SZWAGIER1999

agregat uprawowo-siewny tolmet,grano czy inny ?

Polecane posty

Witam mam zamiar kupić agregat uprawowo-siewny ,ma być to solidna konstrukcja na 3 rzędach zębów i z wałem pakera zastanawiam sie nad Tolmet-Polon wydają sie solidne i dobrze zrobione ale nie mam możliwości obejrzenia go na żywo najbardziej on mnie interesuje ,złych opinii nie słyszałem ,drugą ciekawą maszyną jest Grano System-Vento mają ciekawie zrobiony hydropak ale nie wiem który bedzie mocniejszy bo są dwa typy na jeden i dwa siłowniki te marki najbardziej przypadły mi do gustu możecie mi coś doradzić który bedzie lepszy ? lub jakiej firmy maszyne możecie polecić ?(oprócz unii i rolmako tych nie chcę) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianoooo    4

Powiem tak :) Moim zdaniem najlepszym wyborem był by mandam lub unia ale unii nie chcesz :) Pomyśl może nad agromaszem lub staltechem jaki ciągnik będzie z nim pracował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciągał będę renault ares 815 (155km) mocy i udźwigu mu nie brak na taką maszynę, unii nie chcę bo wiem jak wygląda po kilku latach pracy :) staltech i mandam zbytnio mi sie nie podoba i cena chyba trochę wysoka w porównaniu do grano lub tolmetu 

 

Edytowano przez SZWAGIER1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiezopolanin    133

Właśnie patrząc na ogłoszenia to Tolmet ma dobre wykonanie. Ja szukam agregatu tylko że talerzowego i z tej firmy podobają mi się oglądając jakieś przykładowe filmy z ich udziałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziadziac360    14

Ja mam grano już 4 lata i nic się nie dzieje, hydropak na jeden siłownik. Zobacz zdjęcia w galerii. Mam też grubera tej firmy i również jestem bardzo zadowolony. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianoooo    4

a jaka szerokość ma być ? No renault ma udzwig 11330kg wiec podniesie spokojenie :)

Edytowano przez damianoooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

Jeśli zdecydujesz się na Grano-System kup puszkę farby, mam talerzówkę z tej firmy i pełno miejsc niedomalowanych, przy myciu farba schodzi razem z brudem, w wieżyczce wybił mi się lekko otwór od cięgna i kule muszę wbijać młotkiem, to tak po krótce, teraz jeśli miałbym kupić uprawowo-siewny wziąłbym Tolmeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Ja mam Tolmeta 3m z packerem ale proponuje talerzowy tolmeta do takiej mocy. Sam spapralem bo trzeba bylo brac talerzowy. Zdjecia swojej maszyny i komentarz mam w galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szerokość 3 metry musi być, na talerzach myślałem ale na moje ziemie wole na zębach  ,może ma ktoś siewnik do sprzedania talerzowy z podlaskiego to proszę pisać:) co do grano we wsi są 2 talerzówki (3 metry) i wyglądają dobrze robotę też robią bo pożyczałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr14226    4

Polecam Firmę Agripol Robią bardzo dobre maszyny :) polecam się zainteresować :) bo w takiej cenie nigdy nie znajdziecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

tolmet to chyba najlepsze co możesz dziś dostać, jeśli chodzi o wykonanie/cena

jeśli nie masz nic do uprawy ścierniska to pomyśl jednak nad talerzowym, będziesz miał maszynę uniwersalną


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pawelol111 a jak u ciebie w tym TOLMECIE sprawdzają się gęsiostopy ? i hydropak jest sztywny nie lata siewnik ?  jak packer nie zapycha sie ,obkleja itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margerita26    13

Witam :) Od czerwca tego roku jestem szczęsliwą posiadaczką agregatu uprawowo-siewnego talerzowego TYTAN z firmy TOLMET. Szerokośc 2,5 m ,poniważ nasz ciągik ma zaledwie 95 KM (Belarus 952.4). Panowie-sprzęt jest rewelacyjny. Brdzo solidna ciężka konstrukcja,dopracowany i skuteczny na polu. Pdczas zakupu popełniłam błąd wybierając do niego wał spręzynowy ,bo na polu okazało się,że jadąc po orce wał zapycha się ziemią. Nie wiem jakim cudem,bo gleba u mnie klasy VI ż....Ale to była moja fanaberia i wał wymienimy na rurowy. Wczoraj mąż pojechał skasować łąkę - śladu nie ma,że tam rosła trawa. To samo zrobił ze ścierniskami po żniwach - Ba! ze ścierniskiem po qqrydzy na ziarno nawet . Dlatego z czystym sumieniem polecam ten sprzęt. Za tę cenę to najlepszy wybór. W standardzie mam talerze 560 mm,hydropak na dwóch siłownikach ,mogę przesunąc drugi rząd talerzy w stosunku do pierwszego i nie boję się,że pęknie na spawach (jak u znajomego w agregacie z Agro maszu). Do tego rzetelni i mili pracownicy firmy. No i chyba bym się udusiła,gdbym nie mogła się pochwalić-poprosiłam o agregat w kolorze czerwonym i mam :) Ot tak,żeby mi do "ruska "pasował.

Nie,nie pracuję w tej firmie i nie zapłacono mi za reklamę.Jestem zwykłą żoną rolnika . Na życzenie mogę podesłać zdjęcia tego cudeńka :) 

Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę :)


Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margerita26    13

Zdjęcia dodałam w dziale brony talerzowe/agregaty,czekam na zatwierdzenie moderatora :)

Zdjęcia już są,przesyłam linki :

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/lightbox/617806-talerzowy-agregat-uprawowo-siewny-tytan-z-tolmet-u/?image_light=617807

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/lightbox/617806-talerzowy-agregat-uprawowo-siewny-tytan-z-tolmet-u/?image_light=617806

Edytowano przez margerita26

Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Bez wahania bierz tolmeta sprzęt bardzo ładnie i solidnie wykonany. Ale do tej mocy pomyśl o talerzowym. 


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
straszak_20    0

 

Witam.Szukam obecnie jakiegoś agregatu i zainteresował mnie agregat POLON 250 + wał packera  TOLMET. Mam zetora 5340 (~65km)  jak myślicie da rade go pociągnąć po zwięzłej gliniastej ziemi (trochę teren górzysty)?? Agregat ma pracować  przy sianiu zboża oraz uprawie pod ziemniaki i warzywa.  

PS.  W jaki sposób jest regulowana wysokość  zębów?    

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toof    11

Witam

Staltech i Grano to dokładnie to samo poza kolorem i naprawdę szczegółami. Ja mam Staltech pazurek 2,7 z tylnym walem strunowym uzębionym i w suchej ziemi idzie naprawdę świetnie, natomiast nam kawałek lekko gliniasty i jak jest trochę mokro to tylni wał potrafi się nieźle zabić. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ w Tolmecie przedni wał wygląda tak jak mój tylni, płaskowniki są solidne, szerokie i gęsto zamontowane i na mokrym może się zabijać, poza tym Tolmet ok. Proponuje porównać jeszcze masy tych agregatów - cięższy lepiej uprawi. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAGROSsc    0

W agregacie uprawowo-siewnym EURO-MASZ można zastosować przedni i tylny wał strunowy (z płaskowników) dodatkowo tylny wał może być ząbkowany. Na cięższe ziemie polecam wał Packera tylko nie wiem czy ciągnik nie będzie za słaby. Dodatkowo jest gwarancja na 3 lata


- - - - www.fagros.pl - - - -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiezopolanin    133

 

Dziekuje za zdjecia. Dla mnie wykonanie jest bardzo masywne i zdaje sie solidne, Podoba mi sie ta maszyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
straszak_20    0

Witam. Rozmawiałem z kolegą który ma taki agregat tylko ze staltecha i powiedział mi ze na nasze ziemie za mało kucyków mam do tego agregatu.A dokładniej wał będzie za duży opór stawiał i nie rozwinę prędkości.  Wiec przestawię się na poszukiwanie agregatu uprawowego. Mam kilka typów: 

1. http://www.expom.com.pl/lech.html     - 2,8    waga820 kg     za  9tys.

2. http://www.dziekan-maszynyrolnicze.pl/herkules.html     2,8     waga640 kg        za  6,7tys

3. http://www.uniagroup.com/produkty/uprawa/17-agregat-uprawowy-kombi#specyfikacja_techniczna    3    waga 620kg  10 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margerita26    13

Dziekuje za zdjecia. Dla mnie wykonanie jest bardzo masywne i zdaje sie solidne, Podoba mi sie ta maszyna :)

 

Szczerze Ci powiem,że zdjęcia nie oddają w pełni jego masywości. Ten agregat w tej chwili - 2,5 m.szerokości,z hydropakiem i wałem sprężystym -waży ok.1350 kg. :) Gracko wchodzi w ziemię i na prawdę świetnie ją uprawia. W przyszłym roku spróbujemy siewu w ściernisko - obowiązują nas te pieprzone (przepraszam za zbyt łagodne słowo,ale netykieta....) EFA i nie ma sensu walczyć z podorywkami. Szkoda paliwa.:)


Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroRolnik22
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć opinii najlepiej od użytkowników o agregacie uprawowo siewnym marki Janpol, Agregat 2,5m. Jeżeli nie to jaki inny w podobnej cenie ?
       
    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez TheBartek98
      Witam planuje zakup opryskiwacza Tolmet Klara 600litrów .Chciałabym się dowiedzieć o opinię użytkowników, jak oceniacie ten ocynk, jaka pompa według was jest dobra do tego opryskiwacza, jaki rodzielacz i jakie dysze ?? Czy też coś polecacie co warto zainwestować w ten opryskiwacz
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj