rafal

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MarcinPykuS    68

Piszesz "psie pieniądze", a jednak korzystasz z tego dofinansowania :) . Eh, nie rozumiem tego...

 

@Marcin, czyli jednak wybrałeś trzodę?

Ze względu na takich ludzi jak Marcin, warto aby ten program ruszył. Powinni tylko lepiej kontrolowac wydawanie pieniędzy, żeby eliminowac patologię o której nowa była wcześniej :).

 

Pozdrawiam!

 

Tak, na razie wybrałem trzodę, głównie dlatego, że szybciej coś zarobie i mniej będę musiał włożyć pieniędzy (np. jakbym miał już te pieniądze, to kryje ze 4 maciory i do końca roku sprzedam już ponad 50 sztuk, a przy bydle nie jest tak łatwo, trawę posiałbym dopiero jesienią, a więc pierwsze byczki kupiłbym dopiero wiosną, a zanim urosną to znów 1,5 roku-i skąd tu brać pieniądze na uprawę pole, zakup maszyn itd, ale nie wykluczam-kiedyś będę chciał zająć się również bydłem, ale to dopiero jak będzie więcej pola i kasy :) ). No i przez lato poszukałbym jakiś dzierżaw. Było by tak, że sprzedawałbym około 100 świń rocznie (niestety więcej nie pomieszczę), plus jeszcze zboże-tak na początek.

 

marcin nieplanuj tak... to tylko 1250 Euro

 

Tylko? Za tą kwotę bez problemu wyposażę chlewnie w karmniki, poidła, porodówki i jeszcze mi zostanie, dlatego dołożyłbym jeszcze coś z własnej kieszeni i kupiłbym śrutownik z mieszalnikiem. Na karmniki wydałbym około 1 200, porodówki 1 500, poidła-nie wiem dokładnie ile. Czyli razem ~2 700, plus jeszcze śrutownik z mieszalnikiem, ~7 000. Dzięki tym zakupom, do trzody chodziłoby się raz dziennie, czyli bez problemu po szkole skoczyłbym im dać paszę, ale na pewno dziadek będzie chciał też coś robić, więc on by im to dawał, a ja bym wyrzucał obornik, woził słomę, no i prace w polu :) .

 

Mam nadzieje, że się uda :) :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Marcin dobrze kombinujesz ale masz lepiej jak ja bo rok wczesniej konczysz szkole :) Srutownik+mieszalnik kupilem jakies 2 tygodnie temu, 4tys dałem i na 100sztuk rocznie to jest on 3 razy za duży :) U mnie brakuje tych zasranych karmników i poideł ale myślę ze się zrobi.

 

Po za tym jak masz odstawiony dom, czyli że nie trzeba już w niego wkładac to możesz zacząc brać się za pole, ale jesli nie to dom ważniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

marcin uwazam ze powinni dawac wiecej pieniedzy ale bardziej z nich rozliczac!!!

 

tommy jakbys czyscil te karmiki to niebylyby zasrane:P


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ano fakt.. to jak moga byc zasrane jak ich niema;P?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A ja czekam zeby tylko wpadla juz kontrola do wioski i zobaczyla na co poszly te pieniadze na niskotowarowe. Ludzie sobie pobrali i za te lata nikt nic nie kupil, wiec czekam na to ze sie im nie upiecze.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Ja też czekam, bralem niskotowarowke, ale co napisalismy to wykonalismy, jako nieliczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalm1978    1

Mi również mineło 3 lata , złożyłem sprawozdanie gdzieś w maju .Dowiadywałem się w Agencji i wszystko jest "niby" OK tylko nie wiedzą kiedy będą płacone następne raty.

Ma może ktoś takie informacje?

 

W mojej galerii sprzęt kupiony w ciągu ostatnich 14 m-cy za pieniądze z Agencji i nie tylko :) ,

jest to zawsze Coś jak sie nic nie ma i trzeba pożyczć :angry:

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-user3763.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Marcin dobrze kombinujesz ale masz lepiej jak ja bo rok wczesniej konczysz szkole :) Srutownik+mieszalnik kupilem jakies 2 tygodnie temu, 4tys dałem i na 100sztuk rocznie to jest on 3 razy za duży :) U mnie brakuje tych zasranych karmników i poideł ale myślę ze się zrobi.

 

Po za tym jak masz odstawiony dom, czyli że nie trzeba już w niego wkładac to możesz zacząc brać się za pole, ale jesli nie to dom ważniejszy.

 

Już pisałem Ci na gadu gadu, ale napiszę jeszcze tu. Moi rodzice mają dwa domy-w jednym mieszkamy my, w drugim babcia i dziadek. Dom w którym mieszkamy, nie wymaga remontu, wszystko jest już porobione. U dziadków trzeba by było pokryć czymś dach (dom oraz chlew) i otynkować wszystko-ale to może poczekać, najpierw chciałbym kupić jakieś maszyny, postawić wiatę, oraz dobrać pola. Dopiero później, jak już będą jakieś zyski z gospodarstwa, pokryć dach i otynkować. Moi rodzice mają inną prace, nie zajmują się gospodarstwem. Gospodarstwo prowadzi dziadek, ale ja mu pomagam i rodzice też, jak jest jakaś większa praca. Może uda mi się w tym roku przejąć prowadzenie gospodarstwa, bo już nie mogę słuchać dziadka (tylko umie narzekać :angry:).

 

marcin uwazam ze powinni dawac wiecej pieniedzy ale bardziej z nich rozliczac!!!

 

tommy jakbys czyscil te karmiki to niebylyby zasrane:P

 

Wiadomo :) . Mogliby chociaż dać całą sumę na raz, żeby można było więcej zrobić i szybciej-a nie czekać 5 lat, aż dostanie się całą dopłatę :) . Zgadzam się z wami-przy następnej turze powinni wszystkich skontrolować, czy spełnili warunki-jeśli nie, to powinni wszystko oddać (i to z %)! A nie tak jak było teraz :angry: ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalm1978    1
Mi również mineło 3 lata , złożyłem sprawozdanie gdzieś w maju .Dowiadywałem się w Agencji i wszystko jest "niby" OK tylko nie wiedzą kiedy będą płacone następne raty.

Ma może ktoś takie informacje?

 

Właśnie wczoraj otrzymałem informacje o pozytywnym rozpaczeniu wniosku :P

Teraz tylko czekać na pieniądze :P ,

a może któś juz dostał na 4 rok? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Ja muszę się rozliczyć z dwóch celów. Zakup maszyn i zwierząt. Z maszynami nie ma problemu bo kupiłem prasę i owijarkę na fakturę.

 

Tylko nie wiem jak z tymi zwierzakami. Jak składałem wniosek 3 lata temu miałem 13 sztuk bydła i teraz tez mam 13 ostatnio kupiłem 2 sztuki na faktrurę ale w międzyczasie sprzedałem i stan pozostaje taki sam. Czy muszę mieć teraz więcej sztuk na stanie, żeby dostać 4 i 5 ratę.

 

Dodam ,że wcześniej miałem więcej krów mięsnych "Mamki" a teraz więcej mlecznych .

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Źle zrobiłes że napisaleś na 2 rzeczy, mogłeś napisać na same maszyny-w takim wypadku musisz mieć więcej zwierząt niż przed tym programem, ostatnio w ARiMR był facet co własnie napisał wniosek na 2 rzeczy, maszyny i cos tam jeszcze kasy wystarczyło mu tylko na maszyny-powiedzieli mu że ich to nie obchodzi co napisał musi spełnic :P Dobrze że u nas napisane tylko na ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

dziwne bo u nas to przyjmuja wszystko, zakup maszyn napisalem;ciagnik,plug i siewnik-w sumie kupilem wszystko.ale dalem tylko fakture na plug i przeszlo

zakup zwierzat-kupilem ciele i poszlo, a stanow to nikt nie sprawdza bo maja taki burdel w dokumentach ze predzej unia sie skonczy niz zrobia porzadek

dzierzawa ziemi-10 ar od kuzynki :P ,oczywiscie mam wiecej ziemi ,ale ciezko miec umowe na pismie bo wszyscy w krusie ubezpieczeni i sie boja.tego tez nikt nie sprawdza z doplatami bo na starcie mialem ponad 4 esu,tylko nie bylem polowy ziemi wlascicielem i nie moglem ich zglosic

cyrk dopiero bedzie za dwa lata,cos sie wykombinuje-choroba lub kleska zywiolowa


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
cyrk dopiero bedzie za dwa lata,cos sie wykombinuje-choroba lub kleska zywiolowa

co masz na myśli? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

cyrk bo zmienilem profil produkcji a 4 lata temu o tym nie myslalem.wg. urzednika trzeba bedzie miec dokladnie takie ilosci ziemi i zwierzat jak sie podalo w planie, ziemi mam o wiele wiecej a zwierzat mniej

a choroba powodz lub susza moze byc usprawiedliwienie w razie nie wykonania planu


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
T25A    1

Ciekawe czy w tym roku będzie można składać wnioski na niskotowarowe i jak to będzie wyglądało i jakie wymagania?


T25A THE BEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

mi przyszło ze dostaniemy na kolejne 2 lata :) ale mój sąsiad to potrafi kase wykorzystać-wczoraj dostał niskotowarówkę i dzisiaj juz kupił sobie nowy skuterek, dodam ze nawozu nie ma kupionego ani jednego worka, paliwa nawet litra (ostatnio od nas pożyczał) no co ale skuterek jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja również dostałem na 2 lata więc następne składanie szykuje się za 2 lata. Ale dziś w banku byłem i jakoś pieniądze jeszcze nie wpłynęły...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

jak za 2 lata? przeciez to jest na 5 lat i pozniej ma juz nie byc, u nas juz 3 lata jeszcze 2, chyba ze ty pierwszy rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dostawałem od 3 lat i teraz przedłużenie na następne 2. Tak samo jak u ciebie. A składanie chodziło mi o spełnienie warunków. Bo znając życie jak zrobią jakaś kontrolę to akurat do mnie przyjadą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj