SZWAGIER1999

agregat uprawowo-siewny tolmet,grano czy inny ?

Polecane posty

pawelec    89

Szczerze Ci powiem,że zdjęcia nie oddają w pełni jego masywości. Ten agregat w tej chwili - 2,5 m.szerokości,z hydropakiem i wałem sprężystym -waży ok.1350 kg. :) Gracko wchodzi w ziemię i na prawdę świetnie ją uprawia. W przyszłym roku spróbujemy siewu w ściernisko - obowiązują nas te pieprzone (przepraszam za zbyt łagodne słowo,ale netykieta....) EFA i nie ma sensu walczyć z podorywkami. Szkoda paliwa. :)

i zamierzacie pracować też z siewnikiem czy tylko broną ?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margerita26    13

i zamierzacie pracować też z siewnikiem czy tylko broną ?

 

Owszem,zamierzamy pracować tez z siewnikiem. W innym dziale forum zadałam pytanie,czy Belarus 952.4 podoła z całym zespołem i wydaje się,że tak :)


Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem na swoim przykładzie. Mam agregat talerzowy 2.50 metra na talerzach 560 wał rurowy plus hydropak. Waga 1150kg.
Siewnik agromasz sr250 na redlicy talerzowej waga samego ok 500kg plus drugie tyle zasypu.
Razem daje nam to jakieś 2150kg z czego 1000kg jest sporo odsunięte od ciągnika.

Ciągnik Reno 133.14 coś ok 8000 kg na podnośniku. Z przodu 500kg balastu.

Ze złożonym zestawem zasypanym zbożem jest w miare. Po rozłożeniu już nie jest tak różowo. Z podnoszeniem nie mam problemów ale dla spokojnej pracy potrzebuje dociążyć przód o jakieś 500kg. Czyli mając 1000-1200kg balastu na przodzie będzie stabilnie mimo że ciągnik jest długi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margerita26    13

Panowie czy to prawda, że po agregacie talerzowym pole się zaperza ? 

 

Moim zdaniem jeżeli na polu nie ma perzu,to od agregatu talerzowego perz się nie stworzy. Ale jezeli perz rośnie,to owszem,talerze go pięknie potną i bedzie go wiecej,bo perz m.n. tak się rozmnaża :)

To ja powiem na swoim przykładzie. Mam agregat talerzowy 2.50 metra na talerzach 560 wał rurowy plus hydropak. Waga 1150kg.

Siewnik agromasz sr250 na redlicy talerzowej waga samego ok 500kg plus drugie tyle zasypu.

Razem daje nam to jakieś 2150kg z czego 1000kg jest sporo odsunięte od ciągnika.

 

Ciągnik Reno 133.14 coś ok 8000 kg na podnośniku. Z przodu 500kg balastu.

 

Ze złożonym zestawem zasypanym zbożem jest w miare. Po rozłożeniu już nie jest tak różowo. Z podnoszeniem nie mam problemów ale dla spokojnej pracy potrzebuje dociążyć przód o jakieś 500kg. Czyli mając 1000-1200kg balastu na przodzie będzie stabilnie mimo że ciągnik jest długi.

 

Masa własna takiego siewnika to 720 kg . 500 kg waży na redlicach stopkowych.Masz cięższy zestaw :)


Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i tak szczerze to nie patrzyłem ile waży siewnik aż sprawdzę z ciekawości. Ale w takim wypadku zamiast 2150kg to mam 2370kg na podnośniku ale zestaw jest długawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na tym zdjęciu to plastelina chociaż biorąc pod uwagę że w siewnik 2.2 metra nie wejdzie więcej jak 200 kg ziarna plus masa samego siewnika jakieś. 300 kg to myślę że powinien wytrzymać. Tylko po dołach za szybko nie jeździć i będzie dobrze.
Ale jakość użytych materiałów na pierwszy rzut oka nie powala i powinna dać do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Dla zainteresowanych mam na sprzedaż agregat z hydro-pakiem nowy 2,7m do poznaniaka, ,zdjęcia w mojej galerii . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

ja mam do sprzedania agromasz 3m z 2014r 3 rzędy łapek, wał crosskill, hydropak na dwóch siłownikach... przerobił tylko jesień w 2014 i troszkę na wiosnę w 15r (w sumie jakieś 40ha). sprzedaję bo udało mi się kupić na mgr zestaw z nabudowanym siewnikiem. cena bardzo atrakcyjna w porównaniu do nowego - a ten praktycznie jak nowy :)

 

robiłem nim z siewnikiem poznaniak z 2004r, bardzo fajną robotę wykonywał ten zestawik, a agregacik na prawdę fajny i solidny jak dla mnie.

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

no właśnie użytkownicy, co powiecie o tolmecie tytan 300, tylko myślę że do niego wał paker będzie lepszy na średnie gleby, ponieważ talerze trochę rozluźniają strukturę gleby a taki wał ją trochę dociśnie i troszkę skruszy grudy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamsmati00    0

Tolmet- sprzęt bardzo słabo zrobiony
Tolmet- bardzo słaba konstrukcja i wykonanie mówi o tym już cena, Grano- liche pękające hydropaki.
Polecam Agromasz Sam posiadam i sprawuje się super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Wedlug mnie to wlasnie agro masz jest najdelikatniejszy a grano i tolmet wrecz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianoooo    4

Moim zdaniem to ani tolmet ani garano czy agromasz. Jeżeli agregat ma być mocny i dobrze wykonany to myślę, ,że tylko unia i mandam z polskich firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Tolmet- sprzęt bardzo słabo zrobiony

Tolmet- bardzo słaba konstrukcja i wykonanie mówi o tym już cena, Grano- liche pękające hydropaki.

Polecam Agromasz Sam posiadam i sprawuje się super.

Ja ja polecam Tolmeta bo go mam! a tak poważnie to ramy widzę prawie jednakowe na + dla Tolmeta, hydropak w AG jakoś licho wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroRolnik22
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć opinii najlepiej od użytkowników o agregacie uprawowo siewnym marki Janpol, Agregat 2,5m. Jeżeli nie to jaki inny w podobnej cenie ?
       
    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez TheBartek98
      Witam planuje zakup opryskiwacza Tolmet Klara 600litrów .Chciałabym się dowiedzieć o opinię użytkowników, jak oceniacie ten ocynk, jaka pompa według was jest dobra do tego opryskiwacza, jaki rodzielacz i jakie dysze ?? Czy też coś polecacie co warto zainwestować w ten opryskiwacz
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj