PatrykKasprw

jakie jest spalanie mtz 52 i 82

Polecane posty

wie ktoś jakie jest spalanie mtz 52 i mtz 82 interesują mnie info o spalanie na 1/mtg , na 1/ha oraz przy wywożeniu drzewa z lasu z 1 lub 2 przyczepami . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

poszukaj podobnego tematu
np
www.agrofoto.pl/forum/topic/23949-mtz-82-spalanie/


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie piszcie bo chciał bym sobie zakupić taki sprzęt ale nie wiem ile pali.chciał bym aby to był główny i jedyny ciągnik na gospodarstwie tagrze ten ciągnik robił by wszystko no oprócz pracy z turem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlugi1993    62

ja mam belarus 820 a mtz 82 jest to samo :) naprawde spalanie jest na dobrym poziomie roka 9-10l na hektar orki agregat 3,20 to juz 7litrow  :)w transporcie to go dokładnie nie mierzyłem ale jak go sie zaleje do pełna to naprawde 2 dni można jeździć :)    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

panowie piszcie bo chciał bym sobie zakupić taki sprzęt ale nie wiem ile pali.chciał bym aby to był główny i jedyny ciągnik na gospodarstwie tagrze ten ciągnik robił by wszystko no oprócz pracy z turem 

 

napisz ile masz hektarów, maszyny, do czego dokładnie ci będzie potrzebny? ogólnie to oba typy są dość łaskawe w spalaniu. wiadomo jak go solidnie obciążysz to lepiej 82 wyjdzie bo zawsze zapas mocy to i pali mniej ale jak piszesz że to ma być jedyny ciągnik to brałbym  52 bo wiadomo opryski, siewnik i inne lżejsze prace sa częsciej niż orka czy agregat więc spalanie moze trochę mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik794    20

Mtz82 przy wywózce drewna z lasu przyczepą jednoosiową ok 7m3 wyszło niecałe 20l na 100km (3zł za km tyle biorę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam 552 i jeśli liczysz na to, że będzie palił znacznie mniej niż 82 to to się nie uda. Ograniczenie w mocy nie pozwoli CI na orkę pługiem 4 skibowym stąd czas trwania wzrasta. U mnie wychodzi około 12 litrów na ha. Ja orzę pługiem obrotowym Krone Mustang 120. Mam 10ha i na ten areał jest wystarczający. Brak reduktora skrzyni daje o sobie znać głównie w transporcie. Dziura pomiędzy 8 a 9 biegiem jest nie do przeskoczenia zwłaszcza przy jakiejś górce.Jeśli Cię coś interesuje konkretnie o tym modelu to napisz. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posiadam 11h ten ciągnik będzie mi ogólnie potrzebny do wszystkich prac pole i las czasem na gospodarstwie coś pod ciągnąć lub coś wyrwać miał by wykonywać wszystkie możliwe prace 


dopiszę jeszcze że na pobliskich wioskach polecali mi c-360 ale on chyba by palił więcej od 82 i 52 a pozatym 60-tka ma mniejszą moc i za lekki przót 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

zużycie podobne jak w Ursusie 4514 ale mocy więcej na pewno silnik jest oszczędniejszy jak w perkinsie polskiej produkcji bo te wykonane w Anglii to inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dsz    8

82 spalanie to jedna z niewielu zalet tego ciągnika niestety
C-360 pali podobnie co mtz52 a mtz82 pali trochę wiecej ale i meze znacznie wiecej niż c-360 wiem z wlasnych doswiadczen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak o c360 nawet nie myśl jeśli chcesz go porównywać z 52 to jest zupełnie inny tryb pracy. Nie wiem jak fundusze ale jeśli nie ma przeciwwskazań to brałbym 82 jeśłi jednak pieniądze mają znaczenie to bierz 52 a szukaj w dużej budzie 552. np.

 

http://olx.pl/oferta/sprzedam-mtz-552-4x4-CID757-IDbzPSw.html#07816ef49b


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na ciągnik mam odłożone 20tyś zł a jak myślicie mtz 82 przy wywozie drzewa z lasu nie daleko domu około 2km od wioski to spali 14l na mth czy więcej lub mniej ?

 


wolał bym mtz 82 bo jest mocniejsza ale nie wiem jak z tym spalaniem 


a i ile by spalił mtz 82 lub 52 przy wyciąganiu grubego drzewa z lasu raczej takiego przeciętnego rozmiaru chodzi mi o grubość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dsz    8

Mtz82 przy wywozie tego 2km od domu to ci spali mniej niż 10 litrow na mth za 20 tysi kupisz z przednim napędem
Wyciąganie drzew jeszcze z przednim napędem to pestka dla tego ciągnika spali ci moze 7 litrów na mth u mnia w nadleśnictwie tymi ciagnikami to cuda wyprawiają one są naprawdę bardzo ekonomiczne w stosunku do mozliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze coś mam na podwórku za domem drzewka jabłonki,śliwy,wiśnie no i klony i chciał bym to usunąć aby było więcej miejsca dla sprzętu i nie wiem ile by mi ten mtz 82 spalił przytej pracy tego jest nie dużo łącząc wszystkie drzewa to jest ich około 50 drzew tylko ze klony są ciótkę spore i nie wiem czy mtz 82 wyrwał by nie zbyt dużego klona a na tej większej przestrzeni bardzo mi zależy 


dodam jeszcze że właśnie tam za domem trzymam wszystko i więcej miejsca by się przydało 


a tam jeszcze podejrzewam że chyba 60-tka by tyle sam wypiła a wy jak myślicie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Dane producenta:

MTZ-50 195g/KM/h

C-360 coś około 260g/KM/h

MTZ-82 około 235g/KM/h

 

Wszystko zależy od pracy i maszyn - z małym pługiem czy agregatem MTZ wypadnie ze spalaniem podobnie jak C-360, ale robotę zrobi się jednak szybciej,

Szukaj importowanego MTZ-550, lepiej wykonane ciągniki, lepsza kontrola jakości, mniej problemów z trywialnymi dla MTZ sprawami.

No i kabina komfort w porównaniu do MTZ-50 czy małej kabiny w MTZ-82

 

Do lasu wersja tylko z napędem. Ciagnik ma małą masę w stosunku do mocy, za to mniejsze spalanie w tej samej pracy niz np ursus 914.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

Sam osobiście posiadam mtz 562 i powiem tak do spalania ostatnio wozilem zboże i na 25 mtg spalił 220 litrów. Wozilem średnio około 14 ton samego ładunku trasa zróżnicowana od prostej do ostrych górek gdzie redukcja była nieunikniona. Czyli nie wyszło wcale tak dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o 60-tce chłopie. Nie słuchaj opinii fanatyków za 20 tyś kupisz fajny sprzęt (ja dałem 16 za 552). Zastanów się porządnie bo to spalanie to nie jest jakaś wielka ilość żeby była pierwszym kryterium przy wyborze ciągnika. Myślę, że jest wiele aspektów które przemawiają za mtz. Osobiście wolę mieć przedni i niech sobie pali nawet 5l więcej ale przód to przód chłopie. Jak dobrze poszukasz to wyrwiesz fajny ciągnik. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

posiadam 11h ten ciągnik będzie mi ogólnie potrzebny do wszystkich prac pole i las czasem na gospodarstwie coś pod ciągnąć lub coś wyrwać miał by wykonywać wszystkie możliwe prace 

dopiszę jeszcze że na pobliskich wioskach polecali mi c-360 ale on chyba by palił więcej od 82 i 52 a pozatym 60-tka ma mniejszą moc i za lekki przót 

C 360 cenia kosmicznie za takie pieniądze kupisz spokojnie mtz'a.Za swojego 50 z kompletem kwitów,na ładnych oponach, nowym aku dałem dwa lata temu 5000,- przez  ten czas dołożyłem max 1500- cała hydraulika nowa,eleganckie siedzenie,pompa wtryskowa po regeneracji,dolny zaczep,obrotomierz :P  przepracował przez ten czas 180 mth, robi wszystko orka-ok 15-20l/ha pługiem 3*40+wał na dość ciężkich ziemiach(hektar od 1,5 do 2h)kosiarka rotacyjna 2,5 m (2ha/h)prasa zwijająca w tym roku na ok 190 beli słomy 120/135 owijanych sznurkiem z dojazdem w dwie strony spalił max 35 litrów,jak chodzi przy rębaku do drzewa to mth wybija co 2,5 godz zegarowych(ok 8l/mth)

Teraz dla porównania 360 na pełniuteńkim baku z kosiarką 1,65 dawała radę wykosić max 9 ha, zaorała 3 hektary ciężkiej ziemi w ok 8 godzin(mtz orze to pole w max 6) bez wału

Jeśli chodzi o cenę części podobne z plusem na mtz'a bo tańsze a jakość podobna choć też na plus dla mtz'a

Po latach wiem jedno NIGDY W ŻYCIU 360 w moim posiadaniu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

a ja opowiem moja przygodę z mtz 82 otóż spuściłem wszystka ropę żeby wymienić jeden kranik założyłem nowy i wlalem dokładnie 15 litrów i pojechałem odrazu orac do pola było jakieś 4 km przyjechałem raz w około i stracił na mocy noto odrazu sprawdzam czy paliwo dochodzi a tu ledwo kapie dmuchnelem papka reczna i było narazie dobrze raz w kółko i znowu a myślę sobie robię tak jak jest bo nie chce mi się jechać do domu jeździłem 3 bo szybciej nie dawał rady zwykle jeżdżę 6 . udało się zaorac na ok 25 cm i szczęśliwie wrócić do domu a w domu spuszczałam paliwo a tu zostało 10 l . pole małe bo 60 arów ale to wychodzi ok 8 litrów na hektar bez dojazdu wtedy to był dopiero oszczędny


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie problemy czy to coś poważnego ? i czy często są te problemy ? i jeszcze czy ten mtz spalił by mniej od u902 lub u 912 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli ciągłe problemy? Obecnie robię głowicę i bawię się w montaż reduktora od 82. Nic więcej nie robiłem a jeśli coś to bardziej prewencyjnie. Psuje się jak każdy inny w wieku 30 lat. Mimo wszystko nie zamieniłbym na żaden polski. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

82 na bank pali mniej. Lżejszy przede wszystkim, szybszy na drodze, więcej biegów do pracy w polu zawsze jedziesz w ekonomicznym zakresie obrotów. Silniki akurat mają świetne.  Ja 6 rok ujeżdżam swojego i problemów nie miałem a ciągnik z 92 roku.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A czy to nie są te same silniki tyle że jeden ma ograniczone obroty? Nawet max moment obr mają prawie taki sam, więc przy lekkich pracach spalą tyle samo. Podobnie jaj jumzy, ten sam silnik a moce różne 60-80koni

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomek34
      czy ktoś z Was posiada takie ciągniki. Jak się sprawują, i ile pali na mth model 699 z sześciocylindrowym silnikem i jakie tam są skrzynie.
    • Przez Dominik
      Witajcie drodzy koledzy miłośnicy rolniczej motoryzacji. Potrezebuje Waszej pomocy. Otóż przede mna zakup Johna Deera i mam poważny dylemat. Który wybrać...?? W dużej mierze używałbym go do transportu a poza tym do typowych upraw polowych. Myślałem o JD 6230. Co o tym myślicie?? Co ewentualnie możecie mi polecic. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam
    • Przez rademenes
      Czy wie ktoś może jak rozkręcić pompę wtryskową LUCAS. Chodzi o tę część z której wychodzą rurki do wtryskiwaczy. Chce to zrobić ponieważ ciągnik nie chce wejść na duże obroty. Wiem że ma ta pompa małe sitka które się napewno zabrudziły.
    • Przez Wojtek
      ile wam palą te ursusy na mtg i na ile godzin pracy ciezkiej lub lekkiej starcza pełen gorny zbiornik
      jak bym nie kombinował czy jezdząc na obrotach 1500-1700 w orce czyw innych pracach czy obrotach 2100-2400 zawsze mi gasnie ciagnik z braku paliwa po około 7 godzinach,( mam 1224, pzrez kilka dni chodziła w turbo ale sie zatarła i znowu jest bez turbo, pompa jest spowrotem zmieniona od bez turbo)
    • Przez lukasz150
      Witam. Mam zamiar Sprzedac zetora 7245 i zakupic MF 3070 czy wyjdzie mi to na dobre? Co możecie powiedzieć o MF 3070? Jego spalanie, wady zalety itp. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj