Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wilgosiewicz

Maszyna uprawowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
maszyna
deer    176

CYKLOTILER:obrót w pionowej osi

- dobrze miesz glebę z nawozem itp.

- dobrze wyrównuje nierówne pole (nierówna orka,koleiny)

- ciężko idzie na lekkiej ziemi

- większe zapotrzebowanie na uciąg niż rototiler otych samych parametrach

ROTOTILER: obrót w poziomej osi

-dobrz miesza glebę z pozostałością słomy itp.

- słabo wyrównuje nierówne pole

- idzie lżej na lekkiej ziemi niż cyklotiler

- bardzo dobrze spisuje się na ciężkich i super ciężkich zbrylonych glebach (ładnie rozbija i dogniata podglebie)

- większe ugniatanie podglebia w stosunku do CYKL.

- mniejsze zapotrzebowanie na uciąg niż CYKL.

Na pytania chętnie odpowiem. Pozdro.

Wiadomość z agroFakt.pl

deer    176
Deer jak mozesz to napisz o rototilerze mam gleby 4 klasy jak sie sprawdzi

Na gleby IV klasy to juz lepiej cyklotiler niż rototiler, ale w ogóle na takie gleby polecam agregat bierny, najlepiej na zębie sprężynowym ,,skandynawskim '' (polskie zęby sprężynowe w ziemię wchodzą pod kątem ok 45 stopni, a ,,skandynawskie" pod kątem ok 80 stopni). Dużo lepsza praca, mniej wyciągają na wierzch materiału roślinnego, na cięższych kawałkach mokrej gliny na wiosnę nie robią ,,kluch" jak te polskie. Ja przyszłym roku kupuję też bierny ale na bronie talerzowej kompaktowej z siewnikiem talerzowym do zboża, ale to z powodu poplonów ścierniskowych na które biorę dopłatę i na wiosne chcę siać zboża jare w mulcz.

Jak masz pytania to wal, tylko troche je sprecyzuj. pozdro.

Turbina    9

Jak sie chce stosować siew uproszczony to polecam brone wirnikową Amazone KG i siewnik na tależach z hydraulicznym dociskiem redlic.

LowRider    33

Do uprawy uproszczonej najlepsze są maszyny bierne np. agregaty talerzowe. Aktywne agregaty są energochłonne- mają mniejszą wydajność i potrzebują większej mocy prze co zwiększa się zużycie paliwa.

Turbina    9

zobacz sobje wschody po agregacie bjernym a aktywnym.To prawda że aktywne są energochłonne ale co da zasianie np:rzepaku w ściernisko jak ono,a nierówno wzejdzie,odbije sie to na wydajności,a jak wjadomo dobry siew to podstawa.

LowRider    33

Wschody zależą głównie od siewnika i zastosowanych w nim redlic- czyli od precyzyjnego umieszczenia nasion w glebie :unsure:

A jak wiadomo dobry siew to podstawa :(

deer    176
Jak sie chce stosować siew uproszczony to polecam brone wirnikową Amazone KG i siewnik na tależach z hydraulicznym dociskiem redlic.

Dokładnie taki sprzęt mam tylko że z broną wirnikową LEADER Breviglieri i siewnik Amazone nabudowany na wale oponowym z redlicami talerzowymi ihydr. dociskem.

Uprawa i siew niezłe zwłaszcza w trudnych warunkach ( dużo resztek pożniwnych na wierzchu, mokra lepiąca się ziemia tak ja po kukurydzy na ziarno i sianie w to po zaoraniu pszenicy oz.).

Tylko że agregatem talerzowym, który chcę kupić, w tym samym czasie zasieję prawię dwa razy tyle tym samym ciągnikiem i będę miał jednocześnie zasiany nawóz doglebowo.

PronarekP5    25

A ja mam pytanie do tematu - czy ciągnik 100km da rady z rototilerem 3m. na ziemiach lżejszych i do tego mam zamiar podczepić Poznaniaka poszerzonego do 3 m.

pozdrawiam i czkam na odpowiedź :D

Darpol    16

Na pewno sobie poradzi,ciągnik mogłby być 6-cylindrowy,albo 4 i dociążony przód bo roto 3m będzie ważył ponad tonę + siewnik i zboże.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować