modrzew

w czym przechowywać zboże na 5 ha ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
modrzew    27

Witam

mamy łącznie ok 14 ha w tym 4 ha zborza. I jest dylemat jak to zborze przechowywać ? w tym momencie jest odgrodzone miejsce w garażu ale to męczące zdejmować z przyczepy a potem wkładać. Mamy 2 wyjścia z tej sytuacji; 1 kupić jakiś silos ok 20 t (nwm jaki koszt takiego używanego czy nowego ) lub kupić drewnianych skrzyniopalet szczelnych i w nie sypac zborze (widlaka mamy).

Czekam na wasze propozycje i ile wyjdzie taki silos nowy bądż używany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

no i stado kotów żeby myszki nie zrobiły sieczki w tych bb .lepiej poszukaj jakiś zbiornik nawet po cemencie jeśli cię kasa nie ogranicza.lub zaadaptować jakieś pomieszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ja kupiłem w tym roku silos z Niemiec taki do wnętrza. ok 30 ton za 2400, przerobiłem go i stoi na polu. Pod dachem wystarczy go tylko skręcić. Pełno tego w ogłoszeniach. Tylko nie kup czasem drewnianego. Myszy robią w takich dziury.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

no i stado kotów żeby myszki nie zrobiły sieczki w tych bb .lepiej poszukaj jakiś zbiornik nawet po cemencie jeśli cię kasa nie ogranicza.lub zaadaptować jakieś pomieszczenie.

 

Żadnych kotów nie potrzeba ja tak juz przechowuje kilka ładnych lat i jeszcze nigdy mysza dziury nie zrobiła! jeśli masz widlaka i miejsce na BB to na taki areał jest to patent idealny, weź pod uwagę że silos trzeba czymś jeszcze załadować i rozładować :blink:


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Te po cemencie są drogie, a wchodzi w nie ok 10 ton max. Zauważ, że cement ma gęstość 2,5 tony na m3, a zboże ok 0,8 tony. Patrz na objętość takich silosów, a nie deklarowany tonaż handlarzy bo oni ściemniają z tym.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super! Taki wpadł mi pomysł,w miarę tanie rozwiązanie,myszy nie wejdą,i zależy jakie ziarno,ale trochę wejdzie,np prosa to ponad toną chyba. Ciekawe czy Ktoś to praktykuje dłużej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj