kolokamil

problem z cyklopem

Polecane posty

wlamaj1    185

Dzielnik strumienia (kostka pod rozdzielaczami) zostaw na razie w spokoju. Z tego co napisałeś wynika ewidentnie, że pompę masz w miarę dobrą, zużyty jest natomiast zawór przelewowy (kostka za pompą) - koszt parę lat temu 380zł - teraz się nie orientuję. Jako ciekawostkę napiszę, że kupiłem nowy w Agromie i po zamontowaniu ładowacz nie chodził za ciekawie. Musiałem zerwać plombę i podkręcić ciśnienie - niestety bez manometru. Czy możesz tak użytkować - tylko i wyłącznie na własne ryzyko. Jeśli byś miał pompę w bardzo dobrym stanie i używał wysokich obrotów mogą Ci popękać węże i spowodować poważniejszą awarię ( jeśli są dławiki przy siłownikach nie powinno być tak strasznie pod warunkiem że nikogo nie będzie w zasięgu pracy chwytaka), mogą popękać kopułki przy rozdzielaczach. Niektórzy pracują bez tego zaworu ale mają takie zawory w obudowie rozdzielaczy - podobno. Jeśli pompa i rozdzielacze nie mają pełnej sprawności (tzn. mają już parę lat pracy za sobą), używasz obrotów nie większych niż napisałeś i ciągnika typu C-330, nie przytrzymujesz dźwigni rozdzielaczy gdy siłowniki już się nie wysuwają lub wsuwają, rozgrzewasz trochę olej przed pracą to możesz spróbować pracować z zaślepionym powrotem ale podkreślam: na własne ryzyko. Lepiej kupić ten zawór i ewentualnie go wyregulować używając manometru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

wspomiałeś ze niektore rozdzielacze maja ten zawór przelewowy jak to sprawdzić czy moj cyklop ma :? moze to pomoże mam cyklop z górnym wysiegnikiem z '93 roku moze to cos wam rozjaśni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Zawór jak jest w rozdzielaczu to jest od bizona i jest on dokładnie w deklu rozdzielacza od strony zasilania wkręcony z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to powinieneś go mieć, w rozdzielaczu po przeciwnej stronie co dźwignie jest śruba/korek w 3 sekcyjnym na pewno na klucz 24 lub 27 a w starym typie też a w nowym w tym miejscu w 2 sekcyjnym jest zaworek taki jak w tej kostce za pompą tylko mniejszy

 

A wracając do tej kostki za pompą możesz kupic sam ten zawór (bez kostki) za chyba 200 zł jak jest może jeszcze oryginalny to wyrobiony i dokręcanie nic nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Tak z ciekawosci włączyłem youtube jak tam innym cyklopy chodza i musze powiedziec ze ich tak lataja jak mój nawet z tą 20gr na powrocie jest nawet wolniejszy i słabszy tak jak pisałem podnieśc sie podniesie na wysiegniku ale juz z gnojem gorzej i to mnie nurtuje

 

a powiedzcie mi jeszcze jedno jak moge zwiekszyc predkosc aby to wszystko szybciej chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

W rozdzielaczach sekcjach są orgii co przesuwasz tłoczek, dźwigniami porozkręcaj po kolei ,i wymień na nowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

oringi maja byc na tych suwakach w rozdzialaczach czy jak bo jak wyciagnełem jeden od obrotu to nie było widac nic zadnego oringa. tak jaby rurka z 4dziurkami z jednego konca i znowu z 4dziurkami z drugiego o nic na zewnatrz zadnego oringa nie yło chciałem zobaczyc czy cos jest w środku co jest ta skrezyna ale jakos chyba to nie jest rozbieralne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj