Podpucha

Zakup ciągnika do powyżej 300KM

Polecane posty

1kejsi1    0

Tak tylko dla sprecyzowania to odpowiednikiem Magnuma 340 jest NH T8.390. A ten co będziesz oglądał ma 370 kucy.
Skrzynia w 8 to UltraCommand albo AC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

Tak tylko dla sprecyzowania to odpowiednikiem Magnuma 340 jest NH T8.390. A ten co będziesz oglądał ma 370 kucy.

Skrzynia w 8 to UltraCommand albo AC

 

Moc znamionowa Case 340 to 340 koni a t8 410 dopiero ma 340 koni mocy znamionowej. Mnie interesuje tylko i wyłącznie Auto Comand.

 

Tak samo MF 8737 ma 370 koni mocy znamionowej a 400 koni mocy maksymalnej osiaganej tylko i wyłacznie na WOM i podczas transportu.

Edytowano przez Podpucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

podpucha -  a ty jeździłeś na skrzyni e23 - czy to gdzieś na forum przeczytałeś i co rozumiesz przez brak szybkiego rewresu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Tak tak nowy case jako super maszyna dobre sobie. Stare case np 72xx i 71xx to były maszyny na niesamowitym poziomie jesli chodzi o trwałosc i niezawodnosc a teraz te nowe sa tylko na sztuke klepane. Słowa kolegi który pracował wpierw w serwisie john  deere, pozniej w case i nh i stwierdził ze w john deere zeby jest jakość na srednim poziomie a w nh jest cena, a pozniej zaczyna sie rola serwisu hahaha

Kolego extrabyk wedle twoich standartów to np  case z silnikami cummins sa tez parszywymi składakami bo case raczej nie jest włascicielem fabryki silników cummins wiec tez partaczyli składaki, oczywiscie teraz mają fpt wiec wszystko koncernowe

 

Nie mam co z Tobą dyskutować bo widzę,że wiesz co piszesz a stare serie Magnum czyli 71xx i 72xx to rzeczywiście prawdziwa legenda B) i już nikt takich ciągników nie produkuje bo o tym co, z czego i gdzie się produkuje decydują księgowi firm i rady nadzorcze koncernów a nie tak jak kiedyś spadkobiercy twórców marek. Case powstało z połączenia takich marek jak Case, International Harvester, White, MCormick, Steiger i pewnie paru innych wchłoniętych z biegiem lat. Chyba od samego początku jak tylko silniki Diesla wyparły na dobre silniki benzynowe marce Case towarzyszył z wielkim powodzeniem Cummins. Teraz z racji należenia do koncernu CNH i pewnie konieczności dostosowywania się do coraz to bardziej absurdalnych norm jadą na konstrukcjach Fiata ale te akurat też nie są złe no i oszczędniejsze w spalaniu. Coś za coś.

Nie napisałem,że składaki to zło. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach praktycznie nie ma już firm robiących coś w 100% tylko i wyłącznie ze swoich komponentów. Chodziło mi bardziej o to, że wielu ludzi zachwyca się Fendtem nie zdają sobie zupełnie sprawy z tego,że "klocki" do tego "Lego" przyjeżdżają z całego świata i tak jak w przypadku innych marek składane w całość oraz sprzedawane pod jedną marką.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

Nie mam co z Tobą dyskutować bo widzę,że wiesz co piszesz a stare serie Magnum czyli 71xx i 72xx to rzeczywiście prawdziwa legenda B) i już nikt takich ciągników nie produkuje bo o tym co, z czego i gdzie się produkuje decydują księgowi firm i rady nadzorcze koncernów a nie tak jak kiedyś spadkobiercy twórców marek. Case powstało z połączenia takich marek jak Case, International Harvester, White, MCormick, Steiger i pewnie paru innych wchłoniętych z biegiem lat. Chyba od samego początku jak tylko silniki Diesla wyparły na dobre silniki benzynowe marce Case towarzyszył z wielkim powodzeniem Cummins. Teraz z racji należenia do koncernu CNH i pewnie konieczności dostosowywania się do coraz to bardziej absurdalnych norm jadą na konstrukcjach Fiata ale te akurat też nie są złe no i oszczędniejsze w spalaniu. Coś za coś.

Nie napisałem,że składaki to zło. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach praktycznie nie ma już firm robiących coś w 100% tylko i wyłącznie ze swoich komponentów. Chodziło mi bardziej o to, że wielu ludzi zachwyca się Fendtem nie zdają sobie zupełnie sprawy z tego,że "klocki" do tego "Lego" przyjeżdżają z całego świata i tak jak w przypadku innych marek składane w całość oraz sprzedawane pod jedną marką.

 

Jakby nie było traktorem roku został Case magnum gdzie nominowane były i Challenger, Fendt 939, Deutz, Class i JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35
Nie kupuję na siłę i dlatego nie dam za ciągnik ponad 200tyś wiecej przez to że na masce jest jakis jeleń. Cena katalogowa nowego Magnuma 340 CVT na rok 2016 to 820tyś a mam szanse kupić ten ciągnik za 480tyś, mam jeszcze troche czasu do podjęcia decyzji wiec pytam tam gdzie moge i o to co mogę.

 

Też kiedyś tak myślałem i wyszło jak wyszło...

Nie wiem jak skrzynia e23, ja mam na powershifcie i kultura pracy, zmiany przełożeń jest o niebo lepsze od PC z NH. Nie napisałem też, że skrzynia w NH nie wytrzymuje. Przeniesienie napędu to też mosty.

Akurat co do silników w NH nic nie mam.

Spalanie w JD to mit.

Po co Ci szybki rewers? Ciągniki tej mocy mają na polu jechać do przodu i ciągnąć. To nie sprzęt do zabawy na uwrociach. Maszyna do góry szybki nawrot  i z powrotem. Będziesz się bawił, to ani wydajności i spalanie zaraz podskoczy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

bo df 9340 jest słabszy od case 340 to i moment ma mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

Też kiedyś tak myślałem i wyszło jak wyszło...

Nie wiem jak skrzynia e23, ja mam na powershifcie i kultura pracy, zmiany przełożeń jest o niebo lepsze od PC z NH. Nie napisałem też, że skrzynia w NH nie wytrzymuje. Przeniesienie napędu to też mosty.

Akurat co do silników w NH nic nie mam.

Spalanie w JD to mit.

Po co Ci szybki rewers? Ciągniki tej mocy mają na polu jechać do przodu i ciągnąć. To nie sprzęt do zabawy na uwrociach. Maszyna do góry szybki nawrot i z powrotem. Będziesz się bawił, to ani wydajności i spalanie zaraz podskoczy.

 

Dzisiaj jestem po jeździe NH t8 420 skrzynia chodzi pięknie i płynnie. Power Shift mam w MF 8280 i jest dobrze. JD teraz ma rozbudowanego power shifta o funkcje Auto wyścigu nie jest źle.

 

Nie każde pole jest kwadratowe i 1km długie, są kliny i jak jadę na usługę nie będę jechał 2gi raz by kończyć czymś zwinnym ciągnik musi być uniwersalny będzie robił w transporcie z pługiem siewnikiem itp. Jak dla mnie JD to tylko auto power.

 

NH t8 420 wyceniony na 580 tyś rocznik 2014 i 175 godzin.

NH t8 410 nowy cennik 630 tyś w tym jest wliczony GPS który kosztuje 50 tyś jako opcja.

 

Najprawdopodobniej padnie na Case 340 Magnum sam przedstawiciel NH powiedział że takiej okazji się nie przepuszcza.

bo df 9340 jest słabszy od case 340 to i moment ma mniejszy.

Akurat moc jest taka sama bo 340 koni ale pojemność silnika o litr większa robi ten moment obrotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Też bym kupił Case za tą kase i nie jest zły ciągnik aż tak bardzo jak Valtra czy MF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

za tą kasę też bym case brał. a popatrz dobrze na moce df i case .moment nie tylko z poj.sie bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

za tą kasę też bym case brał. a popatrz dobrze na moce df i case .moment nie tylko z poj.sie bierze

 

Według mnie w tym przypadku tylko i wyłącznie z pojemności ktora różni te silniki. Oba maja po 4 zawory, sa turbodoładowane i maja ta samą moc czyli 340 koni, wiedząc że moment jest iloczynem wartości siły pochodzącej od ciśnienia gazów działających na tłok oraz długości wykorbienia wału korbowego to poprostu im wieksza pojemność w tym przypadku tym wieksza ilość gazów ktore naciskają na tłok. Dopiero seria 11 DF bedzie potężna z silnikami do 12litrów.

 

post-40973-0-42932100-1449242433_thumb.jpg

post-40973-0-52776300-1449242500_thumb.jpg

post-40973-0-26768000-1449242323_thumb.jpg

 

tak mniej wiecej wyglądaje moje wycieczki po polsce :) Co do NH ten akurat w tej konfiguracji DEMO full opcja waży 16 ton wiec też jest już czym targać.

Edytowano przez Podpucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

JD serii 7r i 8r to piekne ciągniki ....

do tego jeszcze skrzynia auto powr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajgor94    9

kolego, napisz do mnie bo stalismy przed prawie identycznym wyborem więc mogę pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

Decyzja juz praktycznie zapadła w poniedziałek jesli oględziny wypadna pomyślnie to pewnie będę zaliczkował tego Magnuma. Może uda mi sie wywalczyć jakiś bonus w postaci Anteny GPS bo z tego co się orientuje anteny brak lecz sterowanie wbudowane jest na pokładzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

no to udanych zakupów. acha df ma podwójną turbine ale mniejsza o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

no to udanych zakupów. acha df ma podwójną turbine ale mniejsza o to.

MF8737 też i ma większy moment. Silniki FTP mają turbiny ze zmienną geometrią dlatego mają jedną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

A tak na marginesie będzie na sprzedaż MF 8280 8 tyś mth nowe opony tył przód 40% przedni podnośnik na skrzyni 1 tyś mth power shift, pompa stałego przypływu, instalacja pneumatyczna z kompresorem ze sprzęgłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

Dawaj foty jak to wygląda.

post-40973-0-98354600-1449313617_thumb.jpg

post-40973-0-00368700-1449313726_thumb.jpg

post-40973-0-08597800-1449313850_thumb.jpg

post-40973-0-68937800-1449313936_thumb.jpg

post-40973-0-34166100-1449314031_thumb.jpg

post-40973-0-24839300-1449314121_thumb.jpg

 

Coś takiego według mnie stan techniczny idealny wszystko działa od automatycznych blokad dyferencjału po automatycznie wyłaczany przedni napęd, kazde złacze hydrauliczne ma regulowany przepływ jeszcze starą metodą przez pokrętło ale w 100% sprawne. Jedyne co nie działa to przepływomierz paliwa który obeszliśmy gdy sie przepływomierz zawieszał silnik tracił moc teraz ciągnie jak głupi. Ciągnik jest na podwójnych przekładniach planetarnych z przodu i z tyłu.

Edytowano przez Podpucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Ja tam bym sobie tego mf jeszcze zostawil z rok w razie awarii innego ciagnika zawsze masz czym robic

Jesli  chodzi o nowego magnuma 340 cvx no to faktycznie nie ma nic co mogłoby z nim konkurowac ceną wiem z własnego doświadczenia ze nawet sceptycy kupowali magnumy  ze wzgledu na cene i to ze jest to wielki  kloc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj