Gość Profil usunięty

opłacalnosc zakupu czystorasowych odsadków 250-300 kg do dalszego opasu

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jakie ceny osiagasz za ciezkie byki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Sam mam stado mamek lm i kiedyś sprzedawałem odsadki a teraz trzymam na ciężkie. Czy się opłaca kupować odsadki? moim zdaniem dużo bardziej niż jakieś małe mieszańce czy hf. Kupując 300kg odsadka za 3500 mam pewność że jest to zdrowe zwierzę pod warunkiem że kupujemy od hodowcy a nie handlarzyny.Upadki nie powinny się zdarzać.  Poza tym taki byczek szybciej przyrasta a co za tym idzie mniej zje do wagi 700 kg. W sobotę sprzedałem byki po 8,8 netto a to dlatego że włochy i grecja nie bierze bo mają tym pryszczyce. Tak normalnie to 9 się sprzedaje. LM dlatego że się najlepiej sprzedaje, tego szukają kupcy i za tą rasę najlepiej płacom  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

i jak lepiej ? sprzedac odsadka za 3,5 tys czy trzymac do wagi ciezkiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Skoro trzymam do ciężkiej wagi to moim zdaniem tak lepiej. Z odsadkami to różnie było ze sprzedażom.Sprzedając byczka w wadze 300 kg trzeba z 1500 odjąć na utrzymanie matki. Sprzedawałem odsadki bo nie miałem budynku na nie . A wiadomo kolejne cielaki do odsadzenia a tam byki na cięzkie stoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jaka ceny dostajesz przy sprzedaży za duze byki i jałówki ?

jak sprzedajesz na poubojowo czy na zywą ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

200 zł  za  steka  z  uznanej  rasy?  to  chyba  tylko  poseł  na  służbowym  obiadku...  :D

 

Sprzedawać do knajpy,  po  20 zł za  żywą  wagę  to każdy  by  chciał ... tylko nie  ma takich knajp ....

 

Politycy jak wyszło przy okazji "afery podsłuchowej" na kolację wydają ponad 1.000, zł

Kilogram uznanej wołowiny z importu w Makro i temu podobnych sklepach kosztuje od 100,zł. do ponad 200,zł. Normalny stek to 0,5-0,75 kg. więc jeśli resauracja płaci za surowiec na steka ok. 100,zł. to po przejściu przez patelnię wychodzi min. 200,zł.

Nie piszę tu o pseudostekach z Sokołowa, które ważą ok 250 gram i kosztują ok. 10,zł. bo liczą 40,zł za kilogram...taki "stek" w byle barze kosztuje do 40,zł ale to śmiech na sali bo co to za stek jak nie wiesz z czego on jest (z jakiej rasy) i waży mniej niż kilogram :D

Jeszcze jedna ciekawostka ze świata wołowiny....jak się poszpera w necie to można znaleść masę dość dużych farm w Europie, które mimo tego, że hodują duże stada i sprzedają je głównie pośrednikom to prowadzą też sprzedaż bezbośrednią i wysyłają KURIEREM mięso zapakowane próżniowo i włożone w steropianowe "pudełka" do odbiorców, którzy składają zamówienia przez internet bo każdy byk tak sprzedany to mniej więcej tyle samo kasy co 3 do 5 sprzedanych pośrednikom.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ja bym chetnie zaczął tak sprzedawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

jaka ceny dostajesz przy sprzedaży za duze byki i jałówki ?

jak sprzedajesz na poubojowo czy na zywą ? 

Za byki to pisałem jak się sprzedaje a jałówki to bardzo różnie. Zaczynam ogłaszać jak mają ze 300 kg i wołam ok 3500. Raczej się sprzedają ale czasem zostają do wagi 400 kg. W tym roku był szał na jałówki, miałem mnóstwo telefonów to zawołałem po 4000 i poszły od ręki po 3900. Na poubojowo  raz sprzedałem do łukowa pięknego byka i dostałem za niego 3900!!!!! Fakt że to było z sześć lat temu ale litości z piątkę każdy handlarz by dał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

podaj kilka linków, chętnie kupię takie mięso

 

Linków niestety już nie mam bo jak padł mi laptop to szlak trafił wszystkie zakładki "ulubione" a miałem parę namiarów na farmy w Anglii i Szkocji hodującymi takie rasy jak Galloway, Highland, Black Angus i chyba Welsh Black. Wszystkie strony miały zdjęcia hodowanego bydła na farmie i zdjęcia oferowanych "produktów". Mięso mielone na burgery, mięso cięte w kostkę na gulasz oraz wycięte steki z różnych partii. Do każdego asortymentu podana cena i minimalna masa zamówienia przeważnie 5 kg. Były też zdjęcia tego jak to jest pakowane przed wysyłką czyli schłodzone (nie wolno mrozić wołowiny) do 2-4 stopni Celcjusza pakowane próżniowo w folię i te pakunki zapakowane w steropianowe "pdełka". Paczka maksymalnie w ciągu doby jest dostarczana kurierem do odbiorcy. Super system ale jak narazie w Polsce praktycznie nielegalny a na dodatek firmy kurierskie działają u nas tak sobie więc jest ryzyko, że mięso może dotrzeć trochę zbyt dojrzałe :(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam hereforda i mieszańce z herefordem. Wszystko trzymam na ciężkiego, czystorasowe byczki ewentualnie do licencji na krycie.

 

co myslisz o herefordzie ? jakie przyrosty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Dla mnie najważniejszy jest temperament a łagodniejszego bydła nie ma. A co do przyrostów to rośnie tak jak każdy czyli jak dobrze je to i dobrze rośnie. Ja mam dużego buhaja jako 3 latek ma już ponad 140 w kłębie więc potomstwo spokojnie moge opasać do dużej wagi a nie tylko do 600 kg tak jak brytyjskie małe herefordy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

podaj kilka linków, chętnie kupię takie mięso

 

znalazłem cos takiego 

 

http://beefshop.pl/

 

a ty filantrop nie planujesz powrotu do hodowli bydła miesnego ?

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Jak każdy mieszaniec czyli 10-12zł/kg. Chociaż w ostatnim tygodniku rolniczym widziałem ogłoszenie na odsadki z Łotwy od 6zł/kg. jeżeli to prawda to chyba koniec cen 13-14 za odsady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik200m    45
Dnia 23.02.2018 o 02:36, marysrybak napisał:

ile warte są jałówki 50%LM po krowach MM 300KG? Chce kupic

Jak będą ładne to musisz dać z 3000zł min. a przed dopłatami to parę stówek więcej

U mnie handlarz jałówki 230-250kg Sprzedaje po 2500-2700 Ładne.

Ale to jak coś mu się trafi bo jeździ na warmie i tamte strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj