HAKER

Wymiana akumulatora na mniejszy w Ursus c330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sadek    1123

Dokladnie jak piszesz uzytkowanie z glowa bezcenne. Najbardziej rozwalil mnie filmik na yt jak gosc chwalil sie ze, kupil urzadzenie rozruchowe i pokazywal chyba tez na 30stce jak sie uzywa to wlaczyl ten rozruch powiada powiada i dopiero odpala to ile ako ma trzymac jak dostanie pare takich strzalow to szlag je trafi czy bedzie centra bosch czy najtanszy no name.

 

Nie wiem co było na filmiku, ale ja swój podłączam pod akumulator w opcji rozruch i dopiero po wciśnięciu startera zaczyna działać rozruch (więc nic to nie szkodzi akumulatorowi)..


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Nie wiem co było na filmiku, ale ja swój podłączam pod akumulator w opcji rozruch i dopiero po wciśnięciu startera zaczyna działać rozruch (więc nic to nie szkodzi akumulatorowi)..

Jak masz taka opcje to jest ok ale tamten nie mial bo bylo ewidentnie slychac jak pracuje to jak akumulator dostanie taki strzal to dlugo nie ma prawa sluzyc

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę historii by wam się przydało.Wczasach gdy projektowano i prdukowano c 330 jak również inne pojazdy w naszej szerokości geograficznej panowały nieco inne zimy i inaczej wyglądało rolnictwo.Jak przychodził do pracy taki pracownik PGR-u czy SKR-u  w czasie gdy w zimie -25 stpniC nie było niczym dziwnym i trzeba było uruchomić traktor i wyjechać na drogi czy gdzieś indziej to by mu prądu zabrakło bo na 70Ah to by go nie odpalił. Dziś gdy technologia popchnęła nasz kraj do przodu ,stosuje się nowsze rozwiązania,i urządzenia rozruchowe ,panują też mniej mrożne zimy zasadnym zdaje się zastosowanie mniejszego akumulatora,ale bez przesady.

Edytowano przez zmechanizowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Trochę historii by wam się przydało.Wczasach gdy projektowano i prdukowano c 330 .......

 

... o jakim prądzie rozruchowym były wtedy akumulatory 6V165Aha?? Pewnie mniejszym niż współczesne 70Aha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Takim samym jak teraz. Kiedyś było 900A i teraz też. A przy odpalaniu na mrozie żaden akumulator 12V nie dorówna 2x6V...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Jak by montowali fabrycznie alternatory to tez bylo by inaczej ale jak byla pradnica a ciagnik co chwile gaszony odpalany to mniejsze aku by nie dalo rady w koncu ale znowu zeby pradnica te krowy naladowala to tez pol dnia trzeba bylo jezdzic. Teraz mamy inne czasy i kazdy kto dba i chce miec sprawny ciagnik w mrozy to stosuje jakies wspomagacze np. grzalke plynu i nikt sobie nie robi pod gore i nie wystawia na 25stopniowy mroz jak ma do tego warunki wiec stosowanie takich akumulatorow jest nie ekonomiczne moim zdaniem.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w miarę  garaż i potrzebujesz ciągnik w zimie to sobie to zorganizujesz aby go uruchomić.Ale jak ktoś jest zwolennikiem fabrycznych rozwiązań to nikt mu tego nikt nie zabrania.Ale jak ktoś np.używa, dajmy na to bizona tylko latem ,to po co zakłdać  2x170Ah jak mu do rozruchu wystarczy w zupełności 2x120Ah.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jakoś C330 na akumulatorze 70Aha pali mi w zimie bez problemów no chyba że paliwo .. W ubiegłym roku kupiłem do bizona kolejne 100Aha nie widzę potrzeby większych. W samochodzie osobowym mam największy jaki się zmieścił bo używam eberspacher jako ogrzewanie postojowe.

 

Jaki prąd pobiera sprawny rozrusznik w C330 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do 110 A na biegu jałowym i do 1350 A przy pełnym zahamowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

,,,,, a podczas normalnego uruchamiania sprawnego silnika sprawnym rozrusznikiem??

 

Sam bym zmierzył ale dysponuję sprzętem 600A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te 70Ah w c-330 to trochę  mało przy -25.Jak ci nie odpali za pierwszym razem to drugiej szansy miał nie będziesz.Ja mam założony jeden12V x125Ah i jest ok.z tym że trzydziestki w zimie używam bardzo rzadko,Co innego przy kombajnie gdzie uruchomienie silnika w upalne dni nie stwarza żadnych kłopotów[rzadki olej,ciepłe paliwo].

Edytowano przez zmechanizowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

Takim samym jak teraz. Kiedyś było 900A i teraz też. A przy odpalaniu na mrozie żaden akumulator 12V nie dorówna 2x6V...

 

Możesz rozwinąć ,dlaczego  ??


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bo ma większą rezystancję wewnętrzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Bo ma większą rezystancję wewnętrzną.

Niby dlaczego bo w dwóch skrzynkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

12V ma większą rezystancję wewnętrzną, dlatego nie dorówna 2x6V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

ale przy tej samej pojemności to chyba 12V i 2x6V będą miały zbliżoną rezystancję ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No właśnie nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Właśnie tak dla akumulatorów o takiej samej budowie i pojemności

Jeden 6V będzie miał rezystancję mniejszą jak 12V, ale już dwa 6V połączone szeregowo większą jak 12V ponieważ dochodzi rezystancja styku i kabla je łączącego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

No właśnie nie...

nawet przy tej samej ilości i wymiarach płyt w celach akumulatora 6 i 12V?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Akumulator 12v podobnej pojemnosci jak 2x6v bedzie mial wieksza rezystencje tylko ze dzisiejsze szostki jakoscia nie powalaja co przeklada sie na ich trwalosc takze mimo ze maja mniejsza rezystecje nie wytrzymuja tyle co 12v i to chyba juz kazdy powie sam jak glupi wymienialem co 2lata szostki bo padaly i to nie przez to ze nie dbalem teraz mam dwunastke i puki co 5 lat bez poblemu.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie będziemy dalej dyskutować, dopóki nie pomierzycie sobie kilkunastu - kilkudziesięciu akumulatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Ja się z tobą zgadzam ale sam chyba potwierdzisz, że nowe szóstki długiej żywotności nie mają kiedyś były lepsze z tego co pamiętam bo te nowsze tak od ok 2005r tak jak wyżej pisałem 2 lata nic więcej i to z resztą każdy mówi czy to centra zap czy inne agro....


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Weź Ty mnie nie denerwuj, co to ma być, mam jeszcze aku które mają 10 i 8 lat. A teraz taki szajs? Fakt jest taki że ostatnie zakupy 2 i 4 lata wstecz już wykazują oznaki zgonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Ja nikogo tu nie chcę denerwować mowie co sam przerabiałem w ostatnich latach miałem stare nie pamietam producenta ale miały ponad 8 lat było to w 2005r z racji zuzycia kupilem nowe centry 2lata koniec kupiłem następnie zapy 2 lata koniec znowu kupilem centry była jakas nowość wtedy mowie pare groszy wiecej moze beda lepsze i ta sama historia 2lata gwarancja się skonczyła wkur... sie odkupiłem od znajomego prawie nowy jakiś no name ale 12v 90ah i trzymał do tej zimy, także coś się nasuwa do myślenia. podkreślam ze ciągnik używany codziennie zima lato. Ale nikogo nie namawiam tylko podaje swoj przykład.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj