WojtekStefanowicz

Massey ferguson 34 datavision ekran dotykowy

Polecane posty

Witam,
Wlasnie kupilismy mf34 97 roku. Pierwszy problem jest taki ze ekran dotykowy dziala z przerwami - znaczy na jednej powierzchni ekranu dziala dobrze, na innej nie, niemozliwie wybrac niektore funkcje, trzeba klikac duzo razy zanim sie odezwie... Albo tez calkiem nie odpowiada.. Czy mial ktos podobny problem?
Poza tym jeszcze kilka czujnikow nie dziala - czujnik samopoziomowania, pojemnosci zbiornika ziarna, hamulca recznego.. Ale to juz bajka.. Drobnostki..
Bede szukal instrukcje obslugi, widzialem juz kilka tematow na forum, takze sprobuje tam napisac.

post-73504-0-71312400-1449334825_thumb.jpeg

Edytowano przez WojtekStefanowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

A nie jest może gdzieś ekran trochę pęknięty,w telefonach bywa podobnie jak trochę pęknie to dotyk też raz działa raz nie. Jak cały to pewnie jakiś elektronik będzie potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

A skąd jesteś? Ile dałeś za swój kombajn? Ekran może trzeba skalibrować, a może po prostu padł. One są wrażliwe na mróz, na zimę najlepiej wypinać i do ciepłego. Zadzwoń do gościa, to Ci może coś doradzi: 694 090 021

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem z Litwy.. ale jakby coś, do Polski się jeździ.. Zadzwonię do gościa, zapytam, dzięki. Za kombajn daliśmy 25kEur, jeszcze nie próbowaliśmy na polu, wiosną zaczniemy porządkować, trzeba kilka czujników zamienić, no i niewiadomo co z ekranem, w sumie da się i tak pracować też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

albo czujniki a w gorszej opcji mogą być padnięte moduły , ja u siebie zamieniałem czujniki i nic cos jest uwalone w modułach i nie pokazują .... całe szczęście te od głównych parametrów pracy działają poprawnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Te czujniki czasami wariują. U mnie przestał pokazywać obroty młocarni, a po zamienieniu z innym pokazywały oba dobrze. Mimo to kupiłem kilka używanych na zamian. 

Ogólnie kombajn bardzo fajny, jednak jakość wykonania słabsza niż w Claasie. Ale wiele rozwiązań lepszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyfendt    5

Wiele problemow na początku użytkowania sprawia kontrast-zwłaszcza nowym użytkownikom.

Kontrast jest zazwyczaj ustawiany automatycznie, tak
aby uzyskać najlepszą czytelność, lecz jeśli to
konieczne, kontrast można wyregulować ręcznie
naciskając górny pasek na ekranie. Kontrast zwiększa
się od lewej strony do prawej.

 

 

Dodatkowo czasem przesunie się "dotyk", wówczas w menu komputera trzeba zrobić kalibrację matrycy dodtykowej-po wywołaniuz menu trzeba za pomocą np wyłaczonego długopisu naciśnąć na punkty po kolei pojawiające się na ekranie tak długo aż monitor zapiszczy.

 

Jeśli to nie pomaga to pomóc moze jedynie zresetowanie monitora za pomocą urządzenia serwisowego-moge w tym pomóc, info na priv

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeszcze jeden problem.

Zapełniliśmy klimę, prąd nie idzie do kompresora, wygląda na to, że problem w przełączniku w kabinie, przy próbie wyjęcia przełącznika nastąpiło krótkie spięcie, po wymianie bezpieczników, prąd w ogóle nie przychodzi do przełącznika w kabinie. Może ktoś ma pomysły co jeszcze mogło wywalić, może coś trzeba zresetować w głównym komputerze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyfendt    5

spojrzałem na schematy

za właczanie klimy odpowiedzilny jest bezpiecznik DVS10, przekaźnik DVR08

Prąd przechodzi z w/w poprzez włącznik wentylatora do włącznika klimy w kabinie

Z włącznika klimy poprzez 2 presostaty i dopiero załącza sprzęgło klimatyzacji na agregacie

Pozdrawaim

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z klimą okazało się że był winny przekaźnik.. podawał napięcie, ale niewystarczająco żeby załączyć kompresor..

Teraz inny problem, padł moduł, jakie pomysły na ten temat, czy da się zrobić, czy trzeba wymieniać?

post-73504-0-59609100-1471683102_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyfendt    5

Witam,

Z klimą okazało się że był winny przekaźnik.. podawał napięcie, ale niewystarczająco żeby załączyć kompresor..

Teraz inny problem, padł moduł, jakie pomysły na ten temat, czy da się zrobić, czy trzeba wymieniać?

attachicon.gifIMG_2301.JPG

 

Cześć

Odepnij wszystkie wtyczki z komputerów roboczych(powinieneś mieć 3 komputery nad akumulatorem)

Jeśli to komputery robocze zakłócają pracę monitora dotykowego to powrócą wersję oprogramowania po kropkach w menu

Terminal:

SW. verion..........................................................................np. 2.10, 2.11, 4,84 lub inne

Boot code SW. cersion.......................................................np. 2.10, 2.11, 4,84 lub inne

Jeśli problem nadal się utrzymuje to mogła uszkodzić się pamięć monitora(czasem powodem jest mały akumulator podtrzymujący nieco ponad zwykłym akumulatorem).

Istnieje możliwość zbotowania monitora-mam do tego specjalny aktywator i programator.

Jeśli to nie pomoże to trzeba poszukać innego. Jeśli chodzi o naprawy to nie znam nikogo kto daje gwarancje na te monitory.

Mam też na sprzedaż używane 6-7 letnie monitory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj