rafal

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tommy66692    2255
Witam wszystkich ;) .

 

Mam pytanie, można jeszcze składać wnioski o dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych B) ?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź :) .

Póki co nie, ale pewnie wróci to na jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Oby nie wróciło, bo jest to bardzo niesprawiedliwe, taką formę pomocy powinno dostać każde gosp do 30-50ha, a nie ci co nic nie robią (napewno nie wszyscy ale w większości) żeby dalej się w tym nierobieniu utrwalali i smieli się po co przy krowach chodzić jak kase unia daje i wszyscy liczą że skońszy się ta niskotowarówka i od razu następną dostaną, a może by na takich zasadach udzielić pomocy na zakup maszyn zamiast tego chorego prow-u zagwarantować bezzwrotną pomoc, a jakby tego było mało miałem propozycje od rodzinki wypożyczenia krowy na jakiś czas bo w celach miał ktoś że sobie krowe kupi ale po co kase marnować i krowe kupować i przy niej chodzić jak u mnie i tak dużo to se jedną pozyczą, a całą kase się utopiło w bm-kę, no chyba dam ogłoszenie wypożyczalnia krów dla gospodarstw niskotowarowych ;).

Napewno jest to jakaś pomoc ale z moich obserwacji wynika że 2/3cie gospodarstw skonsumowało tą kasę na samochody i inne bzdety niezwiązane z gospodarstwem, a 1/3cia nawet celowo sie nie rozwija licząć na następne 5 lat takiej pomocy.

 

w końcu może w nowym budrzecie zaczną myśleć i planują wypłatę dopłat dla najmniejszych za 7 lat z góry, może to skłoni do sprzedaży gruntów najmniejszych gospodarstw w których nic nie jest produkowane B)

 

ps. czy to jest możliwe żeby żona brała niskotowarówkę na swoje ha a mąż dostał dotacje na budowe płyty itd więc jest średniotowarowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Nie chcę nikogo dyskwalifikowac, bo to byłoby równie niesprawiedliwe, ale Ferdek ma niestety rację, tak to właśnie wygląda w Naszym pięknym kraju. Są też wyjątki, w których kasa jest prawidłowo wykorzystana - w mojej okolicy, niestety takie osoby są w zdecydowanej mniejszości.

 

A w przypadkach o jakich pisze Ferdek, to Agencja powinna kazac zwrócic całą kasę x 2, bo to jest zwyczajne cwaniactwo, takie samo jakie uprawiają politycy i cała reszta masonerii. Dopóki z takimi zachowaniami nie będziemy otwarcie walczyc to nigdy w tym kraju nie będzie normalnie!


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

widzę, że Ferdek07 jesteś trochę mało poinformowani, a może przemawia przez Ciebie zwykła zazdrość, ze to Ty się nie załapałeś. Niskotowarówka, w której nie trzeba nic zwracać po 3 latach to tylko ta, która weszła w życie za pierwszym razem (w tej chwili, te osoby są ,,rozliczane" z wykonania). Ale była tez druga tura i tu niestety tak nie jest jak piszecie, niestety nie wywiązanie się z programu grozi konsekwencjami, (zwrot trzech rat + odsetki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
Nie chcę nikogo dyskwalifikowac, bo to byłoby równie niesprawiedliwe, ale Ferdek ma niestety rację, tak to właśnie wygląda w Naszym pięknym kraju. Są też wyjątki, w których kasa jest prawidłowo wykorzystana - w mojej okolicy, niestety takie osoby są w zdecydowanej mniejszości.

 

A w przypadkach o jakich pisze Ferdek, to Agencja powinna kazac zwrócic całą kasę x 2, bo to jest zwyczajne cwaniactwo, takie samo jakie uprawiają politycy i cała reszta masonerii. Dopóki z takimi zachowaniami nie będziemy otwarcie walczyc to nigdy w tym kraju nie będzie normalnie!

Dobra ja mam inny pomysł, trzeba skontrolować wszystkich, bez wyjątku i Ci ktorzy spełnili warunki, dostaną dopłatę jeszcze przez 2 lata a Ci którzy nie spełnili mają oddać wszystko co do grosza! Czyż nie lepiej jest tak zrobic? Dlaczego każdy ma dostać równo po d*pie? Wiesz co w naszym pięknym kraju jest złe? To że jeden drugiemu zazdrości i aby zabrać i zniszczyć, to małe gospodarstwa nie mają już możliwośći rozwoju? Tylko te większe tak? Ferdek mam Ci sprzedać ziemie bo Tobie się tak podoba? Uważaj bo dostaniesz ;)

 

Myślicie że mnie nie denerwuje to że inni co wzieli niskotowarówki kupili sobie samochody i poremontowali mieszkania? Denerwuje i to bardzo, poniewaz u nas jest wzięta niskotowarówka i to co było napisane zostało wykonane w 150% bo więcej się kupilo niż bylo napisane-dlaczego ma byc zabrane wszystkim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Tommy, ja nie pisałem, że ma byc zabrane wszystkim. I wcale tak nie myślę. Tylko w takich przypadkach o jakich pisał Ferdek. Ktoś chce pożyczyc krowę, bo żeby kupic to mu pieniędzy z Unii szkoda. To jest chyba cwaniactwo?

Ja nie ma nic przeciwko małym gospodarstwom, wręcz przeciwnie, sam mam małe gospodarstwo. Nie zazdroszczę tym którzy dostają tą dopłatę. Tylko irytuje mnie, że ktoś dostaje pieniądze na dostosowywanie gospodarstwa do obecnych wymogów, a zamiast tego, pieniądze trwoni na inne uciechy (samochody, wycieczki, wyjazdy).

I tylko o to się sprawa rozbija, małe gospodarstwa też mogą się rozwijac, co do tego, ja wątpliwości nie mam.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1
Oby nie wróciło, bo jest to bardzo niesprawiedliwe, taką formę pomocy powinno dostać każde gosp do 30-50ha, a nie ci co nic nie robią (napewno nie wszyscy ale w większości)

 

A ja się z tym nie zgadzam. My dostajemy nisko towarówkę i cała kasa idzie na inwestycje. Dzięki tym pieniądzom wyremontowaliśmy w ciągu trzech lat dachy na oborze i stodole, wyremontowaliśmy też ciągnik. I tylko niektórzy ta kasę przepijają ;) I tak jeszcze te niskotowarowe to 2 lata są :angry:


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Miejmy nadzieje, że w tym roku ruszy następna tura B) . Zależy mi na tym, ponieważ dzięki temu dofinansowaniu (oraz wkładzie własnym), "przejął" bym prowadzenie gospodarstwa w tym roku (około 80% pracy wykonywałbym ja). Za pierwsze pieniądze wyremontowałbym chlewnie w środku (zakup karmników, system pojenia, porodówki) oraz kupił nowy śrutownik+mieszalnik. A tak bez tych pieniędzy będzie to ciężko zrobić w tym roku, ponieważ większość kasy pójdzie zapewne na "nowy" ciągnik i na maszyny do niego. Pożyjemy, zobaczymy ;) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

@Marcin, czyli jednak wybrałeś trzodę?

Ze względu na takich ludzi jak Marcin, warto aby ten program ruszył. Powinni tylko lepiej kontrolowac wydawanie pieniędzy, żeby eliminowac patologię o której nowa była wcześniej ;).

 

Pozdrawiam!


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

marcin nieplanuj tak... to tylko 1250 Euro


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Chłopie z taka kasą to już coś możesz zrobić, wiadomo nowego ciągnika nie kupisz, ale na remont jakiś starczy ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
@Marcin, czyli jednak wybrałeś trzodę?

Ze względu na takich ludzi jak Marcin, warto aby ten program ruszył. Powinni tylko lepiej kontrolowac wydawanie pieniędzy, żeby eliminowac patologię o której nowa była wcześniej ;).

 

Pozdrawiam!

U mnie tez trzoda, cały czas hodowla się powiększa. Ciągnik kupiony, mieszalnik itp. Zabrać dopłate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

No a jak tommy:P Nie nalezy Ci sie. Arni to sa psie pieniadze i i tak w niewielkim stopniu pomagaja sie rozwinac malym gosp. bo ile kupisz pola za te ~ 25 k zl? Jeden lub dwa hekary


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

To źle? No tak ale lepiej nie brać @xsc jest tak mądry że nie musi. Nie każdy tylko kupuje pole, można także zainwestować w maszyny, hodowlę itp. A po za tym mam dośc tych Twoich głupich żartów.

 

Pomagają, nawet jakby w niewielkim ale zawsze, w zyciu do wszystkiego dochodzi się powoli jak mam jechać na samych kredytach to już wolę duuzo wolniej się rozwijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

;)

Uwazaj bo Ci zycia braknie jak bedziesz tak powoli "dochodzil"B)

 

Tez wziolem jak dawali zawsze troche kasiorki wpadnie, ale i tak twierdze ze to sa psie pieniadze:/


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Kolego Xcs ale lepsze to niż nic!! ;) ,jakie warunki trzeba spełniać aby załapać się na to dofinansowanie???


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jak dla Ciebie 5 tys zł to sa psie pieniadze ja cie nie rozumiem.

 

Za taka kase w małym gospodarstwie mozna było by juz cos zrobic to jest zawsze jakas pomoc.

 

Ja sam byłbym zainteresowany niskotowarówka bo jednak te 5 tys na drodze nie lezy i zeby je zarobic troche trzeba sie narobic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
;)

Uwazaj bo Ci zycia braknie jak bedziesz tak powoli "dochodzil"B)

 

Tez wziolem jak dawali zawsze troche kasiorki wpadnie, ale i tak twierdze ze to sa psie pieniadze:/

Nie bój się nie braknie, nie jeden był taki co myślał że zdobędzie wszystko i jakoś wychodzilo że życie skończyl-sam, nie udało mu się szybko.

 

@xsc takie to Twoje gospdoarstwo świetne, dochodowe i rozwojowe a bierzesz niskotowarówke? Myślałem że jestes już "wysokotowarowy" i takimi psimi pieniędzmi nie uzupełniasz swojego portfela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

@pablo to nie jest nawet 5 k tylko 1250 ( lub 1200) euro jak kurs liczyli po 3,2 to wychodzi 4k zl

 

Widzisz tommy jestem pazerny jak kazdy inny ;) biore wszystko co dawaja:D Hmmm czy ja gdzies pisalem ze mam dochodowe gosp?! Co do drugiego sie zgadzam wg. przelicznikow UE gosp. mam juz "wysokotowarowe"


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
@pablo to nie jest nawet 5 k tylko 1250 ( lub 1200) euro jak kurs liczyli po 3,2 to wychodzi 4k zl

Dziwne, cały czas przychodziło dopłaty 6 tys więc może Tobie dają te 4 tys ale nie wnikam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

no kurde, to mnie oszukala banda zlodzieji:D Jestes w stanie znalesc ten kwit i mi wyslac zdjecie ?

 

 

 

wie ktos jaki jest przelicznik euro w tym roku?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63
Dziwne, cały czas przychodziło dopłaty 6 tys więc może Tobie dają te 4 tys ale nie wnikam.

Mnie tylko w pierwszym roku przyszło trochę ponad 5 tysięcy, a dwa następne poniżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Przelicznik w tym roku z tego co wiem to około 4.10-4.15. Do wypłaty ma być prawie 5200 PLN

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

noo to super, dzieki za info


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj