kupił te stanowiska bo nie wiem jak będziesz miał te stanowiska szacuje koszt do 8000 zł trochę będzie roboty fizycznej jak byś już miał takie coś zrobione to masz plus bo można by było by paszowozem pasze dawać jeżeli a jaka wysokość mają drzwi w oborze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    225
Napisano (edytowany)

Wysokośc drzwi to około 2.50. Ja jak szacowałem koszt to wyszło spokojnie ponad 100 tyś ale to co myślę że trzeba zrobic to: strop i ściana (od strony pozostałej części stodoły) tam gdzie jest stodoła, wyciąg, płyta gnojowa, zbiorniki na gnojowicę z płyty, spływy gnojowicy w miejscu stodoły, stanowiska, materiały, robocizna oraz myślałem o dojarce przewodowej. O paszowozie też myślałem... chociaż jest on ostatni na liście życzeń :D

Teraz pytania:

Jaki wyciąg polecacie?

Jakie zbiorniki, metalowe, plastikowe, czy betonowe?

Edytowano przez robertrolnik27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    225

Mam wyciąg linowy, lina się uciąga potrzeba 2 osób do wyciągania, nie jest najgorszy ale najlepszy też nie :unsure: Myślałem o takim: http://allegro.pl/zgarniacz-obornika-wyciag-szynowy-producent-i3942324370.html

 

Posiada ktoś taki? Jakie zalety, wady?

 

A jeśli chodzi o zbiorniki to plastikowe nie są takie drogie wcale ale czy wytrzymałe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Ten wyciag boi się zamarźnietego kanału i długich mrozów, gnój obmarza a sie nie owala i chwila moment wózek dochodzi do końca szyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Stropu na stodole nie rób tylko blachą z ociepleniem od krokwi i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Co do zbiornika to nie rób plastikowego! Kiedyś muj znajomy/klient kupił zbiornik 10 tyś. plastikowy wynają koparkę a zbiornik w ciągu kilku dni się napełniał.

Najpierw podejrzewał mnie że nie wyciągam do końca... ale gdy przyglądał się że wyciągam do końca t ozmienił zdanie i padło stwierdzenie że zbiornik miał dziurę. Trzeba było go od nowa wykopać i wstawić nowy, bo tamten dostał dziury przez kamień, dlateg onapełniało go w ciągu kilku dni. Dlatego nie polecam takich zbiorników ;)

Preferuje betonowy lub metalowy, lecz jak woże komuś gnojowice to każdy ma betonowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franczesko    0

witam!!!!!!!! pomysł dobry tylko trzeba to dobrze wykonać i dajcie sobie spokój z wyciągami kupcie średniej wielkości ładowarkę i wyphnicie obornik bez względu na ilość i warunki atmosferyczne bedzie super ( a ładowarka przyda się też do innych zadań).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

Witam. Planujemy przebudowę czesci stodoły na oborę i interesuje mnie kwestia prawna co do takich działan , a mianowicie czy potrzeba na to pozwolenia, plany itp. tak jak przy budowie budynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aras8593    7

z tego co wiem to zgłaszasz w starostwie, że będziesz robił remont, ale wtedy nie możesz wyjechać poza fundamenty... Jak chcesz powiększyć to już na pewno będą potrzebne pozwolenia a co za tym idzie projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Projektant powinien zrobić plany co i jak będzie przerobione .Idż do Urzędu Gminy powinni Cię pokierować i rozejrzyj się za dobrym Kierownikiem Budowy mi wszystkie papiery załatwiał  i plany sam robił i tak można dużo zaoszczędzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Ma takie uprawnienia .Lepiej poszukać kogoś co może dużo zrobić bo jak masz z wszystkim latać do innego ,a pamiętaj że każdy chce przy tym zarobić na tobie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

A ile to wszystko może kosztować? W 2k się zmieści ? Szczerze mówiąc miałem nadzieje ze nie będzie trzeba żadnych formalności ani nieprzewidzianych wydatków ;/ a jak bym zrobił bez tego? To samowola budowlana? Co za to wtedy grozi ? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

też planujemy przerobić stodołę na oborę wolno-stanowisko'wą. jest z drewna dach pokryty jest blachą, czy potrzebny byłby zbiornik na szambo jeżeli stosowałbym gruba ściółkę? 

do tego planuję ogrodzić teren obok stodoły bo mam tam coś takiego jak pastwisko czy takie połączenie było by ok ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem obecnie hodowcą warzyw, kiedyś miałem byki i krowy. Postanowiłem powrócić do hodowli dokładniej krów mlecznych. Posiadam budynek o wymiarach 15m x 6m, ale jest on troche wąski i nie wiem jak go urządzić na oborę. Chciałbym trzymać tam około 10 -15 sztuk i mieć jeden boks na małe cielaki. Problem jest w tym że na "szczytach" ( 6m bokach ) stoją garaże i nie ma zbytnio jak zamontować wyciągu (bo z taczkami nie mam ochoty latać). Myślałem nad wyciągiem szynowym ale jest trochę za drogi. Mój budżet to około 15 tys zł. Proszę o pomoc!

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje 1 m2 krat ?  Aby ograniczyć koszty niektórzy mają głębokie kanały Co o tym sądzicie ? Słyszałem różne opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem obecnie hodowcą warzyw, kiedyś miałem byki i krowy. Postanowiłem powrócić do hodowli dokładniej krów mlecznych. Posiadam budynek o wymiarach 15m x 6m, ale jest on troche wąski i nie wiem jak go urządzić na oborę. Chciałbym trzymać tam około 10 -15 sztuk i mieć jeden boks na małe cielaki. Problem jest w tym że na "szczytach" ( 6m bokach ) stoją garaże i nie ma zbytnio jak zamontować wyciągu (bo z taczkami nie mam ochoty latać). Myślałem nad wyciągiem szynowym ale jest trochę za drogi. Mój budżet to około 15 tys zł. Proszę o pomoc!


Pozdrawiam


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black_shadow    51

:P  źle rozpoczynasz ;)  spróbuj tak : "jestem obecnie hodowcą warzyw...kiedyś uprawiałem byki i krowy..." :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

dostaw do budynku ganek paszowy z stolem. w środku budynku od ścian zrobisz legowiska i bedzie fajna obora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam ursusa 912 z turem. A pomysł o ganku paszowym dobry. Co sądzicie o hodowli krów w oborze wolnostanowiskowej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj