PatrykKasprw

jakie jest spalanie mtz 52 i 82

Polecane posty

icek1    179

Nie ma co owijać w bawełnę MTZ to jednak najbardziej ekonomiczny w użytkowaniu  ciągnik podejzewam że na swiecie  ma swe  wady w eksploatacji w porównaniu z wiodącymy markami ale kosztami utrzymania i eksploatacji  żadna mu nie dorówna

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktoś jeszcze mógł by się wypowiedzieć bo naprawce spalanie poważnie mnie interesuje 


jeżeli spali powyżej 15-16l na mth lub w orce na 1ha to będzie ciężko przez pierwsze 2lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Kilka lat temu głównym ciągnikiem był MTZ 82 TSA tj 90 KM z turbiną palił mi 7 l na mtg /1820 obrotów to wibijał 1 mtg na godz/ w orce z pługiem 4  skiby  Obecnie użytkowane ciągniki maja daleko do tego zużycia.7 l na 2 biegu przy szybkości 7 km na godz natomiast na 3 biegu 9 km na godz niestety ale już 9 l

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Nie trzymaj się tak tego zużycia paliwa. Jednemu ten sam ciągnik w danej robocie spali 10l/ha, drugiemu 15l/ha - pole może być nawet to samo, zależy co do ciągnika podczepi, jak głęboko będzie tym robił, w jakich warunkach i na jakich obrotach będzie pracował (niektórzy są "wyznawcami" gazu w podłodze). W dużym uproszczeniu można przyjąć że orząc hektar pola "trzydziestką", "sześćdziesiątką" i np. mtz-em spalisz to samo paliwo - różny będzie tylko czas wykonania orki. Zużycia paliwa prawie nikt dokładnie nie mierzy, każdy podaje na oko (chyba że ma dystrybutor to wynik może być dokładniejszy). Zużycie paliwa bardzo zależy od obciążenia i przy częściowym obciążeniu różnice w spalaniu między mtz-em 52 a 82 bedą niewielkie. Także nie zastanawiaj się i jeśli fundusze pozwolą to bierz 82: większa moc, więcej biegów, dwie prędkości WOM-u i może to trochę dziwnie zabrzmi ale nowocześniejszy silnik w porównaniu z mtz52 - silnik z wtryskiem pośrednim to trochę takie "dziwadło" wśród ciągników rolniczych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Spalaniem się nie przejmuj bo to jest ciągnik który ma duża moc na małych obrotach silnika wystarczy tylko odpowiedni bieg dobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie a belarus 820 był by lepszy ? czy raczej lepiej brać 82?

 


czy ten belarus 820 spalił by mnie bo widziałem za 70tyś sprzęty w bdb stanie  czy ro raczej by było wyrzucenie pieniędzy w błoto bo widziałem mtz 82 za 22tyś w bdb stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ale 70 tyś zł na 11 ha pola to delikatnie mówiąc lekka przesada jak na inwestycję. Jak kupisz takiego mtz z lat 90 za 25-27 tyś to będzie bajka. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

przedmowca ma rację szkoda tyle kasy a i jest na forum wiele opinii że te nowsze to nie to samo co starsze modele


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

słuchajcie a belarus 820 był by lepszy ? czy raczej lepiej brać 82?

 

czy ten belarus 820 spalił by mnie bo widziałem za 70tyś sprzęty w bdb stanie  czy ro raczej by było wyrzucenie pieniędzy w błoto bo widziałem mtz 82 za 22tyś w bdb stanie

Kolego a Ty sam wiesz czego chcesz???

Najpierw wyjeżdżasz,że jak spali 15-16 l na ha orki to będzie ciężko a teraz chcesz ciągnik za 70 tysi???

Symulator Ci się wiesza czy może co innego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moge wyjechać na pare miesięcy za granice i chciał bym się dowiedzieć czy jest lepszy od mtz 82 czy też nie jeżeli jest i się opłaca go kupić bardziej niż 82 to pojade za granice i go kupie a jak nie będzie lepszy to nie pojade i nie kupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

new_profil_luki21 Też mi się tak wydaje, najpierw najważniejszym dylematem było spalanie, i problemem było aby nie spalił więcej jak 15l na godzinę. A teraz kolega dochodzi do wniosku, że sobie kupi belarusa za 70k, i to przy 11 hektarach. Dziecinada jak nie wiem, a swoją drogą to gdybym miał wydać te 70 tysi, to na pewno nie kupił bym belarusa tylko jakiś zachodni bardziej komfortowy, i lepiej dopracowany ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dsz    8

Mtz to bardzo ekonomiczny ciągnik pod każdym względem za 30 tysi kupisz dobry sprzet znam takich co śmigają nimi na 50 ha te ciągniki maja potecjal a zywotnosc silników w porównaniu do drogich zachodnich maja 2 razy dluzsza to są bardzo cierpliwe maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Miałem styczność z 82, na ciężkiej ziemi z pługiem 4x30 spalał zbiornik w 7-8h, czyli wcale nie taki mistrz oszczędności.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Mam wątpliwości, czy autor tego zapytania to już chodzi do gimbazy, czy jeszcze nie, bo najpierw zapytanie o ekonomię MTZ-ta za 20 tys, a potem wystrzał z nowym ciągnikiem na 11ha. No i porównanie do C-360 bez żadnych danych, ile jemu ten ciągnik teraz pali ?? Dziecko we mgle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dsz    8

Jak ci tyle palil to cos miales nie tak z pompa zaplon itp jak ci z tego co mówisz to spalal ok 18-20 litrów na godzinę ciężkiej pracy jak jest wszystko ok to spalanie powinno byc ok15 litrów podczas ciężkiej orki ja tak mam 4x40 na glinie przecież ten silnik to tylko 4,7 l pojemności? Oczywiscie ze ci mogl tyle wypalić ale pewnie cos go boli skoro ci tyle wypil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Panowie wrzućcie na luz nudziło się chłopakowi to trochę pofantazjował i tyle........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Dokładnie :D Jak przeczytałem post na pierwszej stronie, ile spali przy wyrwaniu paru drzew za stodołą, transporcie 2km drzewa takiego średniego, nie za grubego , to wymiękłem :D  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

No dokładnie :D  Pewnie już ferie ma :D  Kurde wyjeżdżać tyrać za granicę po to żeby kasę władować w nowy ciągnik mając do ogarnięcia 11ha??? Ciekawe czy tatko wie o tych planach :D   No bez jaj panowie dokąd to ten świat zmierza :D

Chłopaku kup 52/82 za 25-30 masz laleczkę w dużej kabinie i się nie zastanawiaj bo oszczędniejszego i tańszego w eksploatacji nie znajdziesz i nie rozkminiaj już nad tym bo szkoda czasu lepiej za naukę się weź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Mie ma co ukrywać będziesz miał za małe pieniądze  według mej oceny najekonomiczniejszy ciągnik /koszta eksploatacji w porownanio do JD czy valtry kilkokrotnie niższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrk1113    3

Moim zdaniem MTZ na 11ha z powodzeniem wystarczy sam mam 2 MTZ i 3 Ursusy c-360 i MTZ w orce spisuje się na medal ciągam 4 skibowego kverneland teren mam górzysty a on idzie jak czołg :) jedynym minusem są problemy z hydrauliką ciągłe przecieki jak nie przy rozdzielaczu to przy pompie ale spalanie podobne jak w c-360. c-360 lepsza jest w kosiarce rotacyjnej bo lepszy skręt ma. Ogólnie mogę polecić ci ten traktor i nie kupuj traktora za 70tyś bo na 11 ha to ledka przesada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomek34
      czy ktoś z Was posiada takie ciągniki. Jak się sprawują, i ile pali na mth model 699 z sześciocylindrowym silnikem i jakie tam są skrzynie.
    • Przez Dominik
      Witajcie drodzy koledzy miłośnicy rolniczej motoryzacji. Potrezebuje Waszej pomocy. Otóż przede mna zakup Johna Deera i mam poważny dylemat. Który wybrać...?? W dużej mierze używałbym go do transportu a poza tym do typowych upraw polowych. Myślałem o JD 6230. Co o tym myślicie?? Co ewentualnie możecie mi polecic. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam
    • Przez rademenes
      Czy wie ktoś może jak rozkręcić pompę wtryskową LUCAS. Chodzi o tę część z której wychodzą rurki do wtryskiwaczy. Chce to zrobić ponieważ ciągnik nie chce wejść na duże obroty. Wiem że ma ta pompa małe sitka które się napewno zabrudziły.
    • Przez Wojtek
      ile wam palą te ursusy na mtg i na ile godzin pracy ciezkiej lub lekkiej starcza pełen gorny zbiornik
      jak bym nie kombinował czy jezdząc na obrotach 1500-1700 w orce czyw innych pracach czy obrotach 2100-2400 zawsze mi gasnie ciagnik z braku paliwa po około 7 godzinach,( mam 1224, pzrez kilka dni chodziła w turbo ale sie zatarła i znowu jest bez turbo, pompa jest spowrotem zmieniona od bez turbo)
    • Przez lukasz150
      Witam. Mam zamiar Sprzedac zetora 7245 i zakupic MF 3070 czy wyjdzie mi to na dobre? Co możecie powiedzieć o MF 3070? Jego spalanie, wady zalety itp. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj