lukasZ2008

Przeróbka obory/ adaptacja budynku na oborę

Polecane posty

lukasZ2008    18

Czy warto przerabiać oborę o wymiarach 9m(przyjmijmy że to szerokość) na 7m(długość);po środku obory jest korytarz o szerokości ok 2m;więc po obu stronach zostaje ok 3,5 m.Opłaci się ją przerobić na wolnostanowiskową na rusztach pod chodowle opasów .Z każdej strony wyszły by kojce o wymiarach 3,5 na 7 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie jakieś 9x6 było i jest uwieziowo. W tym roku robiłem. Fotki w galerii.

Ja tam jestem za łańcuchem :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasZ2008    18

Ale na rusztach mniej roboty jest i słomy nie potrzeba. Jak myślisz opłaca się przerabiać (bo teraz jest uwięziowo na krówki. Ile to może kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Skoro masz na bydło to ja bym nic nie ruszał. Ja przerabiałem ale to dlatego ze były tam świnie.

Przeróbka będzie cie nieźle kosztować. Musisz kupić ruszta i wybudować zbiornik na gnojowice. Kupić mieszadło, beczkowóz. Poza tym wygoda dla bydła tez się liczy. Lepiej leżeć na słomie niż na betonie z dziurami...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8

Ja bym radził tak jak andrzej2110. Warunki dla bydła lepsze i według przepisów to po 7 sztuk w takich kojcach możesz trzymać. Problemem może być tylko usuwanie obornika ale sprzęt do obory na rusztach to wydatek jak i sama przebudowa obory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Na terenach OSN jest 10m3/DJP a na pozostałych 7m3/DJP

 

Czyli masz albo na jakieś 2,5 lub trochę ponad 3 sztuki zbiornik.

 

To kiedy zaczynasz remont??:)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

tak 9000-dziś czytałem w KDPR...:)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasZ2008    18

Heh; na razie to odległa perspektywa; teraz mamy krowy ale kiedyś trzeba się na coś innego przerzucić bo za dużo z nimi roboty a zysku żadnego.Jak robiliśmy zbiornik na gnojówke 3 lata temu to dostaliśmy dotacje na zbiornik o pojemności 18 tys litrów,ale zrobiło się większy;a wtedy mieliśmy ok 12 szt bydla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Gnojówka a gnojowica to co innego. Są inne przeliczniki bo inne ilości zwierze produkuje.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Macin96    1

Witam, posiadam oborę w kształcie prostokąta 3,10m szerokości, 8m dlugości. W tej chwili mam w niej 2 dorosłe opasy, kilka świń oraz kury. Chciałbym przebudowac tę oborą tylko i wyłącznie pod opasy do 700-800kg oraz uprościc sobie pracę z zrobieniem stołu paszowego. Tylko teraz nie wiem bo będzie tam strasznie ciasno na stół paszowy. Co myślicie o tym jakiej długości musiał by bym stół paszowy by swobodnie dałoby się przechodzic i aplikowac paszę? Czy będzie wogóle w takiej ciasnocie możliwe wyrzucanie obornika? Chciałem dodac że obora ma byc uwięziowa i nie wiem jakich odgrodzień urzyc, myślałem równiez o automatycznych pojnikach? Proszę o pomoc .... Chciałbym jeszcze dodac ile stanowisk zmieści mi się do tej obory?

Edytowano przez 19Macin96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol73    0

moim zdaniem to bydło na uwięzi sie nie zmieści bo jak zrobisz 1,5 korytarz to bendzie ciasno pozostanie 1,7 na bydlo to daje nam 3,10 ja proponował bym zrobić na wolno stanowisko zrobić wypust z stołem paszowym na dworze ja osobiście nie polecam bydła na uwiezi (*:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Ja bym to proponował przedzielić na pół tak żeby korytarz paszowy miał 2m a do tych dwóch kojców by powpuszczał po 3 byki i tyle bo inaczej to się będziesz mordował że szkoda słów. Do tego automatyczne poidła i zostaje tylko ścielić i dawać jeść co przy takim stole paszowym jest łatwe do zrobienia. Jak byś jednak dał radę zrobić żeby korytarz paszowy znajdował się na zewnątrz (skuć ścianę, zalać belkę podeprzeć słupami z rur np. i tą dobudówkę np. 2,5m szeroką zrobić z desek a na dach byle co byle nie lało, parę niby okien zrobić wycinając deski i wstawiając w to płytę z pleksy) no to do takiej obory gdzie by były 2 kojce 3x4 to można wprowadzić i 10 byków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Macin96    1

Myślałem o tym ale problem jeszcze jest taki w środku stół paszowy nie wypali bo nie będzie dojścia do niego, obora jest połączona z stodołą, a korytarz paszowy na zewnątrz mógł by wypalić, lecz dziadek by miał znowu jakieś problemy że oborę którą on budował mu rozwalam...( ostatnio przebudowywałem z Ojcem dla mlecznych to też chcieliśmy pokombinowac z stołem paszowym ale zostaliśmy przy korytach bo dziadek sapał..) Jednym słowem korytarz musiał by wynieść gdzieś 80-100cm ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weasprox    17

Kolego temat z dziadkem też przerabialiśmy u nas podczas odbudowy stodoły, która teraz służy jako chłodnia do warzyw. Nie namawiam byś ignorował co mówi dzidek ale najlepiej jest robić po swojemu bo potem nikt do nikogo pretensij nie ma co najwyżej pokłucicie się z pół roku i wam przejdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23

https://encrypted-tb...VlmSOddk7UxdkXw

Przy zewnętrznym stole wyglądałoby to mniej więcej lub można też zastosować żłob

W ten sposób masz 3,10m we wnętrzu do dyspozycji albo do montażu wygrodzeń albo aby zaoszczędzić więcej pieniędzy rezygnujesz ze wygrodzenia ścielisz na całości a potem ciągnikiem wypychasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Zamęczysz się jak korytaż będzie miał 1 m poprzednicy bardzo mondrze napisali i będziesz bardzo zadowolony jak tak zrobisz a dziadkiem się nieprzejmuj jak zobaczy jakie to ułatwienie to zmieni zdanie wolisz taczką gnój wywozić i jedzenie to proszę bardzo ale wolisz mieć lżej to tak jak pisali wszystko zrobisz wtedy turem obrządek i ścielenie zajmie ci chwilę a tak się tylko narobisz jak głupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23

Jak byś chciał mógł bym narysować rysunek techniczny mniej więcej jak to by wyglądało w rzucie z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Dźwi większe tylko zrób żebyś puźniej nie żałował bo ciągnikien nie wjedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Macin96    1

Jest to plan w "rzucie z góry" turem z traktora można maksymalnie wjechać do drzwi..Ma tu byc obrazek ale nie wiem czy go widac...

Edytowano przez 19Macin96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Zrub żeby ciągnik wjeżdzał do obory bez problemów bo sobie zrobisz biedę będziesz całe życie żałował jeśli chcesz mogę wstawić zdjęcie i obejżysz jak najławiej zrobić żeby się nienarobić I mieć wygodę i wideł prawie nie dotykać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Przede wszystkim zadaj sobie pytanie: kto będzie przy tych opasach robił, Ty czy dziadek. Szacunek do starszych to jedno, ale rolnictwo z czasów PRL-u a dzisiejsze to różnica jak między niebem a ziemią. Jak masz możliwość to rób głęboką ściółkę i wjazd na ciągnik z turem. Puścisz je luzem, zrobisz stół paszowy i praktycznie cała niepotrzebna robota Cię omija. Zostaje Ci ścielenie, karmienie i kontrola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

zerknij na moją oborę tak wygląda w środku na głębokiej ściułce nie narobisz się pokaż to dla ojca i dziadka http://www.agrofoto....e/472023-obora/

tylko ścieli się widłami a reszta ciągnik robi ocieplenie dachu i zarazem ochrona to folia na wysokości zaczynania się krokwi ciepło w oboże jest że w zimie muszą być dzwi otwarte bo za gorąco

Edytowano przez mammut1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj