Skocz do zawartości
marluk

MOL - rozpoczęcie działalności

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marluk    29

witam,

Czy ktos z was dziala w ramach MOL? Ciezko jest spelnic wymagania? Jak to wyglada w praktyce? Chcialbym przetwarzac mieso swin na wyroby, w sumie nie tylko swienie drob tez, jakies owoce na soki i dzemy. Mam budynek, wystarczy pewnie go zaadoptowac zeby przeszedl przez wymogi i ok.  Chcialbym zapytac kogos kto juz przez to przechodzil albo mial stycznosc...

Witam :D Moi rodzice są właśnie na takim rodzaju działalności i powiem szczerze że jest sporo ulg ale teraz chcą już przejść na VAT

Było sporo roboty papierkowej żeby zaadoptować przydomowe pomieszczenie ale w końcu się udało, jednak największe problemy są z weterynarią (oni nas kontrolują) :D Bo jeśli chcą to przyczepią się wszystkiego... np Dwa razy w miesiącu trzeba wykonywać badania mleka w specjalnym laboratorium.

Nie chcę nikogo zniechęcać bo jest to opłacalna działalność jednak niektóre przepisy pozostawiają wiele do życzenia, bo w praktyce jesteśmy traktowani tak jak duże firmy i zakłady.

Jeśli ktoś chce jakieś konkrety to zapraszam na PW :)

Wiadomość z agroFakt.pl

marluk    29

Witam :D Moi rodzice są właśnie na takim rodzaju działalności i powiem szczerze że jest sporo ulg ale teraz chcą już przejść na VAT

Było sporo roboty papierkowej żeby zaadoptować przydomowe pomieszczenie ale w końcu się udało, jednak największe problemy są z weterynarią (oni nas kontrolują) :D Bo jeśli chcą to przyczepią się wszystkiego... np Dwa razy w miesiącu trzeba wykonywać badania mleka w specjalnym laboratorium.

Nie chcę nikogo zniechęcać bo jest to opłacalna działalność jednak niektóre przepisy pozostawiają wiele do życzenia, bo w praktyce jesteśmy traktowani tak jak duże firmy i zakłady.

Jeśli ktoś chce jakieś konkrety to zapraszam na PW :)

odezwe sie do ciebie niebawem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się