Polecane posty

RaNNdaP    0

<p>Tak jak temacie chce się zapytać jaką szkołę mógłbym wybrać po gimnazjum, najlepiej żeby ta szkoła była w kierunku mechanika maszyn rolniczych. Zastanawiam się nad TMR myślałem też nad technikum elektryczno mechanicznym ale mam za daleko :( może ktoś doradzi mi jeszcze jakiś inny kierunek lub powie gdzie sam poszedł w podobnych kierunkach i czy było warto.</p>

Edytowano przez RaNNdaP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noushi1    66

To zależy co lubisz do czego cie ciągnie . Co chciał byś robić w życiu . :)
Żebyś później nie żałował wyboru . I nie mówił kurcze jestem tu a mogłem iść tam to takie fajne coś co mnie interesuje . ;)
Ja osobiście jak bym miała teraz wybierać od nowa kierunek / szkołe . :)
To wybrała bym " technika mechanizacji rolnictwa " ♥ kierunek bardzo fajny ;)
Po tej szkole otrzymasz następujące trzy kwalifikacje: M.01.- Użytkowanie pojazdów, maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w rolnictwie.
M.02.- Obsługa techniczna oraz naprawa pojazdów, maszyn i urządzeń stosowanych w rolnictwie.
M.43.- Organizacja prac związanych z eksploatacją środków technicznych stosowanych w rolnictwie.
Nie zapominając jeszcze o kategorii prawa jazdy "T"
Itd- o tym możesz dalej poczytać na internecie co oferowane jest po tym kierunku - ( gdzie możesz podjąć pracę )
No i ogólnie wielki + technikum że po tym masz ( technika i maturę )
Nie zapominając jeszcze o rozszerzeniach że na każdym innym kierunku masz inne rozszerzenia przedmiotów .
Np. Aktualnie u mnie w szkole na takim kierunku mają rozszerzoną - matematykę, fizykę.
Ale u ciebie mogą być inne rozszerzenia np. Geografia i matematyka albo inaczej.
No ale z tym to dasz napewno rade ;)
I jeszcze jedna ważna rzecz
Jeśli jednak ci się ten kierunek nie spodoba nie przypadnie do gustu to pamiętaj że możesz zmienić szkołe po 1-2 miesiącach ok tego .A o tamtym kierunku niestety nic ci nie mogę powiedzieć . :/

Życzę udanego wyboru !
Pozdrawiam :)

Edytowano przez Noushi1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peny259    11

jestem po TMR-ze i nie żałuję, oprócz wykształcenia zrobiłem prawko na ciągnik, uprawnienia na kombajny zbożowe, kwalifikacje na wykonywanie opryskow. były też wyjazdy do Czech na praktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paatryk12dsa
      Witam, moi rodzice prowadzą gospodarstwo o powierzchni 15 ha i hodowlę bydła mięsnego, gospodarstwo na 100% przepiszą na mnie i mam dylemat czy warto iść do szkoły rolniczej, czy lepiej wybrać inny kierunek ?  
    • Przez Pka93
      Witam podczas rutynowej próby podpięcia praso owijarki krone 1250 combi pack okazało się że komputer sterujący (w kabinie) nie włącza się. Gdy podpinałem ją kilka miesięcy wcześniej wszystko było w porządku. Standardowo sprawdziłem bezpieczniki oraz czy wszędzie prąd dochodzi. Wszystko jest w porządku jednak sterownik dalej nie daje się włączyć. Czy ktoś miał taki przypadek?  Może ktoś ma namiary na mechanika z okolicy Kielc który był by w stanie mi pomóc? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  
    • Gość Jarekx01
      Przez Gość Jarekx01
      Witam, w tym roku kończę gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem szkoły średniej. Interesuje mnie rolnictwo, mechanika oraz elektronika, dodam, że w przyszłości chciałbym pracować jako sprzedawca ciągników lub części np: Case. Rolnictwo nie jest mi obce gdyż pomagam rodzicom w średnim gospodarstwie w którym mamy sprzęty dość  wyposażone w elektronikę. Zastanawiam się nad technikiem mechanikiem, technikiem mechanizacji rolnictwa i agrotronikii ewentualnie informatykiem. Jaki kierunek wybrać aby móc pracować w tym zawodzie, ewentualnie przygotować się do studiów ukierunkowanych też w tym kierunku?
    • Przez maciej2013
      witam poszukuję pilnie jakiegoś mechanika do ładowarek manitou woj kujawsko pomorskie przestał działać joystick tzn jazdą działa przód tył tylko nie podnosi i nie działa wysow teleskopu wymieniłem przycisk spadochronu i nic zero reakcji hydrauliki bezpieczniki ok wszystkie przekaźniki działają A dalej to już nie wiem co robić jakby ktoś miał namiary na jakiegoś fachowca to poproszę Dziękuję
    • Przez kpollec
      Proszę o podzielenie się opinią na temat serwisów ogłoszeniowych - które Waszym zdaniem są najbardziej skuteczne i łatwe w obsłudze.
      Marcin Majer
      www.motomaszyny.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj