misza9128

Kupno używanej prasy

Polecane posty

misza9128    18

Witam ! Panowie potrzebuje waszej pomocy odnośnie zakupu używanej prasy zmiennokomorowej lub prasoowijarki , maszyna musi być wyposażona w rotor , noże oraz obwiązywanoe siatką , jakie prasy byście polecali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

Z prasoowijarek wybrałbym kronen kolega ma taką od 4 lat robi rocznie 1500 bel i jest bardzo zadowolony jedyna awaria to zatarte łożysko ale to z jego winy. Tylko że on kupił nową
Z prasoowijarek wybrałbym kronen kolega ma taką od 4 lat. Robi rocznie 1500 bel i jest bardzo zadowolony jedyna awaria to zatarte łożysko ale to z jego winy. Tylko że on kupił nową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

Rozumiem, że prasa do sianokiszonek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

Jeśli brak ludzi do pracy to tak. Kumpel robi sam z żoną więc do owijarki brak pracownika temu wybrał prasoowijarkę na 1500 beli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza9128    18

Rocznie robię około 1500-1600 bel(sianokiszonka,siano oraz słoma)
Czy prasoowijarko mozna zbierać słome?
Dodam również, że myślałem teź o claas variant 3xx RC oraz claas rollant 255 RC z owijarką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Można prasować, tylko ustawiasz żeby Ci nie owijało balota. A rollant w słomie to ponoć masakra, baloty się zatrzymują często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

Z tym zatrzymywanie bel to prawda u nas jeden ma classa to w tym roku prasowałem mu słomę a i class nie ma haków ma zamki hydrauliczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza9128    18

W okolicy mam taką za 55k i z wygladu jak na swoje lata to przyzwoicie wygląda :)
Czy jest możliwość demontażu owijarki na czas zbioru słomy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

Wenger to dobra prasa belki elegancko zbite tych pras w okolicy jest sporo. Nie ma takiej potrzeby żeby demontować owijarkę ustawiasz na sterowniku i robisz bez owijarki. Tylko ta prasa ma duże zapotrzebowanie mocy. Z jakim ciągnikiem będzie współpracowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

Może być te Lely. Rozejrzyj się za Krone VP lub Claasem Variant. JD z rotorem podobno nie wypał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

Nh spoko da rady z tym lely mogę śmiało powiedzieć że będziesz pan zadowolony jak wybierzesz tą prasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza9128    18

Czas pokaże co panowie czy bede zadowolony , ale dziekuje za pomoc i pozdrawiam . ;)
Jeżeli ktoś miał jakąś rade bądź opinie o tego typu sprzęcie byłbym bardzo wdzięczny . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Ja posiadam poprzedniczkę prasy którą masz na myśli, czyli RP 200 Master Cut. Posiada pełne wyposażenie czyli rotor, noże, siatka sznurek, szerokie ogumienie, itp., jak narazie nie było z nią żadnych problemów. Współpracuje z Mtz 82, i chodzi naprawdę przyzwoicie, także rp 220 możesz brać z zamkniętymi oczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj