rafal

Dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych.

Polecane posty

rafal    7

Witam.

Mam dylemat dotyczący Dofinansowań dla gospodarstw niskotowarowych.

A wiec tak, przyznali mi to dofinansowanie, zadeklarowałem ze wydam te pieniądze na maszyny i teraz nie wiem jakie maszyny mogę kupić.

Zależy mi na kabinie tylko nie wiem czy mogę ja kupić za te pieniądze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

pewnie że możesz, kumpel kupił blache na dach na stodołe obore i dom, więc na 99% na kabine możesz wydać.

 

ps. Jak to jest możliwe żeby małżeństwo tzn żona pobierała i niskotowarówkę na gospodarstwo po rodzicach, a mąż otrzymał dotacje na budowe płyty itd czyli ma gospodarstwo średniotowarowe, a żona mieszka z mężema na gospodarstwie sredniotowarowym, czy to jest wszystko zgodnie z przepisami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pewnie ze mozesz kumpla tato a moj wujek dostal duzo dosyc dofinansowania i kupil sobie zetora proxime 8441 nowke ale oczywiscie musial dolozyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

nie wiecie o czym mowicie.kase mozesz wydac tylko na to co wpisales w planie rozwoju gospodarstwa niskotowarowego.kabina to nie maszyna czy ciagnik. wiec mozesz ja kupic ale nic ci to nieda.popatrz do papierow co zadeklarowales i to mozez kupic[ale nie musisz-pieniadze za dwa lata przepadna.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

a jakie musze spelniac wymagania, zeby ubiegac sie o takie dofinasowanie???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

czytajac posty niektorych to odnosze wrazenie ze cyfry w ich nickach oznaczaja wiek lub date urodzenia i to nie tylko tu :P


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

przeczytaj post damiana to zrozumiesz. kupił proxime za niskotowarokę .he he dobre .niskotowarówka- 5000 zł rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego nie 99% tylko jakies 40% a jak sie nie wie to sie nie mowi:| :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

u nas za niskotowarowke jest zetor-i to ledwo wiec nie piszcie ze jest nowa proxima bo sie smiac chce <_< ja widze po sasiadach-za ta kase nic nie zrobili w kierunku rozwoju wrecz przeciwnie-polikwidowali wszystko. tylko ciekawo co bedzie jak przyjdzie jakas kontrola, zobaczymy jakie beda mieli miny <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

dobra rada damian -nie pogrążaj się jeszcze bardziej. proxa dajmy na to 100 tys , niskotowarówka 5 . więc już rozumiesz? dokładnie 95 % dokładu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

o ile sie nie myle to niskotowarowka jest przyznawana od 3 lat-na rok 5 tys to masz 15tys niech go skontroluja i dostanie jeszcze przez 2 lata to bedzie 25tys. @wojtas to bedzie 75% wkladu ale to i tak bardzo duzo <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

tylko ciekawe czy wszyscy niskotowarowi chomikują te 5 tys rocznie żeby uzbierac po pięciu latach 25. z moich obserwacji wynika że oni te pieniądze na bieżące potrzeby wydają (zakup samochodu ,wymiana okien w domu lub zwykłe przepicie <_< <_< )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Teraz juz sie dokladnie dowiedzialem i to ja zle zrozumialem jak koles mi to tlumaczyl wiec macie racje sorry za wprowadzenie w blad:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no to jak to właściwie jest bo teraz każdy kto ma niskotowarówkę zaczyna się rozpytywać za jakąś krowa na chwile jakąś kozą czy coś tam zeby było bo musi być w razie kontroli.

Nie znam szczegółów tego programu, ale jak to w końcu jest to po 3 latach niskotowarowe gospodarstwo musi dojść do poziomu gospdarstwa średniotowarowego, tzn osiągnąć 4su, czy tylko udokumentować wydaną kase i ile tej kasy czy całość czy 70%? jeśli nie udokumentuje i kontrola wykaze że nic nie jest zrobione to tylko nie dostanie 4tej i 5tej raty czy zwróci to co dostał za 3 lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

po co wam jedna krowa, większosć kożystajacych z niskotowarówki ma 6 - 9 ha i od 3 lat za te 5 tyś i dopłaty pokupili sobie samochody poremontowali domy ale w gospdarke nic nie dołożyli, no i co ta jednak krowa zmieni bo żeby z 9ha było 4 su powinno 10 krów stać, czy ten wymóg 4su nie dotyczy wszystkich kożystających z niskotowarówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

tyle ze nisko towarówki na rękę nie dostajesz 5 tysięcy B)


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

w tamtym roku bylo cos ponad 5 tys.a w tym to jeszcze nie dostalem ale pewnie mniej bo euro tanie.jesli ktos zadeklarowal zakup zwierzat to moze kupic nawet ciele byle na rachunek.a wymog 4 esu jest po 5 latach.kasy nie trzeba zwracac[temu bylo tylu chetnych].po trzech latach trzeba sie rozliczyc z celow posrednich,ktore zie zadeklarowalo we wniosku


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Witam wszystkich B) .

 

Mam pytanie, można jeszcze składać wnioski o dofinansowanie dla gospodarstw niskotowarowych ;) ?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Na obecna chwile nie ma takiego działania. Ale Sawicki wspominał ,że może coś będzie . Trzeba być czujnym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj