HAKER

Wymiana akumulatora na mniejszy w Ursus c330

Polecane posty

HAKER    4

Witam mam zamiar wymienić w ursusie c330 dwa akumulatory ( 2 x 6v 160ah centry chodza średnio 6-7 lat )  na jeden 12v 120 ah rozruchu 870A .Nie chodzi o kase ale o to ze byłby lepiej doładowany na krótkich odcinkach  . Częste rozruchy a krótko chodzi ciągnik ,alternator mam 70 A  i szybko doładowuje ale myśle ze te 2 x 6v nie są dobrym rozwiązaniem bo jak jeden sie zasiarczy to drugi sie od niego niszczy i ogólnie.

dodam ze mam oryginalny rozrusznik i nie planuje narazie zmieniać na szybkoobrotowy .

i pytanie czy poradzi sobie taki akumulator w ciężkich warunkach ? czy na mrozie nie zawiedzie ? 

ktoś ma taki ? doradźcie pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

Ja osobiście nie mam c330 od wielu lat ale paru znajomych ma na jednym aku i nie narzekają
Ps. U kumpla siedźi aku samochodowy od golfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Jak ciągnik sprawny to spokojnie jeden wystarczy. U mnie pali na jednym do -10 stopni bez problemu. Juz parę lat mam tylko jeden aku

Edytowano przez node3mer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HAKER    4

ze jeden wystarczy to wiem bo kiedys od zetora założyłem 170 ah to w najwieksze mrozy palił :) ale chodzi mi konkretnie czy centry 120ah 870A poradzi sobie równie dobrze bo on jest w tej mniejszej obudowie wymiary chyba takie jak 6v 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peny259    11

u siebie mam kilku letniego zapa 74 A i nie ma z nim żadnych problemów. z tym ze ciapek mi lekko pali. wcześniej miałem właśnie centre 120 A to po trzech latach ciepła wiosna nagle brakło jej prądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam mam zamiar wymienić w ursusie c330 dwa akumulatory ( 2 x 6v 160ah centry chodza średnio 6-7 lat )  na jeden 12v 120 ah rozruchu 870A .Nie chodzi o kase ale o to ze byłby lepiej doładowany na krótkich odcinkach  . Częste rozruchy a krótko chodzi ciągnik ,alternator mam 70 A  i szybko doładowuje ale myśle ze te 2 x 6v nie są dobrym rozwiązaniem bo jak jeden sie zasiarczy to drugi sie od niego niszczy i ogólnie.

dodam ze mam oryginalny rozrusznik i nie planuje narazie zmieniać na szybkoobrotowy .

i pytanie czy poradzi sobie taki akumulator w ciężkich warunkach ? czy na mrozie nie zawiedzie ? 

ktoś ma taki ? doradźcie pozdrawiam :)

A jak w 12V zasiarczy się jedna lub dwie cele to co? Zresztą przy prawidłowej obsłudze akumulatorów zasiarczenie można wykryć przy okresowych przeglądach i wymienić akumulator odpowiednio wcześnie. No i to, że 12V będzie szybciej doładowany niż 2x6V też jest kompletną bzdurą. Należy się też liczyć z 30%-50% niższą trwałością akumulatora 12V. Tak więc nie ma uzasadnienia wymiana z dwóch akumulatorów 6V na jeden 12V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jest  uzasadnienie-  ekonomiczne ,  akumulator  120  Ah 12  V  kosztuje  tyle  co 1 sztuka  6V 160  Ah .

Nawet  jeśli  wytrzyma  połowe  tego  co  2 szt, 6 V -  to  straty  nie ma , jeśli  wytrzyma  więcej niż  połowę  , jesteśmy na + .

Do  tego nie  trzeba  mostka , mniej  klem = mniej problemów  z niełączeniem ... 

Sam  niedawno  zmieniłem na  1 szt  12  voltowy , na pewno  nie  wytrzyma  tyle  co poprzednie  [12 lat ] , ale  zobaczymy  ;)

  • Like 1

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kto to w ogóle wymyślił ? To tak jak by stosować dwa małe rozruszniki zamiast jednego dużego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Ja mam aktualnie w c330 85ah 700a i bez problemu sobie radzi zima poprzedni mialem 92ah przywiozlem go uzywanego z zachodu marki carefour ;) i trzymal jeszcze 5lat tez mam alternator 70a ciagnik chodzi codziennie napewno lepsze rozwiazanie niz 2x6v ktore wytzrymywaly 3 4 lata (centry) i takze mam stary niezawodny rozrusznik.

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Jest  uzasadnienie-  ekonomiczne ,  akumulator  120  Ah 12  V  kosztuje  tyle  co 1 sztuka  6V 160  Ah .

Nawet  jeśli  wytrzyma  połowe  tego  co  2 szt, 6 V -  to  straty  nie ma , jeśli  wytrzyma  więcej niż  połowę  , jesteśmy na + .

Do  tego nie  trzeba  mostka , mniej  klem = mniej problemów  z niełączeniem ... 

Sam  niedawno  zmieniłem na  1 szt  12  voltowy , na pewno  nie  wytrzyma  tyle  co poprzednie  [12 lat ] , ale  zobaczymy  ;)

 

Pozwolę sobie zakwestionować te porównanie cenowe, 6V 165Ah ZAPa kosztuje ok 250zł, najtańsza 12V jaką spotkałem to Jenox za 370zł... I w porównaniu wytrzymałości wg teorii Elektrotechnika wypada  to dość słabo, nie wspomnę o przeróbce instalacji.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

oferty  12 V  120  Ah 

 

http://olx.pl/oferta/akumulator-batermott-12-v-120-ah-1000-a-ca-ca-CID5-ID546XL.html#6894f3c83a

http://olx.pl/oferta/akumulator-specbat-12v-120ah-850a-poznan-CID5-IDakMl5.html#6894f3c83a

czyli  280  - 300 zł 

O  jakiej przeróbce mówisz? zakładasz  jeden  akumulator , z  niego przewód  na  rozrusznik i łączysz  na  mase  drugi  biegun... gdzie  tu jakieś  skomplikowane  przeróbki? 

To  jest  chore  i niespotykane  na  świecie  rozwiązanie ,  te  2  akumulatory ,  a  teorie  nie  zawsze  sie sprawdzają... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Skomplikowanego nic, nawet jak się uda wykorzystać stare przewody to nie kosztowna ale nie wiem czy zaufałbym akumulatorowi NO NAME za 300zł


Skomplikowanego nic, nawet jak się uda wykorzystać stare przewody to nie kosztowna ale nie wiem czy zaufałbym akumulatorowi NO NAME za 300zł


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Wkładasz  go  z  lewej  strony  to  przewód  do  rozrusznika  pasuje ,  masa  to  już  gorzej  bo  za  krótki oryginalny  przewód , ale  wystarczy oczko  załozyć , do  niepotrzebnego juz  mostka i  koszt  to  ze  3  zł ... 

Co  do  zaufania  -  to ZAP  tez  nie  cieszy  sie  dużym  zaufaniem  ostatnio... 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To porównaj nawet centre heavy, 12v kupisz taniej jak dwie 6v i tyle w temacie. 2 akumulatory= 2 x większa szansa na awarię, no chyba że drugi leży jako zapasowy  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

12V o obudowie wielkości 6V = mniejsza pojemność, większa rezystancja wewnętrzna, większy spadek napięcia przy rozruchu, głębsze rozładowanie = zmniejszona trwałość. To są fakty. A na dziwne teorie typu: ja mam jeden ciągnik z akumulatorem 12V zamiast 2x6V i już trzy lata się nic nie dzieje szkoda męczyć oczy. Ja od 15 lat serwisuję około 900 pojazdów, więc jakieś tam wnioski mogę wyciągnąć. Ale to jest nieważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No nieważne bo tylko je zmieniasz, a skąd wiesz który w jakim stopniu jest rozładowywany, jak ładowany itp, centra heavy 12v 180Ah 470zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Kolego tak  sie  składa że  mam  3  ciągniki  i  każdy  ma  akumulator  12  V  120  Ah .

Serwisujesz tylko  trzydziestki i  sześćdziesiątki, że  takie  masz  w  tym  rozeznanie?

raczej  takie  rozwiązanie 2x 6V  nie  jest  stosowane  w  innych  traktorach  ... i jeden  akumulator  też  robi  co  do niego  należy ...

szanuję  Cię  jako  fachowca , ale to Twoje chamskie  cwaniactwo i  chwalenie  sie jaki  to  Ty  jesteś  mądry,  działa  mi na  nerwy  :P

 

 

 

Jestem  pewien że  nie tylko mi zresztą...

Edytowano przez mariuszd93
  • Like 1

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie tylko trzydziestki. Ale na ileś tam zamontowanych akumulatorów wyciągnąłem takie wnioski. Czego nie można zrobić na podstawie 2, czy nawet 10 akumulatorów. Po prostu błąd statystyczny jest zbyt duży.
 

No nieważne bo tylko je zmieniasz, a skąd wiesz który w jakim stopniu jest rozładowywany, jak ładowany itp, centra heavy 12v 180Ah 470zł

Wierz mi na słowo, że mam przyrządy żeby sprawdzić jaki jest stan akumulatora i jak długo jeszcze będzie pracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Z doswiadczenia moge powiedziec ze, jeden akumulator 12v zdecydowanie lepiej zdaje egzamin niz dwie 6stki przy codziennym uzytkowaniu. Jest to napewno tańsze i mniej klopotliwe rozwiazanie. Tez mialem obawy bo jak kolega wyzej pisal mniejsza pojemnosc itd. ale to tylko teoria. Co innego bylo za czasow pradnicy ale przy dobrym ladowaniu niema problemu.

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie jak jest rozładowany a jak rozładowywany, tego tester Ci nie powie - jeden lubi słuchać godzinami radia przy zgaszonym silniku przy remontach w garażu i przy nieudanej próbie odpalenia podłącza mocny prostownik aż światło we wsi przygasa, drugi do 30-tki z prądnicą założy 6 halogenów a trzeci ma fabryczny akumulator i alternator i używa odbiorników z głową i powie że akumulator za 300zł wytrzymał mu dłużej jak tamtym z najwyższej pułki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Witam mam zamiar wymienić w ursusie c330 dwa akumulatory ( 2 x 6v 160ah centry chodza średnio 6-7 lat )  na jeden 12v 120 ah rozruchu 870A .

 

Kolego, bez najniejszych obaw będzie działało.

Nawet przy -20

 

 

Sam swego czasu wsadziłem do c385 jedną sztuke 12v 120Ah 1000A i przez 3 lata do czasu zanim ją sprzedałem nie było problemów.

(z tym, ze ona w zimie nie jeździła zbyt często). Niemiej tak do -5 odpalała dobrze.

 

Co wiecej ten akumulator, to był jakis najtańszy z allegro ( autocraft czy coś podobnego)

 

także ciapek... dam sobie rękę obciąć, ze będzie na tym aq palił jak dziki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Nie jak jest rozładowany a jak rozładowywany, tego tester Ci nie powie - jeden lubi słuchać godzinami radia przy zgaszonym silniku przy remontach w garażu i przy nieudanej próbie odpalenia podłącza mocny prostownik aż światło we wsi przygasa, drugi do 30-tki z prądnicą założy 6 halogenów a trzeci ma fabryczny akumulator i alternator i używa odbiorników z głową i powie że akumulator za 300zł wytrzymał mu dłużej jak tamtym z najwyższej pułki

Dokladnie jak piszesz uzytkowanie z glowa bezcenne. Najbardziej rozwalil mnie filmik na yt jak gosc chwalil sie ze, kupil urzadzenie rozruchowe i pokazywal chyba tez na 30stce jak sie uzywa to wlaczyl ten rozruch powiada powiada i dopiero odpala to ile ako ma trzymac jak dostanie pare takich strzalow to szlag je trafi czy bedzie centra bosch czy najtanszy no name.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie jak jest rozładowany a jak rozładowywany, tego tester Ci nie powie - jeden lubi słuchać godzinami radia przy zgaszonym silniku przy remontach w garażu i przy nieudanej próbie odpalenia podłącza mocny prostownik aż światło we wsi przygasa, drugi do 30-tki z prądnicą założy 6 halogenów a trzeci ma fabryczny akumulator i alternator i używa odbiorników z głową i powie że akumulator za 300zł wytrzymał mu dłużej jak tamtym z najwyższej pułki 

Ale ja nie mierzę napięcia mierniczkiem z biedronki... Mam trochę bardziej zaawansowane przyrządy... Poza tym nikt normalny nie ocenia stanu akumulatora kiedy jest on rozładowany. Zawsze musi mieć oznaki pełnego naładowania i dopiero wtedy przystępuje się do pomiarów. Dlatego nie interesuje mnie jak kto go używa. Po prostu stwierdzam stan obecny i jak długo jeszcze będzie w miarę sensownie działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Od kiedy mam C330 mam jeden akumulator 12V obecnie od kilku lat 70Aha i wszystko OK. Sprawny układ ładowania  i długo posłuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj