tomrolnik

naprawa zabezpieczeń hydraulicznych non stop koszta

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomrolnik    113

zastanawiam się na kupnem pługa obrotowego na zabezpieczeniach hydraulicznych i zastanawiam się jaki mniej więcej jest koszt naprawy takich siłowników spotkał się ktoś z takim tematem? pługi może i tańsze w zakupie niż resorowe ale czy w późniejszej eksploatacji zabezpieczen nie okażą się drożdże??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Trochę mnie zaskoczyłeś,z tego co ja wiem to hydrauliczne są droższe i lepsze (można regulować docisk) a naprawa siłownika to tak samo jak każdego innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Myśle, że uszczelniacze siłowników nie są takie drogie jak akumulator hydrauliczny. Gdy pęknie membrana no to musi być nowy, a on nie kosztuje 500zl.

Edytowano przez Piotr6991z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Sprawdz cenniki nowych pługów tej samej marki to się przekonasz że hydrauliczne są droższe. Porównywanie używek nie ma sensu bo różnią się szerokością, wyposażeniem marką i wiele innych rzeczy. Uwierz mi hydrauliczne są najlepsze, bo możesz płynnie regulować docisk a w resorach to możesz dołożyć lub odjąć pióra tylko ile to czasu i roboty. Dlatego są droższe i bardziej skomplikowane (zaawansowane) ale coś za coś.

Zasada jest taka że najpierw są zwykłe pługi bez zabezpieczeń, potem jest kołek, następnie resor a na końcu hydraulika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Pewnie zależne od wielkości silownika.Na resorze też są fajne choć jużmają konkretna wagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Remont siłownika w  firmie wcale nie jest tani, wczoraj odebrałem z  opryskiwacza siłowniki, średnio wyszedł 400 zł, i nie ważne dosłownie co było robione,  w dwóch wymieniane tłoczyska w jednym nakrętką  a  wostatnim tylko uszczelniacze i on kosztował 260 zł. oczywiście netto. Podejrzewam że same uszczelniacze z 20-30 zł, ale jak jest rysa po długości na tłoczysku to już do wymiany jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

akurat ja mam na takim zabezpieczeniu... wg. mnie badziew. Silownik aby bo rozebraz trzeba odbezpieczyc pierścień ktory jest w rowku, lecz ciężko go zdjac. Druga sprawa tlok ma plastikowe pierscienie, i pozniej taki oring ale krawedzie sa kwadratowe... czesto w tyxh silownikach ziarno piachu sie dostsje do silownika i po sprawie, uszkadza klastik potem rysuje tlok. dlatego ze nie ma jakiegoś zabezpieczenia przed piachem/brudem. W overumie ciekly mi 3 silowniki. chcialem kupic w kongskilde oryginały ale cena mnie zwalila z nog 2000 tys/szt. zrobilismypomiary, dlugosc, skok itp. zadz. do lubonia. Pan zrobil 3 szt. za 750 z przesyłką. Zamontowalem a na ochrone tlokow przed piachem itp. zalozone gumowe oslonyy plug w galerii


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Miałem overuma tylko że zagonowego i wymieniałem w nim uszczelnienia na jeden siłownik zapłaciłem 9 złotych!! Wymiana prosta jak budowa cepa, po prostu rozkręcało się go. Chodził po remoncie trzy lata i sprzedałem go. Jeżeli będziesz kupował to musisz obejrzeć dokładnie tłoki czy nie są porysowane lub przerdzewiałe i jak je się rozkłada do wymiany. U mnie nic się nie rysowało od piachu od tego jest pierwszy zgarniacz żeby oczyścić tok. Zakładanie jakichś gum da odwrotny efekt ponieważ nawali się tam ziemi i dopiero będzie drzeć tłoczysko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Odświeże nieco temat. Co w przypadku pekniecia membrany w hydroakumulatorze? Jakie wowczas beda koszta naprawy? I jeszcze jedna rzecz skoro w hydroakumulatorze z jednej strony jest azot a z drugiej olej to co w przypadku rozszczelnienia instalacji hydraulicznej albo wymiany uszczelniaczy tłoczyska? Jak dopompowac olej do siłowników i czy jak sie go spuści ciśnienie azotu nie majac oporu z drugiej strony nie przerwie membrany?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Jak ci strzeli membrana to patrzysz na parametry aku i kupujesz nowy i wydasz max 1000 zł.

Co do regeneracji silownikow ja w poprzednim plugu ribiłem wszystkie 3 od zabezpieczen bo zaczely przeciekac. Jeden dalem do firmy to skasowali mnie 200 zł netto, drugi i trzeci rozebrałem sam i wiecie co - w tej samej firmie komplet uszczelnień na jeden kosztował mnie 17 zł brutto!!!!

Niestety za niewiedze sie płaci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Kolego Mikruss moglbys pwoeidziec w jakim pługu robiłes te silowniki? Ja mam huarda i z jednego silownika chyba zaczyna mi ciec bo widac po korpusie ze srodka sie pojawia olej


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Goizin.wszedzie jest ta sama zasada dzialania. Musisz wyciagnac tłok i go rozebrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Jesienna orke jakos przetrzymam potem zobacze co i jak. Duzo zabawy z wyjęciem siłownika? Bo rozumiem ze miałes go tez z tyłu korpusu nie z boku tak jak w overumie?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Nigdzie nie mogę znaleźć ani schematu jak zdemontowac takie siłownik z tyłu korpusu ani jak jest zbudowany. Ktos mnie poratuje? Obok niego są wbite jakieś dwa kołki rozporowe a z tyłu siłownik na denku śruba M8. Nie mam pojęcia jak jest zamontowany z przodu.


Nigdzie nie mogę znaleźć ani schematu jak zdemontowac takie siłownik z tyłu korpusu ani jak jest zbudowany. Ktos mnie poratuje? Obok niego są wbite jakieś dwa kołki rozporowe a z tyłu siłownik na denku śruba M8. Nie mam pojęcia jak jest zamontowany z przodu.


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadelek    0

Witam!mam pytanie,czy Pan rozbierał siłownik zabezpieczenia hydraulicznego w pługu Huard,bo w moim pługu z takiego zabezpieczenia hydraulicznego cieknie i nie wiem jak go rozebrać

IMG20220307163948.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj