Polecane posty

Rafi212    0

Witam. Chciał bym zrobić podnośnik sterowany silniczkiem krokowym, wajchę od podnośnika napędzał by właśnie ten silniczek. Uruchamiał by się po naciśnięciu włącznika chwilowego 3 pozycyjnego (podnosnik gora i doł ). Sygnał z włącznika szedł by do 2 przekaźników czasówek z regulacja czasu , dzięki której silnik wyłączy sie w danym momencie i to pozwoli na zmiany głębokości i wysokości podnoszenia ramion ciągnika.

 

Czy mogę zastosować taki silniczek http://allegro.pl/silnik-krokowy-17pm-k502-p2st-minebea-cnc-i5841967431.html

 

Co myślicie o tym pomyśle to by był taki jakby ehr ;D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Kiepski pomysł sterowanie czasowe to zadna regulacja, za kazdym razem podnośnik zatrzyma sie na innej wysokosci, czas bedzie stały a prędkość opuszczania z różnych przyczyn (np temperatura i gęstosc oleju) będzie rózna,


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co myślicie o tym pomyśle to by był taki jakby ehr ;D

Myślimy, że nie masz bladego pojęcia o tym co piszesz. Pomysł z przekaźnikami czasowymi jest całkowitym nieporozumieniem oraz pomijam fakt, że nie masz pojęcia jak sterowane są silniki krokowe. Podpowiem Ci tylko, że nie wystarczy podłączyć do niego zasilania przez przełącznik. Kolega powyżej udzielił jedynej sensownej porady dla Ciebie. I tego się trzymaj. A elektronikę zostaw fachowcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi212    0

Myślimy, że nie masz bladego pojęcia o tym co piszesz. Pomysł z przekaźnikami czasowymi jest całkowitym nieporozumieniem oraz pomijam fakt, że nie masz pojęcia jak sterowane są silniki krokowe. Podpowiem Ci tylko, że nie wystarczy podłączyć do niego zasilania przez przełącznik. Kolega powyżej udzielił jedynej sensownej porady dla Ciebie. I tego się trzymaj. A elektronikę zostaw fachowcom.

Dlaczego ? chciałbym sie dowiedzieć czego nie wiem o silniku krokowym ?

 

Agrotech1111 silniczek by tylko przesuwał wajchę od podnośnika do danej pozycji a to ze maszyna sie podniesie później to nie ma wpływu na to Edytowano przez Rafi212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ty chcesz mierzyć czas przez jaki silnik ma przesuwać dźwignię i po określonym odcinku czasu wyłączać silnik? To po co chcesz zastosować silnik krokowy? Chcesz się dowiedzieć czego nie wiesz o silnikach krokowych? Proszę bardzo. Nie wiesz np. że silnik zdolny poruszyć dźwignię kosztuje więcej niż kompletny układ, który zaproponował @grego. Nie wiesz też, że za pomocą przełącznika i przekaźnika nie jesteś w stanie wprawić w ruch wirnika silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi212    0

Elektrotechnik 

dziekuje za odpowiedz jest mało obeznany w tych tematch dopier sie ucze

ale zwykły silniczek od wycieraczek by zmieniał kierunek obrotu po przez zmiane polaryzacji ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego ? chciałbym sie dowiedzieć czego nie wiem o silniku krokowym ?Myślimy, że nie masz bladego pojęcia o tym co piszesz. Pomysł z przekaźnikami czasowymi jest całkowitym nieporozumieniem oraz pomijam fakt, że nie masz pojęcia jak sterowane są silniki krokowe. Podpowiem Ci tylko, że nie wystarczy podłączyć do niego zasilania przez przełącznik. Kolega powyżej udzielił jedynej sensownej porady dla Ciebie. I tego się trzymaj. A elektronikę zostaw fachowcom.

 

Agrotech1111 silniczek by tylko przesuwał wajchę od podnośnika do danej pozycji a to ze maszyna sie podniesie później to nie ma wpływu

 

 

ale po mimo to czasowo nie uzyskasz za kazdym razem tej samej wysokosci, chociaż by temperatura, gędtość oleju która minimalnie zmieni opór dzwigni a to już w jakimś stopniu zmieni prędkosc dzwigni w tym samym czasie, co da inną pozycję. działać jakoś to będzie ale dokladnosci to nie uzyskasz raczej


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

[galleryimg=575695] zobacz na to za nieduże pieniądze masz gotowy zestaw EHR na dźwigni montujesz silnik od wycieraczek np. na łańcuchu lub na dźwigni.

 

Do gotowego zestawu dużo mu brakuje.

W C-360 jest ten problem że dźwignia w każdej pozycji działa z inną siłą,w końcowym położeniu sprężyny są dość mocno napięte.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tu brakuje tylko siłownika elektrycznego, a reszta jest, łącznie z potencjometrem położenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Tutaj zdjęcie zestawu z przystosowanym silniczkiem od wycieraczek (dołożony czujnik położenia), który możne spokojnie pracować w c-360: https://imageshack.com/i/p5NlccZ3j

 

Do autora tematu. Najlepiej jest wykorzystać do tego silnik prądu stałego z przekładnią lub siłownik elektryczny. Do tego sprzężenie zwrotne, np. za pomocą potencjometru. Można to też ewentualnie zrobić na silniczku krokowym, ale ten wymaga specjalnego sterowania. No i jak wspomniał @Elektrotechnik, silnik krokowy o wystarczającej mocy byłby dosyć drogi.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem jaki moment byłby potrzebny do poruszania dźwignią, ale silnik o momencie 1,5 Nm kosztuje ponad 500zł. A podejrzewam, że taki moment nie wystarczy żeby poruszać dźwignią bez żadnej przekładni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi212    0

marian3p ile za ten zestaw co jest na zdjęciu ? a ten silniczek to z jakiego auta ? sprzężenie zwrotne, np. za pomocą potencjometru i ten sygnał by szedł do sterownika tak ?

 

Edytowano przez Rafi212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wnikaj jak to działa, bo za bardzo zaczniesz kombinować. Kolega @marian3p sprzeda Ci kompletny układ gotowy do montażu, który będzie od razu działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Ten zestaw to koszt 560zł. Jeśli ciągnik jest dużo używany przy pracach z podnośnikiem to jak najbardziej polecam, bo uprzyjemnia prace. Przekonały się o tym osoby, które zdecydowały się na montaż takiego urządzenia. Jeśli ma tylko służyć za "bajer" to chyba nie warto się w to pakować.

Odnośnie sprzężenia zwrotnego, to sygnał z potencjometru jest potrzebny, aby sterownik "widział" , w jakim położeniu znajduję się dźwignia. Ale żeby wykonać taki sterownik, który działałby w zadowalający sposób potrzebna jest wiedza elektroniczna. Więc chcąc coś takiego wykonać, należałoby zacząć od jej zdobycia. A nie jest to niestety, szybki proces.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ten przełącznik szybkiego podnoszenia/opuszczania opuści i podniesie zawsze do ustalonej pozycji na tym dużym potencjometrze czy pokrętło potencjometru nie ma znaczenia bo podnosi i opuszcza zawsze na max?

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Przełącznik podnoszenia/opuszczania, podnosi do pozycji ustalonej przez pokrętło wysokości podnoszenia i opuszcza do pozycji ustalonej przez główne pokrętło (te duże). Jeśli miałby podnosić i opuszczać tylko na max, to taki układ nie był by zbyt przydatny.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten zestaw to koszt 560zł. Jeśli ciągnik jest dużo używany przy pracach z podnośnikiem to jak najbardziej polecam, bo uprzyjemnia prace. Przekonały się o tym osoby, które zdecydowały się na montaż takiego urządzenia. Jeśli ma tylko służyć za "bajer" to chyba nie warto się w to pakować.

Odnośnie sprzężenia zwrotnego, to sygnał z potencjometru jest potrzebny, aby sterownik "widział" , w jakim położeniu znajduję się dźwignia. Ale żeby wykonać taki sterownik, który działałby w zadowalający sposób potrzebna jest wiedza elektroniczna. Więc chcąc coś takiego wykonać, należałoby zacząć od jej zdobycia. A nie jest to niestety, szybki proces.

Handlowiec z Ciebie żaden. :D Steve Jobs robił nikomu niepotrzebne wynalazki, ale potrafił wmówić ludziom, że są one im niezbędne i płacą za nie kosmiczne pieniądze. Także w marketingu musisz się jeszcze trochę podszkolić, bo elektronikiem już jesteś bardzo dobrym.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Na razie nie widzę potrzeby aby komuś coś wciskać, wmawiając, że to jest niezbędne ;)  Już sporo osób skorzystało, a jeszcze więcej jest chętnych. U tych osób zobaczą inni jak to się sprawuję i jeśli uznają to za przydatne, zapewne również skorzystają. Także na tym froncie nie mogę narzekać na brak popytu. Zajmuję się także innymi rzeczami, więc pracy mam ciągle sporo. Na razie zależy mi głównie na ciągłym zdobywaniu wiedzy i doskonaleniu się w dziedzinie elektroniki.

Edytowano przez marian3p

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spoko, napisałem to dla żartu.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzysw5
      Witam wszystkich.
      W mojej renówce nie działa EHR - miga kontrolka.
      Poniewaz nie mogę dostać schematu mam pytanie, ile powinno być czujników podłączonych do komputera podnośnika?
      U mnie po wiązce znalazłem tylko dwa - wkręcone od góry do pokrywę podnośnika no i oczywiście elektrozawory. Czy na podstawie tych dwóch czujników działa EHR, czy jeszcze powinny jakieś być? Sprawdzałem miernikiem i przejścia są. Podnośnik na krótko z błotników działa. 
      W okolicach komputera znalazłem pustą wtyczkę - wychodzącą z wiązko EHR.
      Czy ktoś mógłby u siebie sprawdzić czy dnoniej jest coś podłączone?
      Idealnym rozwiązaniem byłby schemat, może ktoś posiada?
      Dziękuję za pomoc
    • Przez Michał36914
      Witam jest tu ktoś kto pomoże mi w ustawieniu takiego sterownika 

    • Przez Kifar
      Dzień dobry 
      Mam problem ze sterownikiem Medion 2, przy siewniku Rabe 3m. Problem polega na tym iż jeśli tylko obrócę kołem siewnym na ekranie sterownika wyświetla się na przemiennie STOP i wybrany parametr, ale również występuje problem gdy wybiorę np parametr jak na zdjęciu. Po wybraniu parametru na przemian co ok pół sekundy mruga parametr/STOP. Problem jest w sterowniku, ponieważ znajomy ma taki sam zestaw i gdy podłączył się pod mój siewnik wszystko jest ok. Czy ten sterownik da się jakoś "przywrócić do ustawień fabrycznych" albo o co chodzi w takim zachowaniu?

    • Przez ziutek92
      Witam czy ktoś posiada taka wiedzę lub schemat opis wtyczki do ww sterownika? Potrzebuje do sprawdzenia wiązki do elektrozaworów.

    • Przez Lewy91
      Witam mam problem z opryskiwaczem krukowiak heros a mianowicie problem dotyczy czujnika prędkości podczas oprysku prędkość spada o połowę a zachwile rosnie. Czujnik wymieniony na nowy więc nie wiem czy to wina czujnika? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj