Skocz do zawartości
leleko16

jaki pług obrotowy do zetora 5011

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pług
leleko16    0

Witam 

Jestem nowy na forum, prowadzę gospodarstwo od niecałych 4 miesięcy sam po śmierci ojca :( szukałem w necie trochę ale dobrej odpowiedzi  nie znalazłem. Mam zetora 5011 na kołach z tyłu 16,9 na 30 w pługu 3 skibowym przerobionym  z pługofrezarki 3 daje sobie radę na ziemiach klasy 2 max 3 i trochę piachu, robotę robię zawsze na 2 biegu bo jest ja szybki na 3 biegu. Chciałem was się poradzić żebyście mi do niego doradzili jakieś pługi obrotowe bo z tymi się męczę. Wolałem robić ciągnikiem pożyczonym od szwagra i z pługiem obrotowym niż zetorem. Ale teraz nie będę mógł już pożyczyć. może coś mi doradzicie? proszę o wyrozumiałość :) 

jeśli w złym wątku napisałem to przepraszam 

beny88    0

Zależy jakie masz ziemie i jak głęboko orzesz, 5011 jest dosyć lekki, masz jakiś balast na przodzie ? Koła też masz duże :) więc jest trochę szybszy a słabszy. Dlatego pług powinien być stosunkowo lekki raczej ciężko będzie znaleźć coś innego jak ścinane wieżyczki, a jest to trochę upierdliwe ale lepsze jak sztywny zagon :). Obrót pewno byś chciał hydrauliczny może lemken opal 90 2+1, ten bomet też nie najgorszy  jak będzie ciężko to sobie skręcisz szerokość . U mnie do dobrej orki 3x35 trzeba tych 60km, c360 tez jedzie ale jednak płycej. Jak nie przerażają Ciebie ceny części do zagranicznych to szukałbym lemkena  kvernelanda lub overuma. W tym roku przesiadłem się z 3skib zagona na 4 obrotówkę Ibisa xxl i z 7211 do 12245, większość miałem już zaorane zrobiłem nim z 2ha i nigdy więcej polskiego :), nowe lemiesze dłuta odkładnie wyregulować to masakra, ściera się szybko jak starczy na 40 ha to będzie dobrze

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się