sabinkama21

Rolnicy mogą liczyć na wyższy zwrot akcyzy za paliwo

Polecane posty

denzel    28

ja już nic nie chowam i paliwa wcale mniej nie idzie.

oddaje słomę  na pobliską fermę drobiu (niby 5km ale to się zbiera) i odbieram obornik

ponadto sadze na połowie swojego areału ziemniaki i też mi limitu nie wystarcza 

limit ryczałtowy dla ogółu nigdy nie był dla wszystkich sprawiedliwy bo ten zużyje  mniej jeden więcej 

dobrym rozwiązaniem byłoby tak jak mówicie paliwo rolnicze ale to dodatkowe koszty przystawanie stacji paliw do dodatkowego paliwa

a i chętnych by nie brakowało by samochody zasilać tak jak jest do dziś z "opałem"

Edytowano przez denzel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Dać porządne kary za jazdę osobówką na rolniczym i przez jakiś czas robić naloty. Z czerwonym w miarę poskutkowało. Gdyby nie "ekoterroryzm", to takie paliwo mogłoby mieć inny skład, żeby inaczej spaliny pachniały, lub nawet miały konkretny kolor. Jak ktoś jeździ na roślinnym, to od razu czuć, i podobnie można z rolniczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Dokladnie paliwo rolnicze do maszyn i tylko do maszyn. A kto by jezdzil samochodem na tym paliwie bo napewno od razu wiekszosc by lała to gonic kary walic i się odechce jak z czerwona. Napewno znalezli by sie chemicy co by odbarwiali i cuda robili ale to nie do unikniecia w naszym pieknym kraju.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kombinujecie jak kon pod góre z tym paliwem

500 euro JPO do 1 ha i zwrotu akcyzy moze nie byc

wymyslacie jakies dodatkowe dystrybutory na stacjach  :D w tym kraju ? :D

na wsi wszyscy by tankowali rolnicze  :D

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabinkama21    0

ja chyba bałabym się takie paliwo lać do swojego auta ... jednak co typowa ropa to typowa, a przy dzisiejszych czułych silnikach to o zniszczenie go nie trudno, w końcu te paliwo rolnicze miałoby gorszą jakość ... :)
Ogólnie każda podwyżka dopłat dla rolników jest miłą informacją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a ty myslisz ze w nowych ciagnikach to jakie silniki pracują ?

od stara ?

wszystko teraz na Common railu jak w osobówkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Sabinka paliwo rolnicze niema oznaczac gorsze paliwo bo nowe ciagniki takze wymagaja dobrego paliwa ma byc np. zabarwione. Nie moze byc gorsze jakosciowo bo nowsze sprzety to nie stare ursusy co jak zakreca to juz jakos pojada. ;)


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

moim zdaniem do sztuki najlepsze rozwiązanie na koniec roku wyciąg z ARiMR z stanem rocznym stada i do gminy i kasa na konto albo zwiększyć dopłatę do bydła o 10 procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabinkama21    0

czyli można byłoby powiedzieć, że w tym temacie idzie to w złą stronę, w końcu traktor ma być do "ekstremalnych prac" a nie do jazdy po mieście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

moim zdaniem do sztuki najlepsze rozwiązanie na koniec roku wyciąg z ARiMR z stanem rocznym stada i do gminy i kasa na konto albo zwiększyć dopłatę do bydła o 10 procent

 

 

niestety to bezsens

najlepsza opcja to dopłata krajowa do jpo 

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

wypowiadają się ci co mają dużo bydła a co z tymi co mają warzywa gdzie jest apetyt na paliwo w uprawach jest nie małe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koledzy Piszecie paliwo rolnicze i kary za jazdę samochodem a samochód nie w celach rolniczych?

 

Znajomy niedawno zezłomował takie autko które jeździło na opałówce a w korku był ON po prostu 2 korki i w oryginał wspawana tuleja do ON.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nie ma sensu  zwiększać  do 120 czy 150 litrów  dla wszystkich  bo  kto  uprawia  same  zboża  to zmieści  się  w tych  86 litrach. Zwiększyć  powinni  dla Producentów  bydła i warzyw.  Do  sztuki  najlepsze  i  najbardziej  sprawiedliwe  rozwiązanie. Bo nie może być  tak że ten co  ma 3 sztuki dostanie  takie samo  jak ten co ma sztuk  60.

Zrobili  by  dodatkową  płatność  do  Paliwa  przy wniosku o dopłaty  dla producentów  bydła  i  warzyw  i  po sprawie  dla bydła  30zł/szt  dla producentów  warzyw  po 100zł/ha  i było  by sprawiedliwie i sensownie  bez  zbędnej  papirologi.  

 

 

odwajler  -  bezsens  to  właśnie  jakby  było   zwiększone  JPO  bo  dostaną  wtedy  także  dopłatę na paliwo  rolnicze  wszyscy  cwaniacy  co  mają  ziemie dla  dopłat  a mieszkają  w mieście  a z rolnictwem nie mają  nic wspólnego Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Mi by wystarczyło żeby rozliczali paliwo wg ha przeliczeniowych lub fizycznych w zależności od tego których jest więcej


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Rolnicze by bylo najsprawiedliwsze a ze duzo ludzi bedzie kombinowac to nie uniknione. Wieksze doplaty nie mozliwe a jakby nawet to bezsens kozysc tylko dla tych co patrza jak ktos ich pole obrabia doplat nie daja. A zwiekszone limity to tylko nie potrzebna papierkologia.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

widze ze was bardzo boli jak ktos gospodarstwa nie prowadzi (zeby nie było, ja prowadze i za darmo kasy nie biore) a kase bierze z unii, ale kto wam kaze sie meczyc ? tez mozecie nic nie robic i kase za darmo brac, nikt nikomu na siłe nie kaze nic robic, jezeli ktos chce i lubi tą robote to niech robi, a jak nie to lepiej niech sie zajmie czyms innym, proste....

 

ziemie to by tysiacami hektarów brali w dzierzawe ale dopłat to im szkoda....

paliwo rolnicze to bezsens i koszt dodatkowych dystrybutorów, zbiorników i obsługi byłby wliczony w cene paliwa

 

 

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Koledzy Piszecie paliwo rolnicze i kary za jazdę samochodem a samochód nie w celach rolniczych?

 

Znajomy niedawno zezłomował takie autko które jeździło na opałówce a w korku był ON po prostu 2 korki i w oryginał wspawana tuleja do ON.

 

Czyżby  to  było auto mojego znajomego......-   miał  tak  przerobiony  ciężarowy.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Czekajcie mówie dodatkowa dopłata do JPO, to teraz jest tak obrabiam jakieś 20ha ziemi na gębe których ziemia jest miastowych oni doplaty biorą i teraz dla nich jeszcze wieksza dopłata będzie? bo se ciągnik na siebie u kogoś jakiś zarejestrują, śmieszne dla mnie

 

Tak samo jak z suszą było ja hoduje ja robie, a tu patrze w kolejce razem ze mną stoją i moi miastowi gospodarze........

Edytowano przez kobra89

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

@odwajler A myslisz ze urzednicy od obslugi zwrotow i tak dalej z czego ma wyplate?? Charytatywnie w papierach nie siedza.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czekajcie mówie dodatkowa dopłata do JPO, to teraz jest tak obrabiam jakieś 20ha ziemi na gębe których ziemia jest miastowych oni doplaty biorą i teraz dla nich jeszcze wieksza dopłata będzie? bo se ciągnik na siebie u kogoś jakiś zarejestrują, śmieszne dla mnie

 

Tak samo jak z suszą było ja hoduje ja robie, a tu patrze w kolejce razem ze mną stoją i moi miastowi gospodarze........

 

to im oddaj ziemie i rób na swoim 

to dzieki takim jak ty cwaniacy sie bogacą

ja tam czyjejs ziemii nie obrabiam i obrabiał nie bede po to zeby ktos kase za darmo brał

to rolników wina a nie cwaniaków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to nie narzekaj tylko rób w czyjejs ziemii, albo trzymaj tyle bydła ile zdołasz wykarmic ze swojego, proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

A co Ciebie tak boli ze ktos obrabia czyjas ziemie za czyns w wysokosci doplat bo tak to mozna nazwac a wiadomo jak jpo by wzrosło to i beda chcieli wiecej. Na moje to te doplaty moga sobie wsadzic gdzies tylko dac normalne ceny surowcow i wszyscy zadowoleni a nie czekac na unijna rekompensate w postaci tych smiesznych doplat.

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rademenes
      Czy wie ktoś może jak rozkręcić pompę wtryskową LUCAS. Chodzi o tę część z której wychodzą rurki do wtryskiwaczy. Chce to zrobić ponieważ ciągnik nie chce wejść na duże obroty. Wiem że ma ta pompa małe sitka które się napewno zabrudziły.
    • Przez ursus914
      Temat założony na prośbe wuja, mianowicie gdy ciągnik stoi (niejest odpalany) dłużej niż dobe to z przewodów paliwowych zchodzi paliwo,i niemożna go odpalić, żeby odpalić trzeba podpompować ręczną pompką. Sprawa ta ma miejsce od nowości, instrukcja o takim czymś niepisze , próby zakładania zaworka zwrotnego nic niedały, dodam że układ jest szczelny. Ten egzemplaż jest jednym z pierwszych 10 szt. Może ktoś spodkał się u siebie z tym problemem lub wie co z tym zrobić . Za wszelkie porady z góry dzięki
    • Przez gasnica
      problem polega na tym ze ciągnik następnego dnia, czasem sie zapowietrza tzn odpala na kilka sekund normalnie po czym gaśnie. Dodam że filtr paliwa został wymieniony. Miał ktoś taki problem?
    • Przez Massey1993
      mój massey ostatnio zapowietrza sie nie mam pojecia co to moze byc wymienilem pompe bo mialem zapasowke nowa popke reczna filtr paliwa oraz przewody smok od zbiornika zostal sprawdzony juz nie mamy pojecia co to moze byc wtryski rok temu robione co o tym sadzicie co moze byc mieliscie taki przypadek?
    • Przez silny84
      Witam. Mam problem z ciągnikiem mf 6130. Ciągnik nie pali, tak jakby został odcięty dopływ paliwa. Kręcę rozrusznikiem aż akumulatory mi się wyczerpią, a on nie reaguje. Z tłumika nie widać żadnych oznak spalin. Bezpieczniki w kabinie wszystkie są ok. Z kontrolkami wszystko też jest w porządku. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj