krzy24

Siewnik Nordsten live-o-matic 2000

Polecane posty

krzy24    2

Witam szanowne Forum! Interesuje mnie taki siewnik zbożowy Nordstena z tych nowszych o szerokiej skrzyni Ladunkowej,szerokości 2.5m,21 lejków wysiewających.
Pytam bo chce kupić taki używany i na co zwrócić uwagę? Ma szkrzynie przekładniową mechaniczną. Czy 21 zespołów wysiewających na 2,5m nie jest rzadko? Ja jestem przyzwyczajony do konnego.
Siewnik będzie używany z C-330 na 7ha.
Może dubluje temat,także przepraszam moderatora z góry.
Kkrzysiek lubelskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

21 to według Ciebie rzadko ?

przy 3m potrafili robić 19 redlic, więc w tym przypadku to nawet za gęsto jak dla mnie

 

popatrz na stan zębatek w przekładni, szczególnie jeśli tworzywo, no i oczywiście el. robocze, skrzynia nasienna jest w ocynku, więc rudej raczej nie znajdziesz, a to że farba może odpadać to normalne


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

ja mam przy swoim 19 rajek i jest idealnie, jeszcze nigdy go nie zapchałem, rozstaw 12cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Dzięki za odzew koledzy. Spodobał mi się ten model. Widziałem jego i patrzyłem. Jest taki niebieski. Na oko wygląda solidnie. Ta skrzynia mechaniczna ma przekładnie chyba z jakiegoś tworzywa... Jak zerknąłem,ale nic nie wyrobione. Oczywiście do tego łańcuszki napędowe. Ogólnie spoko siewnik. A jak twierdzicie 21 lejków przy 2.5m szerokości to Ok. Ja sieje konnym,jak do tej pory i tu jest na 2m szerokości 23 zespoły wysiewające. No i tak dość gęsto to wychodzi te międzyrzędzia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Te 21 to w sam raz będzie (na pewno nie za rzadko). A i zawsze nawet możesz jedną odjąć i rozsunąć. te tryby plastikowe  to raczej zawsze są w super kondycji z tego co oglądałem.

Jeśli ocynk to super sprawa. Sprawdź stan żeliwek, całych redlic i kółek wysiewających.

Obejrzyj zębatki od łańcuchów. Na spokojnie popatrz  (w necie na części) i przelicz co musisz zrobić kupić i podejmij decyzję...

Masz do niego jakiś link?

 

 

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Zgadza się. Trzeba sprawdzić te wszystkie części ruchome w siewniku.
A link?
W ogłoszeniach Olx.pl siewnik Nordsten lubelskie/Żółkiewka
Z tych nowszej wersji z czerwoną klapą na skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super sprzęt jak do ciapka.Mam ten sam tylko starszy model,Dobrze by było jakbyś dostał z nim orginalną tabele wysiewu tą z kółkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Tabela wysiewu jest potrzebna. Zresztą ja na oko ustawie,po tonażu ziarna i arach ziemi.
No i te wkładki do drobnego siewu,by się chyba przydały.
Nie zapycha się ten siewniczek na polu,jak kolega twierdzi...
A ta bronka z drutu zagarniająca,bardzo ściąga kotyny wszelkiego rodzaju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku siałem poplony tym siewnikiem na gruberowane ściernisko i nic mi się nie zapychało.Chyba że ktoś ma perz to każdy siewnik będzie się zapychał .


Zawsze możesz zrobić próbę kręconą. Dla 2.5m siewnika 57 obrotów korbą na 5 arów .

Edytowano przez zmechanizowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Dobrze usłyszeć takią opinię,jak kolega tu napisał. Siewnik jest godny polecenia i sprawdza się w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję tabeli siewu do siewnika nordsten kulti- sweter ks3040, i jak nikt nie ma tabeli wysiewu??????

Edytowano przez PaweBronikowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj