nikonn21

jaki opryskiwacz sadowniczy?

Polecane posty

nikonn21    0

witam. poszukuje jakiegos poryskiwacza sadowniczego (uzywanego) do 10 000pln. czy ktoś jest mi cos w stanie doradzic? w ogłoszeniach jest tego dość dużo lecz co zrobić zeby nie kupić jakiegoś nietypu itd. ma któryś z kolegów taki sprzet i zwiazane z nim jakieś doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

a co zamierzasz nim pryskać? jakie masz rozstawy, wysokości miąższość korony?
i czym go bedziesz ciągał (ile koni ciągnik)


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikonn21    0

ślezy sa faktycznie pancerne i wytrzymuja bardzo duzo ale to juz raczej troszke za słaby sprzet, maja troszke zbyt słabe wentylatowy jak dla mnie, a i chyba wole jednak troche nowszą pompe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel_T-25A    22

Mie nede namawiał tylko mój wójek ma ponad 3 ha sadu, głównie stare jabłonie( wysokie) pryska zwykłą szedziesiątką i jak mocniej do po garach to przelatuja nad drzewami. Taz mi mówił że na szybkości pryskał to za 20 min obrócił z sadu. Ja nie mam z tym specjalnie czynności tylko u niego, ale on mówi że to jest dobry sprzęt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Kupiłem kilka lat temu Mitterer 1000 l z ok. 99 roku i jak dla mnie to kosmos sprzet. Pracuje na ok 2,5 ha malin z ciapkiem. 2 prędkości wentylatora, skrętny dyszel, obrotowe mosiężne glowice z trzema końcówkami. Pompa wielkości silnika z malucha. Dla moich potrzeb wystarczająca. Na wiosnę 2015 przeprowadzona mała naprawa rozdzielacza bo sie przycinal. Śmiało polecam. Nie widać jakiejś szalejącej rdzy. To tak na szybko. Jak cos to pytaj. A naprawę tego rozdzielacza robiłem tam gdzie kupiłem sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Opryskiwacz jako tako jest włoski, pompa pewnie też ale konkretnie sprawdzę jutro producenta. Czemu nie chcesz skręta ??

Sori ale nie znalazłem konkretnych informacji, ani tabliczki ani na odlewach nie ma nazwy. Może słabo szukałem. Ale sama pompa jest bardzo masywna, nie ma problemu podkręcić ciśnienia na 20 atm ale pryskam w zakresie 8 — 12. nie miałem z nią żadnych problemów. Naprawiony został uszczelniacz na odbiorze WOM i wymieniony olej przy okazji.

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikonn21    0

mam złe wspomnienia ze skretnym dyszlem (kilka razy rozerwałem agrole i jakoś mam wieksze zaufanie do sztywnego). wystarczy mi ok 11-12atm. jakie rozpylacze masz zamontowane? gdzie kupiłeś ten opryskiwacz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Kupiłem w Szczekarkowie u Czajki. O rozpylaczach napisze Ci jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

do 10tys, nie pchał bym się w ślęze, rama rdzewieje, przepony w pompach pękają i parę innych ma wad, jedyne plusy to cena i prostota, ja też bym celował w jakąś używkę z zachodu, najlepiej nie odnawianą tylko w oryginale, sporo też jest krajowych opryskiwaczy, sporo ludzi na programy unijne po brało nowe sprzęty i się pozbywa kilkuletnich opryskiwaczy, a u nas w kraju na pewno mniej sprzęt pracuje jak na zachodzie, do jagodników fajna opcja to taka przystawka

http://olx.pl/oferta/opryskiwacz-sadowniczy-przystawka-sadownicza-CID757-IDd4Fbr.html#24e840a92b;promoted

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Te rozpylacze to ALBUZ ATR 80. Kolory niebieski, czerwony i chyba brązowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj